19 Haziran 24, Çarşamba

SSAB, Cargotec’e Fosilsiz Çelik Tedarik Edecek

SSAB ve Cargotec, kargo elleçleme endüstrisine fosilsiz çeliğin kullanılması konusunda birlikte çalışma konusunda anlaştılar. Şirketler, Cargotec’in kargo elleçleme ekipmanlarında SSAB’nin fosilsiz çeliğinin kullanımına yönelik koordineli geliştirme çalışmalarına başlayacak. Bu, hem tarafların hem de son kullanıcıların yararına olan stratejik bir ortaklık. Sürdürülebilir bir kalkınmaya ve fosilsiz bir ürün sunumuna doğru ilerlemede önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

SSAB Başkanı ve CEO’su Martin Lindqvist “Cargotec’i fosilsiz çelik ürünleri ortağı olarak görmekten mutluluk duyuyoruz. Fosil içermeyen bir değer zincirinin geliştirilmesiyle yakın işbirliği, müşterilerimizin rekabet gücünü güçlendirmeye ve karbon ayak izlerini azaltmaya katkıda bulunduğumuz anlamına gelir. Son kullanıcılar için birlikte en iyi çözümleri de sağlıyoruz” dedi.

Cargotec CEO’su Mika Vehviläinen ise şunları söyledi: “Fosilsiz çelik kullanma taahhüdümüzle kargo elleçleme endüstrisinde yolu açtığımız için gurur duyuyorum ve fosilsiz çelik geliştirmede bir öncü ile çalışmak için bu eşsiz fırsata sahip olmaktan mutluyum. Bu, sürdürülebilir kargo akışında lider olma vizyonumuz için önemli bir adımdır”.

2026’da SSAB, Oxelösund yüksek fırınlarının elektrik ark ocağına dönüştürülmesinin ardından ve demir cevheri bazlı çelik üretimi için geleneksel olarak ihtiyaç duyulan koklaşabilir taş kömürünün yerini alan HYBRIT teknolojisini kullanarak piyasaya ticari ölçekte fosilsiz çelik tedarik etmeyi planlıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler