23 Haziran 24, Pazar

Doka “Frami Xlife” panel kalıp sistemi kolay taşınır, kolay kurulur ve şantiyelerde en yüksek verim alınır

 Kalıp-iskele sektörünün öncü firması Doka’nın panel kalıp sistemi “Frami Xlife”, kolay taşınabilir olması ve özel kaplamasıyla öne çıkarken, düşük maliyetle yüksek verimlilik ve iş güvenliği gibi çok önemli avantajları bulunuyor.

Bugüne kadar kullanıldığı projelerde başarısını kanıtlayan sağlam, sıcak daldırma galvaniz kaplamalı, çelik çerçeveli ve hafif Frami Xlife panel kalıp, vinçli veya vinçsiz olarak, zor hava şartlarında bile hızlı ve ekonomik kalıp hazırlama işi için ideal özellikte olmasıyla dikkat çekiyor. Ürünleriyle hız ve iş güvenliği konularında marka bilinirliği en yüksek şirket olarak tanınan Doka, 150 yılı aşan birikimiyle sektörünün en köklü firmaları arasında yer alıyor.

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay

Doka’nın başarısını kanıtlamış bir firma olmasının yanı sıra müşterileri tarafından tercih edilmesinin başlıca nedeninin hizmet ve çözüm sunmalarının olduğunun altını çizen Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, “Yer aldığımız projelerin ilk planlama aşamasından sona ermesine kadar tüm süreçlerinde çözüm ortağı oluyoruz. Çalıştığımız projelerde ihtiyaçları doğru tespit edip çözümleyip zaman ve maliyet kapsamında en optimum çözümü sunarak, üretim, planlama ve uygulama aşamalarının tümünde güvenliği ilk sırada tutuyoruz” diye konuştu.

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay: “Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan şirketiz”

Doka’nın, maliyeti düşürürken verimliliği artıracak ürünler için Ar-Ge’ye özel bir önem verdiğini vurgulayan Ender Özatay, “Doka, kalıp iskele sistemlerinden ürün geliştirmeye en fazla yatırım yapan şirket. İş yapış süreçleri de dahil olmak üzere Ar-Ge yatırımlarımızı sürekli devam ettiriyoruz” dedi. Panel Kalıp sitemlerinden Frami Xlife’ın elle taşınabilecek kadar hafif olduğunun altını çizen Ender Özatay, “Mükemmel sistem özellikleri ve işçilik kalitesi ile son derece uzun ömürlü Frami Xlife levha, yüksek kullanım sıklığı sağlıyor. Destekleme ve pozisyonlama elemanları, çalışma platformları, hizalama özelliğine sahip bağlantı elemanları gibi geniş kapsamlı güvenlik ve çalışma aksesuarları bulunan Frami, 15 cm aralık sistematiği sayesinde daha az sayıda yüksek maliyetli ara ayar parçalarına sahip. Framax hareketli iç köşe ile doğrudan yanaştırılabildiği için şaft kalıpları verimli bir şekilde hazırlanıyor. Üstün kaliteli sıcak daldırma galvaniz kaplamalı çelik çerçeve sayesinde uzun kullanım ömrü bulunuyor” diye konuştu.

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi, “Frami Xlife” ile yükseldi

Bugüne kadar çeşitli projelerde kullanılan Frami Xlife Kolon ve Perde Sistemi, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin yapımında da tercih edildi. Tüm ürün ve hizmetlerinde güvenliği ön planda tutan Doka’nın bu projeye sağladığı ürün ve hizmetlerle, projenin maksimum güvenlikte ilerlemesi sağlandı. Frami Xlife, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, Gaziantep Hastanesi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Karaman Diş Hekimliği Fakültesi, Konya Eğitim Fakültesi, Karaman Ermenek Müze İnşaatı, İzmir Selçuk Ecza Deposu, Konya Selçuk Ecza Deposu, Samandıra Selçuklu Vadi Konakları, Ataşehir Fen Lisesi, And Kozyatağı, And Pastel, Sinpaş Altınoran, İstanbul Havalimanı Metro, Bostancı Küçükyalı Metro, Kayaşehir Konut Projesi, Ataköy Marina, Katal Port Marine, Fera Life Projesi, Atılgan Royal İzmir ve Nestone Taşkent gibi pek çok projede kullanıldı.

Özel “Xlife plywood” ile ciddi maliyet avantajı sağlıyor

Frami Xlife panel kalıbında kullanılan özel “xlife plywood” sayesinde 1.000 döküme kadar yeni bir plywood değişimi gerektirmeden döküm yapılabilmesine olanak vererek, firmalara ciddi bir maliyet avantajı sağlıyor. Frami Xlife plywood’un özel yüzey yapısı, çivi deliklerinden kaynaklanan parçalanma ve şişmeyi önlüyor.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler