23 Eylül 23, Cumartesi

ZOOMLION Türkiye, yatırımlara ve teslimatlara devam ediyor

ZOOMLION TÜRKİYE, Türkiye genelini kapsayan yatırımlarla pazardaki konumunu güçlendiriyor. ZOOMLION tarafından yatırım ve iş geliştirme için kilit ülke olarak seçilen Türkiye’de şu anda tüm ürün grupları bazında 3000’den fazla ZOOMLION marka makine çalışıyor. Mobil vinç ve beton ekipmanlarında oldukça güçlü olan firma, görece yeni sayıldığı ekskavatör pazarında ise sunduğu 6 tondan 50 tona kadar ekskavatör modelleri ile payını artırıyor.

2007’den bu yana 15 yılı aşkın bir süredir Türkiye pazarında bulunan ZOOMLION, 2018 yılında; yönetim, satış, stok, yedek parça, servis hizmetleri ve lojistiği entegre ederek İstanbul’da ZOOMLION TÜRKİYE’yi kurdu. ZOOMLION, 2021 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’de bölge müdürlüklerini kurarak ilgili bölgelerdeki iş ortaklarına hem satış, hem satış sonrası hizmetler hem de yedek parça konusunda hizmet vermeye başladı. 2022 yılı sonuna kadar da Adana ve Trabzon bölge müdürlüklerini kurmayı hedefleyen ZOOMLION bu bölgelerdeki iş ortaklarına da doğrudan hizmet verecek. Ayrıca Avrupa ve Asya olmak üzere iki kıtada yer alan Türkiye, ZOOMLION tarafından yatırım ve iş geliştirme için kilit ülke olarak seçildi ve ZOOMLION için Avrupa pazarına giriş kapısı olma özelliğini taşıyor. ZOOMLION Türkiye, kule vinç, mobil vinç, MEWP (mobil kaldırma iş platformu), forekazık makineleri, beton ekipmanları, iş makineleri, ekskavatörler ve forkliftler dahil olmak üzere şantiyelerdeki iş ortağı olarak eksiksiz bir çözüm sunuyor. ZOOMLION İç Anadolu Satış Pazarlama Müdürü Okan Gür, bugüne dek tüm ürün grupları göz önünde tutulduğunda toplamda 3000’den fazla makinenin teslimatının yapıldığını belirterek Türkiye ekskavatör pazarının kendileri için önemli bir pazar olduğunu; şu anda 6 tondan 50 tona kadar ekskavatör modellerini Türkiye’ye getirdiklerini ve ekskavatör teslimatlarının hızla arttığını söyledi.

 “Güvenilir marka olduk”

Gür, ZOOMLION’un Türkiye pazarının yabancısı olmadığını ancak ekskavatör gibi belli ürün gruplarında yeni olduklarını da söyleyerek Türkiye pazarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Türkiye pazarı, Avrupa’ya kıyasla daha zor çalışma koşulları olan bir pazar. Ayrıca sertifika sorunlarıyla karşılaştık, Türkiye pazarının gereksinimleri AB’nin gereksinimleriyle aynı, örneğin CE sertifikası ve ROPS sertifikası gibi birçok sertifika alınması gerekiyor. Aslında ZOOMLION’un Türkiye pazarına uygun birçok ürünü var ancak uzun sertifikasyon süreci nedeniyle şu anda üretilen ürünlerin tamamı sunulamıyor. Ayrıca imaj açısından bir Çin markası olarak ürünlerin kalitesine inanılmıyor. Bununla birlikte, on beş yıllık sıkı çalışmanın ardından ZOOMLION, inşaat makineleri müşterileri için artık güvenilir bir marka olarak algılanıyor. Ayrıca yerel Ar-Ge ve üretimle ilgili kaynakları entegre ederek kamyona monte beton pompaları, engebeli arazi vinçleri, ekskavatörler gibi birçok optimize edilmişürünü piyasaya sürmüş bulunuyoruz.”

Yüksek marka bilinirliği ve ürün performansı

Firma olarak sundukları ürün gamının çok geniş olduğunu ve bu nedenle inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların tamamına hitap ettiklerini de aktaran Gür, müteahhitlik firmaları, inşaat firmaları, hazır beton firmaları, vinç ve platform kiralama firmaları ve hafriyat firmalarının öncelikli müşteri grupları arasında olduğunu dile getirdi. ZOOMLION’un marka bilinirliği ve ürün performansı noktalarında hassas olduğunu belirten Gür “Müşterilerimize sürekli değer katacak, en iyi ürünleri vermek Ar-Ge ve üretim kalitesini artırma yönünde kesintisiz olarak çalışıyoruz. Ayrıca, satış sonrası hizmetler ve yedek parça sistemi noktalarında da kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak ve devamlılığı sağlamak için servis kalitesinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” dedi.

Güvenilir bir şantiye ortağı

ZOOMLION’un Türkiye pazarındaki hedefleri hakkında da bir değerlendirme yapan Gür, “ZOOMLION Türkiye olarak hedefimiz; inşaat ekipmanlarında tam çözüm sunmak. Şantiyelerinde ihtiyaç duyacakları her türlü ekipmanı temin ederek iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe yönelik yatırımlarımız bir süredir devam ediyor ve genişleyerek devam edecek. Eksiksiz ürün gamımızla güvenilir bir şantiye ortağı ve inşaat projeleri çözüm ortağı olmak için yerel ekibimizi genişletecek ve bölgelerde tesis yatırımları yapacağız. Böylelikle Türkiye coğrafyasında her noktaya hizmet götürme imkanına sahip olacağız” dedi. Müşteri taleplerine hızlı yanıt vermenin de üzerinde durdukları noktalardan olduğunu aktaran Gür, nakliye ücretlerinin artması ve uzun mesafeli sevkıyatların teslimat verimliliğini ve zamanında teslimatı etkilemesi nedeniyle İstanbul’da kendi stok alanlarını ve antrepolarını kurduklarını da açıklayarak “Bu sayede iş ortaklarımızdan gelecek taleplere hızlı cevap verebilmek için standart ürün gruplarında kendi stoğumuzu tutuyoruz. Orta ve uzun vadede, teslimat sürelerini daha da kısaltabilmek adına belli ürün gruplarında Türkiye’de yerel üretim yapmaya karar verebiliriz” şeklinde konuştu.

 Yeni yatırımlar geliyor

ZOOMLION’un Türkiye pazarına ilişkin hedefleri hakkında da değerlendirme yapan Gür “ZOOMLION Türkiye olarak hedefimiz; müşterilerimize inşaat ekipmanlarında tam çözüm sunmak. Şantiyelerinde ihtiyaç duyacakları her türlü ekipmanı temin ederek iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe yönelik olarak 2022 yılı içerisinde İstanbul Merkez, Ankara, İzmir, Adana ve Trabzon bölge müdürlükleri kurulacak ve bu bölgelerde çevre illeri de kapsayacak şekilde satış, servis ve yedek parça hizmeti vereceğiz. Eksiksiz ürün gamımızla güvenilir bir şantiye ortağı ve inşaat projeleri çözüm ortağı olmak için yerel ekibimizi genişletecek ve bölgelerde tesis yatırımları yapacağız. Böylelikle Türkiye coğrafyasında her noktaya hizmet götürme imkanına sahip olacağız. Nerede olursa olsun müşterilere ulaşabilmek ve ZOOMLION kullanan müşterilerin memnuniyetlerini en üst seviyede sağlamak nihai hedefimiz” ifadelerini kullandı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler