22 Haziran 24, Cumartesi

Zoomlion gücü Ziver İnşaat şantiyelerinde

Türkiye inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Ziver İnşaat, yakın zamanda yaptığı alımlarda Zoomlion markasını seçti. Ziver İnşaat Makina İkmal Satınalma Müdürü Ergün Deniz bu tercihlerinde makinelerin sahadaki performansının yanı sıra markanın doğrudan kendisinin Türkiye’de olmasının da etkili olduğunu belirtti.

Ziver İnşaat; ulaştırma projelerinden baraj ve isale hattı projelerine, bina kompleks projelerinden endüstri tesislerinin alt yapı projelerine kadar üstlendiği her projeyi başarı ile tamamlayan bir firma olarak dikkat çekiyor. Kurulduğu günden bugüne taahhüt ve inşaat faaliyetlerini sürdüren firma endüstriyel tesisler, binalar, yol ve altyapı işleriyle sektörde aktif olarak rol alıyor. Kaliteli iş gücü kaynağı ve geçmiş dönemlerdeki iş deneyimleri sayesinde ulusal çapta önemli projeler üstlenen Ziver İnşaat bu alanda Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri oldu. Yaptıkları işler doğrultusunda makine parkını da sürekli geliştiren firmanın faaliyetlerini ve makine politikasını Ziver İnşaat Makina İkmal Satınalma Müdürü Ergün Deniz ile konuştuk.

Devam eden projeler

25 yıldır iş makineleri sektöründe çalışan deneyimli bir yönetici olan ve 8 yıldır Ziver İnşaat’ta Makine İkmal Satınalma Müdürlüğü görevini yürüten Deniz firma hakkında şu bilgileri verdi. “Ziver Holding 1984 yılında kuruldu ve altyapı, üstyapı, inşaat, akaryakıt, havacılık, restoran, otelcilik alanlarında faaliyet gösteriyor. Şu an Türkiye çapında 22 adet faal şantiyemiz bulunuyor. TOKİ konut projeleri, altyapı, tünel, baraj, öğrenci yurdu, organize sanayi bölgesi işleri gibi farklı alanda projeler devam ediyor. Eskişehir’de bor çıkarma, Soma’da kömür çıkarma çalışmalarını yürütüyoruz. Ankara’da fabrika yapımı için altyapı çalışmamız, Ankara Valiliği’nin Tarımsal Kalkınma Projesi kapsamında ahır ve hayvanların kullanabileceği alanların oluşturulması, Konya’da 4 farklı şantiyede yol, köprü projeleri, Diyarbakır’da yol yapımı, Malatya Çevre Yolu, Hatay’da Tahta Köprü Barajı sulama kanalları yapımı, Mardin sulama kanalları, Elazığ’da içme suyu arıtma ve işletme, Karakoçan’da TOKİ projesi, Bingöl’de otopark ve yol işimiz, Antep’te OSB, Mersin’de yurt, İstanbul ‘da okul ve TOKİ projelerimiz bulunuyor.”  Tüm bu işlerin gerçekleşmesinde iş makinelerinin büyük rolü bulunduğunu ve bu nedenle kendilerini sahada zor durumda bırakmayacak makinelerle çalışmayı tercih ettiklerini de söyleyen Deniz, makine seçerken hidrolik sistem ve motorun en çok dikkat ettikleri komponentler olduğunu söylüyor.

Ziver İnşaat’ın Zoomlion gücü

Makine parklarında bulunan Zoomlion marka ürünler ile ilgili de bilgi veren Deniz, Zoomlion ile tanışmalarının bir beton pompası almaları ile başladığını belirterek şunları ekliyor: “Daha sonra Zoomlion İç Anadolu Bölge Satış Sorumlusu Serkan Tolukan ile tanışıklığımız münasebetiyle 10 adet kule vinç, forklift, 2 adet beton pompası satın aldık. Makinelerden memnuniyetimiz ölçüsünde yeni siparişler oluşturmayı planlıyoruz. Yakın zamanda aldığımız 4 adet Zoomlion kule vinci Elazığ, Karakoçan’da TOKİ’nin deprem konutları projesinde kullanacağız. İlerleyen dönemlerde deprem bölgesinde yeni yapılanma ve büyük şehirlerdeki kentsel dönüşüm projelerine ağırlık vereceğiz. Bu nedenle önümüzdeki dönemde daha çok kule vincine ihtiyacımız olacak.”

“Güçlü ve sağlam olduğu için Zoomlion’u seçtik”

Deniz, makine yatırımlarında neden Zoomlion markasını seçtiklerini ve bu makinelerin saha performansına ilişkin olarak ise şu değerlendirmeleri yapıyor: ”Kule vinçte Zoomlion’ı tercih etme sebebimiz gücünden ve sağlamlığından memnun olmamız. Zoomlion’ı Cifa beton pompalarını kullandığımız için önceden biliyorduk. Daha sonra Türkiye’ye geldiğini öğrendik ve detaylıca araştırdık. Çin’in en büyük iş makinesi üreticilerinden olduğunu öğrendiğimizde markaya olan güvenimiz arttı. Şirket olarak Türkiye’de kendisinin olması, herhangi bir problem yaşadığımızda kolayca ulaşabileceğimiz bir muhatabımızın bulunması da bizde güven oluşturdu. Şu an iş makinesi sektöründe fiyatlar çok fazla artmış durumda. Zoomlion’ın bize aynı kaliteyi daha uygun fiyata sunması bizler için en büyük avantaj oluşturuyor. Güçlü bir satış sonrası hizmetler ağı ile Zoomlion’ın Türkiye’de oldukça başarılı olacağını düşünüyorum.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler