13 Haziran 24, Perşembe

Hızlı, kolay ve güvenilir makina kiralama Marmara Bölgesi’nde

Makinagetir.com, şu anda Ege Bölgesi’nde yer alan tüm illerde internet üzerinden makina kiralama imkanı tanıyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen 12.000’den fazla makina kiralama hizmetinin gücünü de arkasına alan makinagetir.com, 2021 yılı sonuna kadar da Marmara Bölgesi’nde makina kiralama ihtiyacı olanlar ile makinasını kiraya vermek isteyenleri buluşturmuş olmayı hedefliyor. Takip eden dönemde makinagetir.com’un önce İç Anadolu Bölgesi’ne ve ardından en kısa süre içinde tüm Türkiye’de kullanıma açılması da hedefler arasında bulunuyor.

makinagetir.com Satış Direktörü Burak Sığ
makinagetir.com Satış Direktörü Burak Sığ

Dünyanın birçok farklı iş alanında olduğu gibi, makina kiralama sektörü de önemli bir dijitalleşme sürecinden geçiyor. Dijitalleşme sürecinin ortaya koyduğu en önemli mesajın, makina kiralama sektörünün de bu değişime ayak uydurmak durumunda olması gerçeği olduğunu belirten makinagetir.com Satış Direktörü Burak Sığ, bu noktadan hareketle makinagetir.com’un kurulduğunu belirtiyor. Projeler ve ihtiyaçları için makina kiralayan ve bu ihtiyaçları karşılamak, makina yatırımını kazanca dönüştürmek için makinasını kiraya veren sektörleri analiz ettiklerini söyleyen Sığ “ Bu analiz ile birlikte makina kiralayan ve kiraya veren bu iki önemli paydaşın internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde buluşabileceği online bir platformu hayata geçirmeye karar verdik. 2016 yılında, ‘Hızlı, Kolay ve Güvenilir Makina Kiralama’ sloganı ile öncelikle İzmir’deki makina kiralama ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile makinagetir.com’u kurduk. makinagetir.com, aradan geçen bu zaman içerisinde Ege Bölgesi’nde yer alan tüm illerde hizmet veriyor ve makina kiralamak isteyenler ile makinasını kiraya verenleri güvenilir bir şekilde online bir platformda buluşturuyor” dedi.

Yeni bölgelere açılım

Sığ; bugün gelinen noktada, makina kiralama sektöründe edindikleri tecrübenin, 4000’den fazla kullanıcının, 7000’den fazla makina ve 12.000’i aşkın gerçekleşmiş makina kiralama işleminin, kendilerini yeni bir bölgeye açılmaya teşvik ettiğini ve makina kiralama sektörünün kalbinin attığı Marmara Bölgesi’ne açılma konusunda ellerini güçlendirdiğini de belirtti. Sığ, Ege bölgesinde kazandıkları tecrübeyi, şimdi de Marmara Bölgesi’nin kullanımına sunmayı amaçladıklarını da sözlerine ekleyerek şunları aktardı: “makinagetir.com olarak iş modelimizi ana faaliyet bölgemiz olan İzmir’de paydaşlarımız ile birlikte test edip başarıya ulaştırdıktan sonra diğer bölgelere açılmayı hedefledik. Bugün Türkiye’de yapı ve inşaat sektörü başta olmak üzere, birçok büyük proje Marmara bölgesinde yer alan sektör paydaşları tarafından organize ediliyor ve karar veriliyor. Aynı zamanda kiralık makina sayısına baktığımızda da en büyük yoğunluğun da yine bu bölgede olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla, iş modelimizin Marmara Bölgesi’nin iyi bir potansiyel olabileceğini düşünerek; kullanıcı dostu ara yüzü ve güvenilir alt yapısı ile hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde makina kiralama ihtiyaçlarının karşılandığı makinagetir.com’u, Marmara bölgesine açma konusunda adımlarımızı atmaya başladık.”

Marmara Bölgesi’nin önemi

Makina kiralama sektörünün dinamikleri ve ihtiyaçları değerlendirildiğinde, bugün Marmara bölgesinde birçok farklı projenin hayata geçirildiğine ve yoğun bir makina kiralama süreci söz konusu olduğuna da dikkat çeken Sığ “Bu yoğunluk, makina kiralama sürecinde online platformları zorunlu kılıyor ki; tüm paydaşlar kiralamalarını hızlı bir şekilde tamamlayabilsin. Dolayısıyla Marmara Bölgesi’nde başta İstanbul, Bursa ve Kocaeli olmak üzere, iş dünyasında zaman yönetiminin çok değerli olduğu bu günlerde şirketlerin projelerine uygun makinaları bulup kiralamak için harcadıkları zamanı azaltacak, aynı zamanda makina sahipleri için de kiraya verme süreçlerindeki birçok zorlu aşamayı kolaylaştıracak ve makina yatırımlarını ekstra kazanca çevirecek bu sistem ile tüm paydaşların ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak istiyoruz” dedi. Marmara Bölgesi’nde öncelikle İstanbul, Bursa ve Kocaeli illerinde faaliyet göstermeyi hedeflediklerini de belirten Sığ “Bu illerde yapılacak internet üzerinden makina kiralama süreçlerini yönetebilmek için, öncelikle bu illerdeki makina sahipleri ile iletişime geçmeye başladık. Online ve offline tanıtım ve reklam mecraları ile makina sahiplerine makinagetir.com’un fırsat ve avantajlarını anlatıyor; toplantı ve ziyaretler düzenliyoruz. Aynı zamanda şu an Marmara Bölgesi’nde makina sahipleri yoğun bir şekilde makinagetir.com’a kayıt olmak için başvurularını iletiyor. Bu illerimizde makina kiralama sektörünün ihtiyacını karşılayacak makinalarını sistemimize kayıt edilmeye başlandı. Yakın zamanda bu illerde internet üzerinden makina kiralamak isteyenler için de sistemimizi aktif hale getireceğiz. Makinasını kiraya vererek yatırımını kazanca dönüştürmek isteyen tüm makina sahipleri, makinagetir. com’u ziyaret edip çok kolay bir şekilde üyeliklerini tamamlayarak bu sisteme dahil olup paydaşımız olabilirler” şeklinde konuştu.

Hedef tüm Türkiye

Makinagetir.com, şu anda Ege Bölgesi’nde yer alan tüm illerde internet üzerinden makina kiralama imkanı tanıyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen 12.000’den fazla makina kiralama hizmetinin gücünü de arkasına alan makinagetir.com, 2021 yılı sonuna kadar da Marmara Bölgesi’nde makina kiralama ihtiyacı olanlar ile makinasını kiraya vermek isteyenleri buluşturmuş olmayı hedefliyor. Takip eden dönemde makinagetir. com’un önce İç Anadolu Bölgesi’ne ve ardından en kısa süre içinde tüm Türkiye’de kullanıma açılması da hedefler arasında bulunuyor. Günümüz dünyasındaki en kıymetli unsurlardan birinin zaman yönetimi olduğunu belirten Sığ sözlerini şu şekilde tamamladı: “Online platformlar, bugün birçok farklı sektörde olduğu gibi ihtiyaçların karşılanmasında zaman tasarrufu sağlıyor ve tüm paydaşları en kısa sürede ve en kolay şekilde bir araya getiriyor. makinagetir.com da hem makina kiralamak isteyenler hem de makinasını kiraya vermek isteyenleri online bir platformda buluşturan Türkiye’nin önemli online platformlarından biri. Makina kiralamak isteyenler, projesine uygun makina, ataşman, ekspertiz vb. tüm ek hizmetler de dahil olarak kiralamak istedikleri makinalar ile ilgili teklif alabilirler. Aynı zamanda makinasını kiraya vererek yatırımını daha yüksek oranlarda kazanca dönüştürmek isteyenler, makinagetir.com aracılığı ile gelen teklifleri değerlendirecek ve makinasını kiraya vererek kazancını arttırma fırsatı kazanacak.”

İş makinaları, endüstriyel makinalar, asfalt, yol makinaları ve nakliye makinaları olarak çok geniş bir makina yelpazesi sunduklarını söyleyen Sığ, bu yelpaze içinde 70 tona kadar ekskavatörler, yükleyiciler, kazıcı yükleyiciler, mini yükleyiciler, 500 tona kadar vinçler, tonaj sınırı olmaksızın akülü ve dizel forkliftler, endüstriyel veya inşaat sektörlerinde kullanılacak eklemli ya da makaslı platformlar bulunduğunu söyledi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler