13 Temmuz 24, Cumartesi

YANMAR lastikli yükleyici; bir makine ile çok iş

Dünyanın önde gelen kompakt makine üreticilerinden olan Japon Yanmar; lastik tekerlekli yükleyicilerinin yeni serisini tanıtıyor. Yanmar‘ın Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Ülkelerinde tek yetkili distribütörü olan TSM GLOBAL, Yanmar yeni seri lastik tekerlekli yükleyicileri de dünya ile aynı anda pazara sunuyor. Japonya, Amerika ve Avrupa‘daki fabrikalarında, lastikli yükleyici, paletli ekskavatör, lastikli ekskavatör, paletli damperli taşıyıcılar ve skidsteer yükleyiciler üreten Yanmar, kompakt makine üretiminde bir dünya lideri. Yanmar mühendislerinin geliştirmiş olduğu yeni V7, V70S, V80, V100 ve V120 serisi lastik tekerlekli mini yükleyiciler, güçlü ve ekonomik Yanmar motorları, hidrostatik güç aktarma sistemi ve çok ataşmanlı kullanıma imkan veren yapıları ile işletmelerde verimlilik artırıyor. Yanmar‘ın Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Ülkelerinde tek yetkili distribütörü olan TSM GLOBAL, Yanmar yeni seri lastik tekerlekli yükleyicileri de dünya ile aynı anda pazara sunuyor. Yanmar’ın yeni nesil ileri teknoloji ve yüksek verimli 4TNV98C ve 4TNV98CT serisi motorları ile donatılan bu yeni seride, daha düşük yakıt tüketimi ve daha yüksek güç sağlanabiliyor. Yanmar lastikli yükleyicilerini geliştirirken, farklı arazi koşullarında tam denge ve güvenli çalışma prensibini en ön planda tutuyor. Yeni seri de bu özellikler, farklı ataşman kullanabilme kabiliyeti ve alınan yükü yere paralel kaldırma ve indirme sağlayan kinematik yapılar ile birleştirilmiş.

Hidrolik Sök-Tak Sistemi Standart

Yanmar, yeni seri lastikli yükleyicilerinde operatöre kabinden inmeden ataşman değiştirebilme imkanı sunan hidrolik sök-tak sistemini fabrika montajı şeklinde standart özellik olarak sunuyor. Böylece, Yanmar tam bir ataşman makinesi haline getirilmiş oluyor. Kompakt yükleyicilerden beklenen dar alanlara kolayca girip çıkabilmeleri ve endüstriyel işletmelerde pek çok farklı işi farklı ataşmanlar takarak güvenli bir şekilde yapabilmeleridir. İşte Yanmar, standart sök-tak özelliği ve geniş ataşman yelpazesi ile kullanıcılara bu imkanı sunuyor.

 Yükü Güvenle Yere Paralel Kaldırır

Yanmar‘ın özel kinematik sisteme sahip bom yapısı sayesinde, forklift veya kova ataşmanı ile alınan her yük otomatik bir şekilde yere paralel kaldırılabiliyor ve güvenli bir şekilde taşınıyor. Tüm yükleme ve boşaltma işlemlerine denge, hız ve güvenlik sağlayan bu özellik de kullanıcılara bir Yanmar standartı olarak sunuluyor.

 Kompakt Yapı

Üstün manevra kabiliyetini müthiş dengesi ile tamamlayan Yanmar mühendisliği, özellikle dar alanlarda ve engebeli zeminlerde yüksek verim ile çalışmayı garanti ediyor. Gerek hazır malzeme yüklemesi ve gerekse malzeme söküm konusunda yüksek performansa sahip Yanmar mini lastikli yükleyiciler bu özelliğini üstün görüş açısı sunan tasarımı ile pekiştiriyor. Yoğun insan ve makine trafiğinin olduğu alanlarda, şehir içi uygulamaları veya endüstriyel tesislerdeki çalışmalarda ihtiyaç duyulan yüksek görüş açısı Yanmar lastikli yükleyicilerde standart.

Güvenlik ve Ergonomi Bir Arada

Yanmar lastikli yükleyici kabinleri mükemmel tasarımı ile yuvarlanma, devrilme ve yüksekten malzeme düşmesi tehditlerine karşı koruyucu ROPS, TOPS ve FOPS standartlarını karşılıyor. Standart emniyet kemeri sensörü, ışıklı uyarı ve ikaz lambaları, led çalışma lambaları ile operatörün güvenli ve verimli şekilde çalışması sağlanıyor. Özel olarak geliştirilen operatör kabini ile konfor, güvenlik ve ergonomiyi bir araya getiren Yanmar, geniş kabin hacminin sunduğu avantajları ile büyük beğeni topluyor. Tamamen kullanıcı odaklı geliştirilen bu yeni konseptte operatör gün boyu çalışacağı kabin içindeki tüm bileşenlere rahatlıkla ulaşabiliyor. Geniş kapısı ve basamakları ile giriş çıkışın güvenle yapıldığı Yanmar lastikli yükleyiciler, ayarlanabilir direksiyon ve koltuğa sahip. Operatörün joysitik konforu ile kullanımını kolaylaştıran Yanmar mühendisliği, büyük LCD ekran ile tüm bilgileri operatörün önüne getiriyor. Yanmar’ın otomatik iki kademe hıza sahip özel şanzımanı sayesinde operatör, gün boyu tekrar eden ileri geri ve uzun/kısa mesafe sürüşlere mükemmel uyum sağlıyor, yorulmadan çalışabiliyor. Toz almayan izolasyonlu kabinin havalandırması ise güçlü otomatik klima ile tek tuşla sağlanabiliyor

Güç ve Verimlilik

Yanmar hidrostatik yürüyüş sistemine sahip yapısı, farklı yoğunluklara uygun geniş kova seçimi yelpazesi kullanıcıların verimini artırıyor. Yanmar mini lastikli yükleyiciler hızlı otomatik ataşman değiştirme düzenekleri sayesinde sadece kova değil, forklift çatalı, süpürge gibi farklı pek çok hidrolik ve mekanik ataşman ile çalışabiliyor. Belden kırma ve arazi tipi şase yapıları ile dar alanlı ve bozuk zeminli her ortamda rahatlıkla çalışabilen Yanmar, özel olarak konumlandırılan motoru sayesinde, güç aktarımlarında kayıplar azaltarak yakıt tüketimi minimum düzeye indiriyor. Tek bir hidrolik kumanda levyesi (joystick) ile kolayca kumanda edilebiliyor, ileri ve geri hareket ettirilebiliyor. Yanmar mini lastikli yükleyicilerin bir özelliği olan diferansiyel kilit sistemi sayesinde kaygan zeminlerdeki yük altında lastiklerin boşa dönmesi (patinaj) problemi %100 ‘e varan oranda önlenebiliyor. Böylece, sadece bozuk zeminlerde değil, kaygan ve yumuşak zeminlerde de etkili bir şekilde çalışabilmek ve aynı zamanda lastikleri kesilmeye ve hızlı aşınmaya karşı korumak mümkün oluyor. Mini lastikli yükleyiciler, pek çok ülkede mini paletli ekskavatörlerin tamamlayıcısı ve ekip arkadaşı rolünü üstleniyor ve çalışma ortamlarında kullanıcıya esneklik ve hız sağlayarak, işlerin kolayca, güvenli ve çabuk bir şekilde yapılmasını sağlıyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler