20 Temmuz 24, Cumartesi

ZF ve WABCO ağır ticari araç servisleri tek çatı altında birleşiyor

Endüstriyel teknolojiler ve mobilite sistemleri tedarikçisi ZF ile ticari araç teknolojilerinin öncüsü WABCO’nun, ağır ticari araç servis ağları tek bir servis konsepti altında birleşiyor.

ZF Aftermarket Türkiye Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu

Birleşmeyle sektörde güçlü bir sinerji oluşturulması amaçlanıyor. Endüstriyel teknolojiler ve mobilite sistemleri tedarikçisi ZF ile ticari araç teknolojilerinin öncüsü WABCO’nun, ağır ticari araç servis ağları tek bir servis konsepti altında birleşiyor. Bu birleşmeyle WABCO Service Partnerleri ve ZF Service Point’leri, ZF [pro]Service konseptiyle bir araya gelerek sektörde güçlü bir sinerji oluşturulması amaçlanıyor. Bu stratejik iş birliği ile müşterilere daha etkili, kapsamlı ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunulması hedefleniyor.
ZF Aftermarket Türkiye ve WABCO’nun Türkiye’deki tek temsilcisi ve distribütörü Intermobil Otomotiv iş birliğiyle Antalya’da düzenlenen lansman etkinliğinde her iki firmanın üst düzey temsilcileri, ZF ve WABCO’nun ticari araç servis ağı temsilcileri ve sektörden 250’nin üzerinde katılımcı yer aldı.
Lansmanda konuşan ZF Aftermarket Türkiye Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu “Bu birliktelik filolara ve ticari araç sahiplerine özel çözümler ve hizmetler sunma konusunda benzersiz fırsatlar yaratmamıza olanak tanıyacaktır. Ana hedefimiz, müşterilerimizi desteklemek ve servis ortaklarımızın en son pazar bilgisine ve profesyonel gelişimine olanak sağlamaktır” dedi.
Intermobil Otomotiv’in Genel Müdürü Rıfat Perahya ise konuşmasında WABCO ve Intermobil Otomotiv arasındaki iş birliğinin gücünü vurgulayarak, “İki başarılı servis ağının birleşmesi, ticari araç sistemleri teknolojisi alanında inovasyon ve kapasite bakımından yeni bir döneme girişi simgeliyor. Lojistik sektörünün zorluklarına ve fırsatlarına karşı birlikte mücadele edeceğimiz için büyük bir heyecan içindeyiz” dedi.

ZF [pro]Service nedir?

ZF [pro]Service, ZF Service Points ve WABCO Service Partner gibi mevcut servis ağlarını, tüm ZF Aftermarket markalarının ürün yelpazesini kapsayan tek bir kapsamlı servis ağında birleştiren bir konsept. Bu yeni servis konsepti ile ZF, kamyon, treyler ve otobüsler için önde gelen yedek parça, teknoloji ve servis hizmetleri tedarikçisi olarak, kapsamlı deneyimini ve teknolojik bilgisini tüm servis ağlarına aktarmayı planlıyor. Şirketin ana hedefi, müşterilerini desteklemek ve servis ortaklarına en son pazar bilgisine ve profesyonel gelişime erişim sağlamaktır. Bu sayede servislerin büyüyen ve gelişen ticari araç pazarının geleceğine daha iyi hazırlanmaları ve servis hizmetlerinin kapsamını genişletmeleri amaçlanıyor.

ZF [pro]Service ortakları için avantajlar

Kapsamlı portföy ve servis hizmeti ile müşterilere geniş bir ürün yelpazesi sunulurken, geniş teknik bilgi birikimi ve gelişmiş destek ile teknolojik gereksinimlere uygun çözümler üretiliyor. Ayrıca, eğitim ve ekipman için özel koşullar sağlanarak atölye personelinin sürekli gelişimini destekleniyor. ZF [pro]Academy servislerine, en son teknolojilere erişim desteği, pazarlama materyallerine erişim, filolara ve OEM’lere yönelik etkili ağ tanıtımı, bölgesel servis konferanslarına katılım ve servis atölyesi markalama hizmeti sunularak sektörde lider bir hizmet deneyimi sunulması hedefleniyor. Bu sayede atölyeler, nitelikli distribütörler ve servis merkezleri aracılığıyla yaklaşık 70.000 parça numarasıyla tüm ZF ürün dünyasına erişebilecek. Buna yeniden üretilmiş yedek parçalar ve yedek üniteler de dahildir. Aktarma organları (şanzıman, debriyaj) ve şasiye (akslar, direksiyon, frenler) odaklanan ZF’nin ürün yelpazesi her yıl yüzlerce yeni ürünle büyümektedir.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler