19 Haziran 24, Çarşamba

Yanmar Turkey 2 milyar TL ciro hedefine ilerliyor

Yanmar global şirketler grubu içerisinde Doğu Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika operasyonunda merkez haline gelmeyi hedefleyen Yanmar Turkey Makine A.Ş., 200’e yaklaşan çalışanı ve 2 Milyar TL ciro hedefiyle büyümesine güçlü adımlarla devam ediyor.

 

Endüstriyel motorlar, iş makineleri, tarım makine ve ekipmanları, enerji sistemleri, deniz araçları ve ekipmanları üretiminde dünyanın önde gelen şirketlerinden Yanmar, Yanmar Turkey Makine A.Ş. ile dünya çapında büyümesini sürdürüyor. Yanmar Turkey, 2017’de girdiği Türkiye pazarında hız kesmeden büyüyor. İzmir’i üretim ve ihracat merkezi olarak belirleyerek genel merkezini İzmir’de konumlandıran Yanmar Turkey’in İstanbul’da da Enerji Sistemleri ve Endüstriyel Motor odaklı bir ofisi bulunuyor. Yanmar Turkey, Yanmar ve Solis traktörler, YTAgri tarım ekipmanları, enerji sistemleri, anahtar teslim enerji sistemleri projeleri (Power EPC), endüstriyel motorlar ve makine kiralama platformu makinagetir.com ile müşterilerine çözümler sunuyor. Büyüme stratejisinde Türkiye’yi özel bir konuma koyan Yanmar, Türkiye’nin büyüme hızı, genç nüfusu ve tarımsal üretim gücüyle iç piyasada büyümeyi sürdürürken, Türk firmalarından alternatif tedarikçi artırmaya yönelik çalışmalarına da devam ediyor. Bu doğrultuda Yanmar Turkey, çatısı altında bulunan YTAgri markalı tarım ekipmanları için, Türkiye’de faaliyet gösteren kaliteli tarım ekipmanı üreticileri ile iş birliği yapıyor ve üreticilere ürünlerini dünyanın birçok farklı noktasına ihraç edebilmeleri için yeni kapılar açıyor. 

 

Türkiye, Yanmar için bir merkez konumuna yükseliyor

Yanmar Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, Türkiye’yi sahip olduğu potansiyele çıkarmayı amaçladıklarını belirterek “Yanmar Turkey’i, Doğu Avrupa’dan, Orta Asya’ya kadar, Kuzey Afrika’yı kapsayacak şekilde bir merkez haline getireceğiz. Yanmar’ın Türkiye’deki operasyonunda cironun yüzde 10’unu Türkiye, yüzde 90’ını yurtdışı olarak hedefliyoruz. Yurtdışı operasyonlarımızı büyüterek Türkiye’yi ihracat üssü olarak konumlandıracağız. Yanmar Holding şirketler grubu içerisinde en genç Yanmar firması olma özelliğini taşıyan Yanmar Turkey’in, 10 yıl içerisinde Yanmar Avrupa’nın cirosunu geçmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İzmir’de yer alan Yanmar Turkey Makine A.Ş. Traktör Üretim ve Montaj Tesisi’nde Yanmar ve Solis traktörlerin montajlarının gerçekleştirildiğini belirten Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, “Türkiye’den Japonya’ya giden tarım ekipmanlarının büyük bir bölümünü biz ihraç ediyoruz. Ülkemizin ihracatına da bu sayede destek olmaya devam ediyoruz. İzmir’de yer alan üretim ve montaj tesisimizin üretim kapasitesini her geçen yıl yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler