13 Haziran 24, Perşembe

Zorlu zemin projelerinde Zoomlion farkı

Temeltek Mühendislik makine parkını 100 tonluk ZCC1000V ve 60 tonluk ZCC600V paletli vinçlerle güçlendirdi. Firma kurucularından Aşkın Karahanoğlu Zoomlion markasını; kaliteli makine sunması, firmanın Türkiye’de olması, yedek parça temini ve servis konularında hızlı aksiyon alabilmesi nedeniyle seçtiklerini söyledi.

1997 İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan Aşkın Karahanoğlu, 10 yıl İngiltere’de çalışmanın ardından 2010’da kardeşi Sedat Karahanoğlu ile Temeltek Mühendislik’i kurdu. Zemin iyileştirme sektöründe faaliyet gösteren firmanın 150 kişilik büyük bir kadrosu bulunuyor. 2010’da 3 makine ile çalışmaya başladıklarını söyleyen Karahanoğlu, yıllar içerisinde yaptıkları projelerin hacimleri ile birlikte makine parkurlarının da büyüdüğünü belirterek devam eden projeleri hakkında şu bilgileri veriyor: “Şu an İzmir’de büyük bir liman projesinde rıhtım yapımında çalışıyoruz. 165 cm’lik kazıklar imal ediyoruz. İhale kapsamında projenin bazı üst yapı işlerini de üstlendik. İzmir Ankara Hızlı Tren Projesi’nde ERG ile çalışıyoruz. Yakında zamanda Yalova Tersanesi’nin rıhtım yapımı ve saha genişletilmesi projesini imzaladık. Adana- Ceyhan bölgesindeki TOKİ deprem konutları projesine çok yakında başlayacağız. 2021 Ekim’den beri Eren Enerji Zonguldak Kilimli Bölgesi’ndeki Kağıt Fabrikası kapsamında projede fore kazık, jet grout, iksa uygulamalarını yürütüyoruz”. Çok yönlü bir zemin firması olmaya gayret ettiklerini söyleyen Karahanoğlu “Zemin projelerinin birçok sürecini makinelerimiz ve iş gücümüzle Temeltek Mühendislik olarak kendimiz yürütüyoruz” diyor.

Projeye uygun makine seçimi
Yaptıkları işlerde makine seçiminin çok önemli olduğunu da belirten Karahanoğlu sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Yüksek kapasiteli makineler seçiyoruz. Güç, sağlamlık, satış sonrası hizmetler kalitesinin yanı sıra hızlı teslimat da kriterlerimiz arasında. Zemin işi doğası gereği çok dinamik. Bazen projeler planlanan zamanda bitirilemiyor, ilave kapasite gerekebiliyor. Hızlıca çözüm üretilmesi gerekiyor. Bu ihtiyacı mümkün olan en kısa sürede karşılayabilen markalarla çalışmalarımızı yürütebiliyoruz. Bizler için bekleme süresi demek iş gücü ve zaman kaybı demek oluyor. Bir yandan mevut projelerimizi yürütürken, bir yandan ihale takip, satış ve pazarlama faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”

Temeltek Mühendislik’in Zoomlion gücü
Temeltek Mühendislik’in parkında Zoomlion’dan alınan bir adet 100 tonluk ZCC1000V ve bir adet 60 tonluk ZCC600V paletli vinç bulunuyor. 100 tonluk vinci İzmir’deki liman projelerinde, 60 tonluk vinci ise Yalova Tersanesi’ndeki şantiyede kullandıklarını söyleyen Karahanoğlu neden Zoomlion’ı seçtiklerini şu şekilde açıklıyor: “Zoomlion sektöre son derece güzel bir giriş yaptı. Muadillerine göre aynı kalitede ekipmanı cazip fiyatlarla sunması, ekipmanın hazırda olması, satış, pazarlama, satış sonrası hizmetler olarak kendisinin burada olması, arada başka bir firmanın bulunmaması, yedek parça temini, servis konularında hızlı aksiyon alabilmesi onu diğer firmalara göre avantajlı konuma getiriyor. Bizim gibi zamanın çok kıymetli olduğu bir sektörde bu kriterler çok önemli.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler