13 Haziran 24, Perşembe

8. Asfalt Sempozyumu, Dijital Dönüşüm İçin Asfalt 4.0 Teması İle Yapılacak

8. Asfalt Sempozyumu, Dijital Dönüşüm Için Asfalt 4.0 Teması Ile Yapılacak 1996 yılından bugüne kadar düzenlenen Ulusal Asfalt Sempozyumlarının 8.’si “Dijital Dönüşüm ve Mobilite için Asfalt 4.0” teması ile 8-9 Aralık 2021 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilecek. Sempozyum; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü himayesinde, Yollar Türk Milli Komitesi - YTMK ve Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği-ASMÜD iş birliği ile düzenleniyor.

1996 yılından bugüne kadar düzenlenen Ulusal Asfalt Sempozyumlarının 8.’si “Dijital Dönüşüm ve Mobilite için Asfalt 4.0” teması ile 8-9 Aralık 2021 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilecek. Sempozyum; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü himayesinde, Yollar Türk Milli Komitesi – YTMK ve Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği-ASMÜD iş birliği ile düzenleniyor. Sempozyuma ilişkin yayınlanan tanıtım metninde “Son yılların trendi olan Endüstri 4.0 kapsamında asfalt endüstrisinin dijital dönüşümü olarak bilinen “Asfalt 4.0” ile dijital teknolojiler ve araçlar, akıllı yönetim sistemleri ve müşteri memnuniyeti odaklı dinamik bir üretim sistemi kurularak, asfalt yolların verimliliğinin, üretkenliğin, kalitesinin, güvenilirliğinin ve sürdürülebilirliğinin önemli ölçüde artırılması hedeflenmiştir. Bu sistem, asfalt üretimi, yönetimi, tedarik ve serimi gibi geleneksel işlemleri geliştirmek, otomatikleştirmek, izlemek ve iyileştirmek için dijital araçları kullanmaktadır. Bu bağlamda, asfalt kaplamalı üstyapıların dijitalleşmesi, mobiliteye etkileri, tasarımı, yapımı ve bakımı konularında teorik ve pratik çalışmalarla ilgili yeni buluşları, teknolojik gelişmeleri, karşılaşılan sorunları ve çözüm önerilerini tartışmak üzere, 1996 yılından bugüne kadar düzenlenen Ulusal Asfalt Sempozyumlarının 8.’si “Dijital Dönüşüm ve Mobilite için Asfalt 4.0” teması ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü himayesinde, Yollar Türk Milli Komitesi – YTMK ve Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği-ASMÜD iş birliği ile 8-9 Aralık 2021 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilecektir” denildi.

Sempozyumda neler olacak?

8. Ulusal Asfalt Sempozyumu’nda; yol üstyapısı konusunda çalışan yol otoritelerinin, akademisyenlerin, üretici ve uygulayıcıların bir araya gelerek, gelişmeler ve yenilikler hakkında bilime ve uygulamaya , ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunmaları amaçlanıyor. Sempozyuma bildiri ile katılmak isteyen katılımcıların Sempozyum Konuları ile ilgili bildirilerini Bildiri Yazım Esasları na uygun olarak hazırlayarak bildirim adresinden online olarak göndermeleri gerekiyor. Sempozyum için bildiri son gönderim tarihi 20 Eylül 2021 olarak belirlendi.
Ayrıca Sempozyum çerçevesinde 37 adet standın yer aldığı sergi alanı düzenlenecek, asfalt sektöründe çalışmalarını sürdüren firmaların kendilerini tanıtabilmelerine ve ürünlerini teşhir edebilmelerine imkan sağlanacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler