22 Haziran 24, Cumartesi

Yerli üretim New Holland B Serisi Kazıcı Yükleyiciler sahaya güç katıyor

TürkTraktör’ün Ankara Fabrikası’nda üretimine başladığı ve ‘yerli üretim’ olarak pazara sunduğu New Holland B Serisi Kazıcı Yükleyiciler, sahanın gereksinimlerini eksiksiz yerine getirecek yüksek dayanıma sahip kaliteli komponent bileşimi ve farklı teknolojik özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekiyor.

110 Beygir güç üreten Common Rail motor

B Serisi Kazıcı Yükleyicilerde bilinen en ileri motor teknolojilerinden biri olan Yüksek Basınçlı Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemi kullanılıyor. Böylece, mekanik yakıt enjeksiyon sistemine sahip motorlara kıyasla yakıtın 6 kata kadar daha yüksek basınçta sıkıştırıldığı Common Rail teknolojisinde, her bir yakıt damlasından maksimum enerji elde ediliyor. Yakıtın yüksek verim ile yanmasını sağlayan bu teknoloji yüksek bir motor gücü üretilmesini sağlarken, yakıt tüketiminin ise çok düşük seviyelerde kalmasını sağlıyor. Turboşarj ve Intercooler hava emiş sistemi bulunan B Serisi Kazıcı Yükleyici motorları, silindir içerisine daha fazla hava çekilebiliyor. Böylece çekilen daha fazla oksijen ile yakıtın çok daha verimli yanması sağlanıyor. Motor, soğutma sisteminde bulunan 6 adet radyatör viskoz gövdeli soğutucu fan tarafından soğutuluyor. Viskoz gövdeli fan, motorun soğuk olduğu ilk çalıştırma esnasında devreye girmeyerek motorun hızlı bir şekilde ideal çalışma sıcaklığına ulaşmasını da sağlıyor. Motor ideal çalışma sıcaklığına ulaştığında ise soğutucu fan devreye girerek makine üzerindeki hiçbir sıvının daha yüksek sıcaklıklara çıkmasına izin vermiyor.

B110BB115B
MotorFPTFPT
Max. Motor Gücü110 hp110 hp
Max. Motor Torku516 Nm516 Nm
Silindir Sayısı / Motor Hacmi4 / 4.5 L4 / 4.5 L
Yakıt Enjeksiyon SistemiElektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common RailElektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common Rail
Hava Emiş SistemiTurbo + IntercoolerTurbo + Intercooler

 

Performans ve konfordan ödün vermeyen Powershift Şanzıman

Tam otomatik Powershift şanzıman optimum tasarlanmış dişli oranlarıyla tüm yükleme, tesviye, dozerleme uygulamalarında tekerleklerde mükemmel bir itiş gücü yaratarak; işlerin daha hızlı ve yüksek üretkenlikle gerçekleştirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda yol yürüyüşlerinde hassas vites geçişleri de sunan Powershift şanzıman, makinenin seri bir şekilde hızlanmasında da önemli rol oynuyor. B110B ve B115B modellerinin her ikisinde de standart olarak sunulan diferansiyel kilidi, kaygan ve gevşek zeminlerde tekerleklerin patinaja düşmesini önleyerek her zaman maksimum çekiş sunuyor. B110B modelinde arka aks üzerinde %100 kilitli diferansiyeller kullanılırken; B115B modelinde her iki aks üzerinde Sınırlı Kaydırmalı Diferansiyel Kilidi (LSD) kullanılıyor.

Yakıt tasarrufu ve yüksek dayanım
Değişken debili pistonlu pompa kullanılan New Holland B Serisi Kazıcı Yükleyicilerde, hidrolik yağ akışı sadece hidrolik fonksiyonlar devreye alındığında sağlanıyor. Hidrolik fonksiyonların çalıştırılmadığı yol yürüyüşü gibi durumlarda pistonlu pompa kendini minimum pozisyonuna alarak sisteme gereksiz yağ akışının önüne geçiyor. Kazıcı veya yükleyici fonksiyonları ile çalışma durumunda pistonlu pompa, işin zorluğunu algılayan yük algılama sistemi sayesinde sadece ihtiyaç miktarında hidrolik yağı sisteme pompalıyor. Bu sayede ise her zaman ideal hidrolik güç makine üzerinde sağlanırken, yüksek bir yakıt ekonomisi de elde ediliyor.
Yerli üretimle birlikte, kazıcı bom tasarımını yenileyen New Holland, daha dayanıklı bir yapıya sahip yeni nesil eğimli bom tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Bağlantı noktaları civarında ilave plakalarla güçlendirilmiş olan eğimli bom tasarımı, B Serisi Kazıcı Yükleyicilerin performansını hem daha derine hem de daha ileriye taşıyor. Standart olarak teleskopik arm ve kırıcı tesisatı donanımı ile sunulan bu makine üzerinde ayrıca, kabin içerisinden kumanda edilebilir elektro-hidrolik bom kilidi de standart olarak sunuluyor.  
6 fonksiyonlu 1.15 m³ hacimli yükleyici kovası ile birlikte sunulan B Serisi Kazıcı Yükleyiciler, sarsıntısız yürüyüş sistemi, otomatik kova toplama sistemi ve tesviye modu özelliklerini de beraberinde bulunduruyor.

 

Kullanışlı ergonomik kabin özellikleri

B Serisi Kazıcı Yükleyici kabinlerinde, operatör konforunu maksimum seviyede tutacak teknolojik ve ergonomik tasarım detayları yer alıyor.

  • 10 adet kabin üstü çalışma aydınlatması ile gece çalışmalarında gündüz rahatlığı sunan B Serisi’nde yan aydınlatmalar yan kazılar için mükemmel düşünülmüş bir detay olarak karşımıza çıkıyor.
  • 360° görüş sunan geniş cam yüzey alanı ile tam saha hakimiyeti sağlanıyor.
  • Yüksek performanslı ısıtma ve soğutma sistemi sayesinde her türlü zorlu iklim koşullarında operatöre ideal çalışma koşulları sunuluyor.
  • 2 farklı joystick kullanım seçeneğiyle her operatör, alışmış olduğu kullanım modunu makine üzerinden seçebiliyor.
  • İleri-geri ve sağ-sol yönlerde ayarlanabilir joystick konsolları, operatörün istediği oturma pozisyonda çalışmasını sağlıyor. Ayarlanabilir bilek dayamaları ise, bu konforu daha ileriye taşıyor.
  • Elektro-hidrolik bom kilidi sayesinde operatör sadece bir buton yardımı ile arka kazıcı bomu yol konumu için kilitleyebiliyor.
  • Tek tuş rölanti sistemi kısa süreli molalarda yakıt tasarrufunu arttırıyor.
  • Yarım veya tam pozisyonda açılabilir yan camlar mükemmel bir taze hava akışı sağlıyor.
  • Havuz tipi paspas, kabin içerisinin hızlı ve kolayca temizlenmesini sağlarken; farklı çok sayıdaki saklama bölmesi de operatör için kullanışlı bir ortam sağlıyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler