13 Haziran 24, Perşembe

XCMG XC998 Mermer Yükleyici Türkiye’de

XCMG’nin mermer ocakları için geliştirdiği XC998 mermer yükleyici Türkiye pazarına sunuluyor. Düşük yakıt kullanımı ile yüksek verimlilik ve performans sunan makina, zorlu ocak koşullarına dayanıklı şekilde tasarlanmış. XCMG XC998, operatör dostu olmasını sağlayan bir dizi özelliği de barındırıyor.

XCMG XC998 Mermer Yükleyici Türkiye pazarına sunuluyor. XC998 Mermer Yükleyici modeli, kullanıcı konforunu ve iş verimliliğini arttıran özelliklerle donatılmış bir makina. Cummins EFI, turbo şarjlı, hava-hava soğutmalı motorlar, Euro V emisyon standartlarına uygun olarak üretilmiş. ZF-4WG310 elektronik kontrollü şanzıman kullanılarak dört ileri ve üç geri vitesle başlangıç koruması, vites değiştirme kilidi gibi fonksiyonlara sahip. Makinanın bakım gerektirmeyen ıslak fren balataları ile aksın servis ömrü uzatılmış. Aynı şekilde, bu yükleyici, yüksek off-road ve geçiş performansı sayesinde engebeli arazilerde ve zorlu sahalarda sürüş ve çalışma için optimal şekilde tasarlanmış.

Mermer ocakları için tasarlandı

Firmadan ürüne ilişkin yapılan açıklamada “XCMG mermer ocaklarında çalışmak adına optimize ettiği XC998 yükleyici modeli ile zorlu sahalarda da işletmeleri yarı yolda bırakmayacak bir ürün tasarlamış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır” denilerek şu bilgiler paylaşıldı: “Üç aşamalı hava filtresi, mermer ocağındaki yoğun toz koşullarına uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır; performansı en iyi seviyeye çıkarmak ve tam yük taşırken tırmanma kapasitesini artırmak için optimize edilmiştir. Islak çoklu disk fren tamamen mühürlü bir yapıdır, tozu etkili bir şekilde önler ve sistemin ömrünü uzatır. Toz problemini çözen elektrostatik kaplama ve özel korozyon önleme teknolojisi kullanılmaktadır.”

Operatör dostu makina

Bununla beraber XCMG XC998 mermer yükleyicisi, operatör dostu olmasını sağlayan bir dizi özelliği de barındırıyor. Akış artırma direksiyon sistemi direksiyonu hafif ve esnek hale getiriyor, iş yorgunluğunu azaltıyor. Ayrıca XC998 mermer yükleyicisi, F-N-R vites değiştirme fonksiyonu ile tüm makinenin sürüş yönünü hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilmesine olanak sağlıyor ve böylece sürüş yorgunluğunu azaltıyor. Tüm makina, aşırı akış kaybını ortadan kaldırmak, enerji tasarrufu yapmak ve tüketimi azaltmak için yük duyarlı tam değişkenli bir hidrolik sistem ile donatılı. Direksiyon sistemi işleyişi sırasında ilk olarak sınırlama valfi ve ardından mekanik sınırlamayı kullanıyor, böylece direksiyon şokunu azaltıyor, işletme konforunu yükseltiyor ve tüm makinanın güvenilirliğini artırıyor. Tam hidrolik çift devreli ıslak fren sistemi sürüş güvenliğini artıran bir başka özellik. XCMG’nin yeni FOPS&ROPS kabini operatörler için geniş bir çalışma alanı sunuyor, bununla beraber ön uçtaki cam bütünleşik yapısıyla görüş ayrımını azaltıyor ve geniş bir görüş alanı sağlıyor. Gelişmiş geri görüş sistemi sürücüye geniş bir arka görüş sunuyor. Akıllı sıcaklık kontrolü sistemiyle yüksek güçte ısıtma ve soğutma sağlayan kliması ile XC998, operatörlere konforlu bir çalışma ortamı ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşatarak, üretkenliği artırıyor.

 Sorunsuz yükleme ve boşaltma

Firmanın ürüne yönelik açıklamasında mermer yükleyicilerin; mermerin çıkarılması, taşınması ve işlenmesinin hayati süreçler olduğu çeşitli endüstrilerde vazgeçilmez olduğu belirtilerek “XCMG XC998 Mermer Yükleyici, mermer bloklarını etkili bir şekilde çıkarmada ve taşımada kritik bir rol oynayacağı mermer ocaklarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, mermer yükleyiciler, levha ve fayansların taşınması ve yerleştirilmesi gereken inşaat sitelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. XC998, mermer malzemelerin sorunsuz bir şekilde yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu yükleyicinin çok yönlülüğü, işleme tesislerinde, mermerin üretim hattı içinde taşınmasını kolaylaştırdığı yerlere de uzanmaktadır” denildi.

Düşük yakıt kullanımı, yüksek performans

XC998’in aynı zamanda yakıt tasarrufu sağladığı ve verimliliği en üst seviyeye taşıdığı da aktarılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Yüksek yağ tankı, pompanın yağ emme kapasitesini artırır, hidrolik yağın kirlenmesini geciktirir ve bu sayede pompa ile hidrolik yağın servis ömrünü uzatır. Hidrolik tahrik ve elektronik kontrollü akıllı soğutma sistemi, fanın her sistemin soğutma gereksinimine göre hızını ayarlamasına olanak tanır, enerji tasarrufu, yüksek verimlilik, optimal performans sağlar. Radyatör temizliğini kolaylaştırmak ve günlük bakım süresini azaltmak için manuel ters fonksiyon opsiyonuna da sahiptir. Arka kaput kolay erişilebilir tasarımıyla, motor yağ filtresini ve dizel filtresini değiştirme işlemlerinin en kolay şekilde yapılmasını sağlar. GPS sistemi sayesinde uzaktan veri teşhisi almak, makinenin çeşitli teknik parametrelerini ve işletme koşullarını izlemek ve bakım için veri desteği almak mümkündür.”

Demo ve fuarlara tanıtılacak

XCMG Türkiye’nin yeni ürünü distribütör firma ile beraber organize edilecek düzenli ürün demolarının yanı sıra 2024 İzmir Mermer Fuarı ve KOMATEK 2024’te kullanıcılara tanıtacağı belirtilen açıklama şu ifadelerle son buldu: “Bunların yanı sıra, XCMG Türkiye Reklam Pazarlama ekibi de müşterilerin ürün hakkında gerekli tüm bilgilere ulaşabilmesi ve Türkiye pazarında bilinirliğin arttırılabilmesi için sosyal medyada ve diğer tüm platformlarda ürün tanıtımlarına devam edecek ve yeni XCMG mermer yükleyici önümüzdeki dönemde sürekli göz önünde olacak.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler