30 Kasım 23, Perşembe

Zoomlion Adana Bölge Müdürlüğü hizmete açıldı

Türkiye’de iş makinaları sektöründe geniş ürün yelpazesiyle satış, satış sonrası hizmetler ve teknik destek veren Zoomlion Türkiye, yeni bölge müdürlükleri ile hizmet kalitesi ve hızını artırıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara’daki açılışların ardından Adana Bölge Müdürlüğü’nü de hizmete açan Zoomlion Türkiye’nin yatırımlarının devam edeceği belirtiliyor.

Zoomlion Türkiye; yeni bölge müdürlükleri ile hizmet kalitesi ve hızını üst seviyelere çıkarıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara’daki açılışların ardından Adana Bölge Müdürlüğü’nü de hizmete açan Zoomlion Türkiye’nin yatırımlarının devam edeceği belirtiliyor. Firmanın Adana’nın ardından Samsun ve Diyarbakır gibi illerde de yeni tesislerini açması bekleniyor. Yatırımlarla Türkiye’de altyapı gelişimine ve istihdamın arttırılmasına önemli katkılar sunuluyor.
Zoomlion Türkiye Adana Bölge Müdürlüğü’nün açılışı 13 Ekim 2023’te Adana- Seyhan’da çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi. Adana ve çevre illerden 200’ün üzerinde davetlinin ağırlandığı açılış töreninde yakın zamanda makina siparişi veren müşteriler ile de imza töreni düzenlendi.
Adana Bölge Müdürlüğü Zoomlion Türkiye’nin açtığı 3. Bölge Müdürlüğü oldu. Firma daha önce de Aralık 2022’de İzmir’de Ege Bölge Müdürlüğü’nü, Nisan 2023’te ise Ankara’da yer alan İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü hizmete açmıştı. Yeni açılan tesis 1600 m² alana kurulu, 80 m² yedek parça depo alanı ile birlikte 800 m² kapalı ve 800 m² açık alana sahip. Müdürlük satış, satış sonrası hizmetler, servis ve yedek parça merkezi olarak Adana ve çevre illere hizmet verecek.

Yeniden yapılanmaya destek

6 Şubat’ta gerçekleşen çok sayıda ilde büyük yıkımlara ve can kayıplarına neden olan deprem sonrası firma tarafından bölgeye 300’ün üzerinde makina sevk edildi. Şu anda aktif olarak Hatay ve çevre illerde çalışan makinalara yeni açılan merkezden daha hızlı servis ve yedek parça temini sağlanacağı belirtiliyor. Bu sayede bölgenin yeniden yapılanması için faaliyet gösteren firmalara ürün ve hizmetlerin en iyi şekilde sunulması ve daha sağlam ve güvenilir bir gelecek inşa etme çalışmalarına önemli katkılar sunulması da hedefleniyor.

“Bölgedeki etkimiz artacak”

Zoomlion Adana Bölge Müdürlüğü’nde Kıdemli Satış ve Pazarlama Uzmanı olarak çalışan Asım Gündoğdu, yeni müdürlük ile bölgedeki etkilerinin daha da artacağını belirterek “Toplamda 25 kişilik bir ekip ile yürüteceğimiz çalışmalarla müşterilerimize satış, servis ve yedek parça konularında destek vereceğiz” dedi.  Geniş ürün gamı sayesinde makina kullanılan her sektöre hitap ettiklerini de söyleyen Gündoğdu “Hizmet verdiğimiz bölgede Zoomlion’a ilişkin algı ve yaklaşım son derece olumlu. Bölgede Zoomlion olarak çok iyi potansiyele sahibiz, markamız bölge firmaları tarafından tanınan ve benimsenen bir marka haline gelmiş durumda” şeklinde konuştu. Yeni müdürlüğün Mersin-Şanlıurfa koridorunda hizmet vereceğini de sözlerine ekleyen Gündoğdu “Müdürlüğümüzün açılmasıyla bölgemizde markamızı daha yukarılara taşıyabileceğiz. Bölgedeki Zoomlion kullanıcılarına SSH konusunda daha hızlı çözümler sunmamız adına yeni tesisin büyük katkısı olacak” ifadelerini kullandı.

Zoomlion markasına güven artıyor

Zoomlion Adana Bölge Müdürlüğü Satış Ve Pazarlama Süpervizörü Erkan Öner, bölgede ağırlıklı olarak inşaat firmaları, hafriyatçılar, beton santralleri ve vinç hizmeti veren işletmelere hitap ettiklerini belirterek yıl içerisinde ciddi oranlarda ekskavatör, beton pompası ve AWP ürünlerinin satışının gerçekleştiğini söyledi. Öner, bölge müdürlüğünün açılmasıyla kullanıcılara satış, servis, yedek parça anlamında daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermeye başladıklarını da belirterek şunları dile getirdi: “Özellikle Hatay bölgesinde depremden sonra yaklaşık 300 civarında ekskavatörümüz çalışmaya başladı. Bu süreçte mobil servis araçlarımız ile müşterilerimize sürekli destek sunduk. Gerek satış, gerek servis ve gerekse de yedek parça anlamında çok hızlı aksiyon alarak müşterilerimize maksimum fayda sağladık. Müşterilerimiz hem kullandıkları makinalardan hem de aldıkları hizmet ve destekten memnun kaldılar.” Öner gelecek yıl için Zoomlion olarak yeni ürünlerle farklı sektörlerdeki müşterilere de ulaşacaklarını ve Türkiye genelinde çok yüksek satış adetlerini yakalayacaklarına inandıklarını da belirterek “Yeni yatırımlarla tüm Türkiye’de müşterilerin her zaman yanında olan ve güven duyduğu bir marka olarak öne çıkıyoruz. Müşterilerimizin Zoomlion markasına ve bize güvenmesi ve özellikle sonraki alımlarında bizleri yeniden tercih etmesi işimizi ne kadar doğru yaptığımızı gösteriyor” dedi.

Yüksek satış adetleri ve pazar payı hedefi

12 yıldır iş makinaları sektöründe çalışan Fırat Bay, Zoomlion Türkiye’de Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerinin sorumlusu olarak görev yapıyor. Zoomlion markasının Türkiye genelinde ve bulundukları bölgede önemli bir konumda olduğunu söyleyen Bay şunları ifade etti: “Müşterilerimize firmamız ve makinalar hakkında verdiğimiz doğru bilgiler ve en önemlisi güven ile beraber her geçen gün hızlı bir şekilde büyüyoruz. Çalıştığım bölgede pazarda ciddi adetlere ulaştık ve pazar payımızı artırdık. Ama bunu daha da üst seviyelere çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni müdürlüğümüz ile birlikte hizmet hızımızın kalitemizin daha da artacak olması da hem çalışanlar olarak bizleri hem de müşterilerimizi mutlu eden bir gelişme. Artık müşterilerimizin isteklerine ve taleplerine en hızlı şekilde cevap verebileceğiz. Bu hem makina sahiplerine hem de yeni makina alacak olan kişilere büyük bir güven veriyor. Yakın tarihte gelecek olan tarım grubu ve diğer ürünlerimiz ile beraber Türkiye’de ve bölgede daha da büyüyeceğimize inanıyorum.”

Deprem bölgesine ziyaret

Zoomilon Türkiye 6 Şubat depremlerinden en ağır şekilde etkilenen Hatay’ı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Hatay- Yayladağı Karaköse İlkokulu ve Yaylacık Defne Rotary İlkokullarına gidilerek depremzede öğrencilere kırtasiye, kışlık mont ve bot yardımları ulaştırıldı. Zoomlion Türkiye ekibi öğrenciler, Yayladağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul yönetimi ve öğretmenleri tarafından sıcak şekilde karşılandı. Ziyaret kapsamında Antakya bölgesinde çalışan makinaları kullanan operatörler ile de görüşülerek, yeni G serisi ekskavatörlerle ilgili değerlendirmeleri alındı. Operatörler kullandıkları makinalara ilişkin yaptıkları değerlendirmelerde, yeni serinin gücü, performansı, yakıt tüketimi ve konforundan oldukça memnun olduklarını belirttiler.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler