20 Temmuz 24, Cumartesi

Madencilik Sektörünün Elektrifikasyona Geçişi Hızlanıyor

Dana Incorporated, elektrikli ağır hizmet madencilik makinaları için PTO işlevselliği sunan modüler ve esnek iki hızlı bir çözüm olan yeni Spicer Electrified e-Powershift şanzımanı piyasaya sürdü. Madencilik sektörünün elektrifikasyona geçişini basitleştiren kompakt bir pakette yüksek verimlilik ve üstün performans sunan e-Powershift şanzımanın çift motorlu versiyonu, 322 beygir gücüne (240 kW) kadar sürekli güç çıkışlarını desteklerken, tek motor konfigürasyonu 161 beygir gücü (120 kW) sürekli çıkış için tasarlanmış. Esnek, yoğun güce sahip tasarımı, küçük ila orta boy yükleyiciler ve yeraltı madenciliğinde kullanılan kamyonların yanı sıra tekerlekli yükleyicileri, büyük kamyonları da dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için ideal hale getirir. MINExpo’da gösterilen yüksek verimli çift motorlu konfigürasyon, tork kesintisi olmadan her görev döngüsünde optimum çekiş gücü sağlar.

Spicer Electrified e-Powershift şanzıman, bu yılın sonuna kadar orijinal ekipman üreticileri (OEM’ler) tarafından prototip testleri için hazır olacak.

Dana Incorporated’ın otoyol dışı sürüş ve hareket sistemleri kıdemli başkan yardımcısı Jeroen Decleer, “Yarım yüzyıldan fazla bir süredir Dana, madencilik araçları için üstün performans sağlayan güvenilir bir üst düzey tahrik sistemleri tedarikçisi olmuştur” dedi.

Spicer Electrified e-Powershift şanzımanın piyasaya sürülmesi, Dana’nın madencilik sektörünün elektrifikasyona geçişini kolaylaştırmaya ve hızlandırmaya yardımcı olabilecek pazara hazır çözümleri nasıl hızlı ve etkili bir şekilde geliştirdiğini gösteriyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler