13 Haziran 24, Perşembe

Yeni New Holland 300 Serisi Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler

New Holland 1962 yılında başladığı nokta dönüşlü mini yükleyici yolculuğunda 58 yılı geride bıraktı. Bu süre boyunca 250.000 adetten fazla mini yükleyici üretimi gerçekleştirdi. New Holland bu yolcuğunda bu ürün grubu içerisinde her geçen gün kendi teknolojisini geliştirmeye ve kendi müşteri profilini yaratmaya devam ediyor. Aynı amaç doğrultusunda yeni New Holland 300 Serisi Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler artık Türkiye’deki müşterileriyle buluşuyor.

2013 yılından itibaren TürkTraktör güvencesi ile birlikte Türkiye pazarında varlığını sürdüren New Holland marka Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler tarımsal uygulamalardan, inşaata; dökümden, küçük hacimli hafriyat çalışmalarına kadar birçok faaliyet alanında kendine yer buluyor. New Holland’ın patentli Super Boom® yükleyici kol tasarımı bir önceki seride olduğu gibi 300 Serisi’ni de özellikle yüksek erişim istenen uygulamalarda ön planda tutuyor. 300 Serisi küçük ve orta segment mini yükleyici modelleri üzerinde, özellikle küçük hacimli motorlarda kendini fazlasıyla kanıtlamış 2,2 litrelik Japon menşei ISM marka motorlar kullanılırken; büyük segment modeller üzerinde ise küçük hacimden yüksek motor gücü ve torku üretebilen FPT marka motorlar yer alıyor. Tamamı turboşarj beslemeli olan 300 Serisi motorları yüksek performans ile düşük yakıt tüketimini bir arada sunuyor.

Daha hassas kullanım

300 Serisi’nin verimli hidrolik sistemi sayesinde bu fonksiyonlar hem hızlı hem de güçlü bir performans ortaya koyuyor. Dar alanlarda çok hassas ve sınırlı hızlarla kullanım, gelişmiş hidrostatik yürüyüş mekanizmasıyla yapılıyor. Operatörün her fonksiyonu çok hassas ve kolay bir şekilde kumanda edebilmesi için 300 Serisi modellerinin çoğunda (L315 hariç) elektronik joystik kumanda kolları yer alıyor. Joystik kumanda sisteminde; yürüyüş sistemi, hidrolik fonksiyonlar ve yardımcı hidrolik çıkışların tamamı sadece 2 joystik ile yönetilebiliyor. Operatörün talebi doğrultusunda kullanım tarzına göre joystiklerin hassasiyeti de kişiye göre ayarlanabiliyor. 2 farklı yürüyüş hız modu bulunan 300 Serisi’nde (L315 hariç) yürüyüş hızı saatte 18 km/s’e kadar ulaşabilirken, operatör yürüyüş grubunu ister tek joystik üzerinden isterse iki joystik ile birlikte kontrol gerçekleştiriyor. Operatör kendi alışmış olduğu kullanım tarzını kabin içerisindeki bir düğmeyle kolayca seçebiliyor.

Farklı ataşman kullanımlarında benzersiz performans

300 Serisi’nin tüm modellerinde standart olarak yardımcı hidrolik çıkışlar yer alıyor. Bu sayede burgu, kırıcı, açılır kapanır kova, balya tutucu gibi farklı ataşmanlar doğrudan makine üzerine bağlanıp kullanılabiliyor. Bu ataşmanların kontrolü ise joystik üzerindeki bir oransal elektronik butonla sağlanıyor. Farklı ataşmanlar arasında hızlı geçiş sağlamak için 300 Serisi tüm modellerinde, “Hızlı Mekanik Ataşman Değiştirme Sistemi” bulunuyor. Bu sayede operatör sadece iki adet levye hareketiyle bir ataşman bağlantısını söküp takabiliyor. New Holland’ın eski serisinde standart olarak bulundurduğu “Basınç Altında Bağlantı Sistemi (CUP)” yeni seri üzerinde de standart donanım olarak yer alıyor. Bu sistemle birlikte farklı ataşmanları çalıştırmak için makine üzerine bağlanan hortum bağlantıları içerisinde kalan basınçlı hidrolik sistem üzerindeki bir mekanizma ile kolayca tahliye edebiliyor. Serinin en büyük modeli L330 üzerinde; asfalt traşlama, fiber optik kablolama için asfalt testeresi, büyük kar püskürtme gibi yol ekipmanı ataşmanlarının kullanımına imkan veren yüksek debi (high flow) sistemini standart olarak bulunduruyor.

Daha keyifli çalışma

300 Serisi’ndeki en belirgin farklılık operatörün gün boyunca konforlu bir şekilde çalışmasını sağladığı kabin içerisinde gerçekleşiyor. Uzun saatlerin geçirildiği bu alan ferah görüş, kolay kullanım ara yüzü, geniş iç hacim ve diz mesafesi, yeni joystick tasarımı, kullanıcı dostu tasarımlı buton yerleşimi gibi kullanım kolaylığını zirveye taşıyan yeniliklere sahip. 300 Serisi’nde bulunan yeni joysticklerin ergonomik tasarımı kolay bir kullanım sağlıyor. Kabin içerisinde komple yenilenen buton yerleşiminde operatörün daha fazla kullandığı butonlar daha yakın konumlarda bulunuyor. Tüm modellerde standart olan bir diğer kolay kullanım unsuru ise marş butonu. Ayrıca hırsızlığa karşı koruma amaçlı 5 haneli bir kod tanımı da yapılabiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler