19 Haziran 24, Çarşamba

İsveç Çelik Ödülü için geri sayım başladı

Jüri, 2023 İsveç Çelik Ödülü’nü kazanmaya aday dört başvuruyu aday gösterdi. Aday gösterilen başvurular, SSAB birinci sınıf çelik ürün yelpazesinin sağladığı olanakları benimseyen en son teknolojinin yenilikçi örnekleri. Kazanan, 11 Mayıs’ta İsveç’in Stockholm kentinde düzenlenecek bir törenle açıklanacak.

Finalistler

Norveç’ten DigJim – ultra hızlı bakım sistemi

Bu kullanıcı odaklı yenilik, kova koruma parçalarının şantiyede hızlı bir şekilde değiştirilmesi için tasarlanmış patentli bir sistemdir. Bu çözüm, bakımla çalışmanın yeni esnek ve sürdürülebilir yollarının kapılarını açıyor. Ek olarak, malzemenin mukavemeti ve aşınma direncinden yararlanarak, DigJim sistemi için uzatılmış bir diş tasarımı, kullanımda verimliliğin arttığını belgelemiştir.
Daha düşük sahip olma maliyeti ve artan üretkenliğe sahip yeni bir ultra hızlı bakım sistemi için DigJim, 2023 İsveç Çelik Ödülü’ne aday gösterildi.

İspanya’dan estamp – ön alt kontrol kolu
Gestamp, zorlu gereksinimlere sahip bir uygulamada, dayanıklılık ve şekillendirilebilirlik için malzeme özelliklerini zorluyor. Şasinin bu hayati parçası, güvenlik performansının yanı sıra günlük kullanım için de çok önemli.

İsveç’ten Green Buffers – yeni nesil tren bağlantı teknolojisi
Green Buffers, daha fazla tren güvenliği için demiryolu vagonları arasında enerji emilimi için yüksek dayanımlı çelik sunuyor. Bu yeni nesil bağlantı teknolojisi, daha sofistike özel tasarım çözümlerinin kapılarını aralıyor ve enerji emilimi için çok sayıda iyi tanımlanmış sağlam kuvvet seviyesi sunuyor.

İngiltere’den Levistor ve İsrail’den ZOOZ – hızlı şarj için mekanik pil
Yeni bir volan çelik tasarımı kullanan bu yüksek güçlü mekanik piller, daha sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilir çözümlerdir. Mekanik piller, kimyasal pillere kıyasla daha uzun hizmet ömrü, bozulma olmaması ve daha küçük malzeme ayak izi sunar. Bu iyileştirilmiş çelik çözümde, geleneksel volan tasarımlarının yüksek mukavemetli çelik katmanlarla değiştirilmesi, arızanın izole edilmesi ve hasarın sınırlandırılmasıyla daha güvenli bir çalışma da elde edilir.
%100 geri dönüştürülebilir bir malzemede daha fazla güvenlik, daha uzun hizmet ömrü ve daha düşük LCC için yeni volan çeliği tasarımıyla Levistor ve ZOOZ, 2023 İsveç Çelik Ödülü’ne aday gösterildi.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler