20 Temmuz 24, Cumartesi

Zoomlion Türkiye geniş ürün gamı ile KOMATEK 2024’e katıldı

Zoomlion Türkiye KOMATEK 2024’te açık ve kapalı alanlardaki toplam 1350m²’lik stantları ile yer aldı. Zoomlion; mühendislik kaldırma ekipmanları, hafriyat makineleri, personel kaldırma ekipmanları, inşaat kaldırma makineleri, beton makineleri, temel inşaat makineleri ve endüstriyel araçlar ve yedek parçalar olmak üzere yedi ana kategoriden 40’dan fazla ürününü fuarda sergiledi.

Komatek Fuarı’na ikinci kez katılan Zoomlion Türkiye, ziyaretçilerine en son teknoloji ile donatılmış yüksek kaliteli akıllı ürünler sundu. Fuarda vinç grubundan özellikle ZCT1000V552.1 teleoskopik paletli vinç öne çıktı. Bu ürün Cummins motora ve Kawasaki pompaya sahip, 100 ton kaldırma kapasitesi ve 47 metrelik bomu ile rüzgar enerji santral kurulumu, prefabrik ev inşaatı kaldırma gibi çeşitli karmaşık ortamlara mükemmel şekilde uyum sağlıyor.
Hafriyat grubundan altı adet mini, orta ve büyük ekskavatör (ZE18GU, ZE75G, ZE135G, ZE215GLC, ZE335G ve ZE500G) ve ZS080V mini yükleyici fuarda sergilendi. Bunlar arasında, ZE215GLC’nin ana pompası, basınç kaybını önemli ölçüde azaltan ve çalışma verimliliğini büyük ölçüde artıran, sektör lideri 125CC akış hızıyla tasarlanmış. Aynı zamanda özel olarak güçlendirilmiş palet makaralı şasi yapısı, karmaşık çalışma koşullarında da ürünün güvenilirliğini sağlıyor.

Binlerce km uzaktaki vinç 5G ile kullanıldı

ZOOMLION, KOMATEK 2024’te ürün gamını kurarken yerel müşterilerin en çok önem verdiği bağlantı olan ürünlerinin parçalarını da sergiledi. L68 standart bölümü ve yepyeni elektronik kontrollü 810 serisi frekans dönüştürücü ve kontrolör de fuarda sergilendi. ZOOMLION kule vinçleri tarafından kullanılan yeni elektronik kontrol sistemi, alarmı ve rüzgar yönergeçinin uzaktan açılmasını gerçekleştirebilen çarpışma önleme işleviyle akıllı güvenlik teknolojisinde kapsamlı bir gelişme yarattı. Fuarda müşteriler, ZOOMLION’un teknolojik gücünü daha doğrudan hissedebilmeleri için Çin’in Hunan Eyaleti, Changde’de binlerce kilometre uzaktaki kule vinçleri 5G ile çalıştırmayı deneyimledi.

Uzaktan kule vinç kullanma deneyiminin yanı sıra mini ekskavatör ile oynanan basketbol oyunu da ziyaretçilerin ilgisini çekti. En yeni teknoloji ile donatılmış ürünlerinin yanı sıra interaktif etkinlikleri ile Zoomlion’ın stantlarına ilgi yoğundu.

Fuarda Zoomlion beton makineleri de yerini aldı. Yüksek pompalama verimliliği, yüksek güvenilirlik ve kapsamlı inşaat sahalarına uyum sunan kısa bomlu kamyona monteli beton pompası 38 metrelik 38X-5RZ büyük ilgi gördü. Bomun hizmet ömrü 8 yıl/400.000 metreküpe ulaşarak Avrupa standartlarını aşabilir. Üstelik yerli montaj, şasisini daha esnek hale getirerek Türkiye’deki müşteriler arasında oldukça popüler hale getiriyor.

U serisi fore kazık makineleri
2023 yılında ZOOMLION, Avrupa pazarı için tamamen Avrupa’daki üst düzey ürünlerle kıyaslama yapan yepyeni bir U serisi fore kazık makinelerini piyasaya sürdü. Fuarda sergilenen ZR255U fore kazık modeli Euro V emisyon standardı ve yükseltilmiş konfigürasyonu ile zemin inşalarında düşük enerji tüketimi ve yüksek verime sahip olması ve farklı çalışma koşullarıyla başa çıkabilmesi, Türkiye’deki müşterilerin övgüsünü kazanıyor.

Kullanıcılar davette buluştu

Fuarın son akşamı Zoomlion müşterilerine özel gala yemeği daveti verdi. Özenle hazırlanmış programda Zoomlion Hafriyat Grubu Genel Müdür Yardımcısı Mr. Daniel Zheng açılış konuşmasını yaparken, Zoomlion Türkiye Ankara Bölge Müdürü Okan Gür şirket tanıtım sunumunu yaptı. Davette yeni satış anlaşmaları için imza ve plaket töreni düzenlendi.

ZOOMLINK tanıtıldı

Kullanıcılara makinelerine uzaktan erişim sağlayan ZOOMLINK satış sonrası hizmetler mobil uygulaması da fuarda tanıtıldı. Kullanıcılar uygulama sayesinde makinelerine ait lokasyon, çalışma saati, yakıt tüketimi gibi verilere ulaşıp, servis taleplerini kolayca oluşturabiliyorlar.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler