18 Haziran 24, Salı

Yenilenen tasarımı ile CASE SV Serisi kazıcı yükleyiciler kullanıcı ile buluşmaya başladı

TürkTraktör’ün, üstün üretim tecrübesini iş makineleri alanına taşımasıyla birlikte CASE marka Kazıcı Yükleyiciler 2020 yılı ile birlikte TürkTraktör Ankara fabrikasında üretilmeye başlanmıştı. TürkTraktör’ün 70 yıla dayanan üretim geçmişi, ileri üretim kalitesi ve teknolojisiyle üretilen CASE Kazıcı Yükleyiciler yenilenen imajıyla SV Serisi adı altında müşterileriyle buluşmaya başladı.

Yenilenen imajıyla kabin tasarımını tamamen değiştiren CASE Kazıcı Yükleyiciler, küçük teker modellerine yeni eklediği 590SV ile ürün grubunu da genişletti. 3 farklı model ve farklı donanım paketleri ile birlikte müşterilere sunulan CASE SV Serisi Kazıcı Yükleyiciler her türlü beklentiyi karşılamak için tasarlandı.

Yenilenen Kabin ile Üstün Ergonomi
SV Serisinde Faz 5 geçişiyle sadece motor tarafında değil kabin tasarımında da köklü bir değişiklik beraberinde geldi. Bir önceki seriye göre daha geniş iç hacme sahip olarak tasarlanan yeni kabin operatöre ferah ve konforlu çalışma ortamı sunuyor. Yeni yükleyici kontrol levyesi operatöre yükleme fonksiyonlarında daha fazla üretkenlik sunuyor. Üzerinde yer alan FNR butonu sayesinde operatör makine ileri-geri vites yön seçimini hızlı ve konforlu şekilde gerçekleştirebilirken, kick-down vites düşürme ve vites boşa alma butonları da verimli kullanım için kontrol levyesi üzerinde konumlandırılmış. Ergonomik tasarımıyla yeni el freni çok kolay kullanım sunarken, el freni gerginlik ayarı da doğrudan kol üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Arka kazıcı grubunun joystick olarak sunulduğu kazıcı yükleyicilerde, joystick konsollarının 4 yönlü ayarlanabilmesi ve bilek dayamaları operatörün uzun süreli çalışmalarında yorgunluk hissini en aza indirgiyor. Üst donanım paketinde sunulan hava süspansiyonlu koltuk olumsuz çalışma zemin koşullarının operatöre iletilmesini önleyerek konfordan ödün vermiyor. Verimli kabin içi klima ve ısıtma sistemine ilave olarak, hava süspansiyonlu koltukla birlikte sunulan koltuk ısıtma özelliği soğuk iklim koşullarında benzersiz bir deneyim sunuyor. Kabinde konumlandırılan geniş saklama bölmeleri operatöre çalışma sahasında ihtiyaç duyduğu malzemeleri konumlandırmakta çok fazla seçenek sunuyor. Soğutmalı saklama bölmesi ise sıcak yaz aylarında içecek muhafaza etmek için vazgeçilmez rol oynuyor.


Bluetooth radyo sayesinde kullanıcılar, telefonunu doğrudan makineye entegre edebiliyor ve istediği müziği çalıp, telefon görüşmelerini doğrudan kabin içerisinde yer alan mikrofon ve hoparlörler ile gerçekleştirebiliyor. Geniş cam alanı sayesinde üstün bir görüş alanı sunan yeni tasarımda, kabin üzerinde yer alan 10 adet çalışma aydınlatması sayesinde gece çalışmalarında da saha hakimiyetinden taviz vermiyor. Üst donanım paketinde çalışma aydınlatmaları LED olarak sunuluyor.

Yakıt Ekonomisinden Taviz Yok!

Yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ile isminden söz ettiren CASE Kazıcı Yükleyicilerde Faz 5 SV Serisinde de bu konuda taviz vermiyor. Yakıt yönetiminin Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) aracılığıyla yönetildiği Yüksek Basınçlı Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemi sayesinde her bir damla yakıttan maksimum verim elde ediliyor. Yanma performansının her daim yüksek olması için silindir içerisine birim zamanda daha fazla oksijen alabilmek için Turboşarj+Intercooler hava emiş sistemi kullanılıyor. Tüm bunlara ilave olarak çeşitli yakıt ekonomi özellikleri her bir damla yakıttan maksimum verim alınmasını garanti ediyor.
* Otomatik Rölanti Sistemi sayesinde operatör arka kazıcı joystikleri bıraktığında motor devri otomatik olarak rölanti devrine döner ve yakıt ekonomisi artar.
* Tek Tuş Rölanti Sistemi ile operatör anlık olarak motoru rölanti devrine çekerek gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçebilir.
* Otomatik Motor Kapatma Fonksiyonu makinenin uzun süreli operatörsüz çalışmasını engelleyerek motoru kapatır ve gereksiz yakıt sarfiyatını önler.
* Yakıt Ekonomi Modu sayesinde düşük ve orta zorluk seviyeleri işlerde kullanılmak üzere motor güç üretimi kısıtlanır ve yakıt ekonomisi iyileşir.
* Viskoz Gövdeli Soğutucu Fan motorun soğuk olduğu ilk çalışma durumunda devreye girmediği için gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçer.


Hassas Bir Kullanım Sunan Dayanıklı Güç Aktarma Sistemi


SV Serisi kazıcı yükleyicilerde 4 ileri 3 geri vitese sahip Powershift şanzıman kullanılıyor. Hem otomatik hem de manuel vites kullanım özelliğine sahip şanzıman içerisindeki ideal vites dişli oranları ile vites geçişleri hassas ve seri bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ağır hizmet uygulamalar için özel olarak üretilmiş olan akslar, çetin çalışma zeminlerinde yüksek dayanım ve üstün bir çekiş gücü oluşturuyor. Kar, yağmur, çamur gibi kaygan veya mıcır gibi gevşek çalışma zeminlerinde patinajı ve tekerleklerdeki çekiş gücü kaybını önlemek amacıyla diferansiyel kilitleri, tüm modellerde standart olarak sunuluyor. 580SV ve 590SV modelinde operatör tarafından devreye alınabilen %100 kilitli tip diferansiyel kilidi yer alırken, 695SV modelinde ise otomatik olarak devreye girip-çıkan sınırlı kaydırmalı diferansiyel kilidi bulunuyor.

Debi Paylaşımlı Hidrolik Sistem Tasarımı
SV Serisi Kazıcı Yükleyicilerde kullanılan değişken debili pistonlu pompa, sahip olduğu yük algılama özelliği sayesinde sisteme sadece ihtiyaç anında ve ihtiyaç miktarında hidrolik yağ gönderiyor. Böylelikle makine üzerinden gereksiz güç tüketimi meydana gelmezken, yakıt tasarrufu da artıyor. Arka kazıcı bomun eğimli tasarımı ile daha derin ve dik kazı imkanı sunan SV Serisi, kamyona yüklemelerde daha optimum bir erişim sağlıyor. Bom üzerindeki ilave kaynaklı plakalar kazı esnasında bom üzerine gelen yüklere karşı ekstra dayanım oluşturuyor. Standart olarak sunulan teleskopik arm ile birlikte 580SV modelinde 5.6 m, 590SV ve 695SV modelinde ise 5.8 m’lik kazı derinliğine ulaşılabiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler