13 Temmuz 24, Cumartesi

XCMG ve HBZ Makina iş birliği güçlenerek ilerliyor

 XCMG forkliftlerinin Türkiye distribütörü HBZ Makina; Marble 2023’te 3, 3.5, 5, 7 ve 10 tonluk modelleri sergileyecek. Avrupa ve Amerika pazarlarında da uzun ömürleri, yüksek performansları ve dayanıklılıkları sayesinde sık tercih edilen bu modellerin yanı sıra fuarda, mermer ve madencilik sektörlerine uygun ekskavatörler ve yükleyiciler de sunulacak.

HBZ Makina, XCMG forkliftlerinin distribütörlüğünü 2022’de üstlenerek XCMG Türkiye’nin bir parçası oldu. HBZ Makina’nın XCMG markasıyla tanışması, satın aldıkları ve sonrasında hem performansından hem de fiyatından memnun kaldıkları birkaç makina ile başladı. HBZ Makina ekibi, büyüyen ve holdingleşen firmalarına iş makinası distribütörlüğü ekleme kararı almalarıyla beraber 2021 yılında XCMG Türkiye ekibi ile görüşmelere başladı. Görüşmelerin olumlu sonuçlanmasıyla 2022 yılında HBZ Makina, XCMG forkliftlerinin distribütörlüğünü üstlenerek XCMG Türkiye ailesinin bir parçası oldu. HBZ Makina iş makinası alanında servis, bakım, onarım ve yedek parça konularında faaliyet gösteriyor. 1974’ten bu yana iş makinalarının tamir ve bakımı ile ilgilenen HBZ Makina, başta mermer olmak üzere maden, inşaat, altyapı ve tarım sektörlerinde de aktif olarak rol oynuyor. İş makinalarının ticareti, ikinci el alım-satımı, makina yedek parçalarının satımı ve bakım-onarım hizmetleri veren firma, HBZ Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürüyor. HBZ Makina’nın gelecek ile ilgili vizyonu ve misyonunun, sürdürülebilir bir rekabet ortamı yaratarak sektördeki rakiplerinden her zaman bir adım önde bulunmak olduğu belirtiliyor. Bu kapsamda firma nihai amacını, ülke ekonomisine katkıda bulunmak olarak açıklıyor.

Yüksek verim ve performansla çalışan forkliftler

HBZ Makina, halihazırda İzmir’de 2.000 m² üzerine kurulu büyük bir tesiste bulunan yapılanmasıyla Mermer Fuarı’na katılma konusunda oldukça çabuk ve net karar aldı. Firma, İzmir bölgesinde ve daha sonrasında tüm Türkiye’de XCMG makinalarının tanınmasına, bu ve benzeri fuarlara katılım göstererek katkıda bulunmayı hedefliyor. XCMG markası kalite ve tasarımı ön planda tutması, yüksek verim ve performansla çalışan uzun ömürlü forkliftler üretmesiyle pazarda ciddi bir rekabet potansiyeline sahip. XCMG forklift distribütörü HBZ Makina da XCMG ürünlerin pazardaki bu avantajlarının farkında olarak hedefini forkliftlerin tanıtılması ve satışlarının arttırılması üzerine yoğunlaştırıyor.

XCMG forkliftleri HBZ Makina ile Marble’da

Dünyanın en büyük iş makinası üreticilerinin sıralandığı “Yellow Table” listesinde üçüncü sırada yer alan XCMG, geliştirdiği iyilerinden biri olan marka. XCMG ürünleri ile ilgilenen potansiyel müşteriler de bunun farkında olarak XCMG markasını tercih ediyorlar. XCMG ürünleri gerek kaliteleri, gerekse dayanıklılıklarıyla mermer sektöründe faaliyet gösteren firmalar için de çekici bir seçenek oluşturuyor. Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden onbinlerce kişinin ve mermer üreticilerinin yer aldığı ayrıca iş makinalarının da sergileneceği Mermer İzmir Fuarı’nın, XCMG Türkiye ekibine ve HBZ Makina’ya verimli ticari görüşmeler yapılması, forklift ve diğer XCMG ürünleri için potansiyel müşterilere erişim sağlanması için çok iyi bir fırsat oluşturacağı belirtiliyor.

XCMG forkliftler teknolojileri ile farklılaşıyor

Bu yıl yeni Euro 5 standartlarına uygun makinaların tedariğinin fuar öncesi tamamlanmamış olmasından ötürü HBZ Makina temsiliyle Mermer İzmir Fuarı’nda 3, 3.5, 5, 7 ve 10 tonluk XCMG forkliftleri sergilenecek. Bu XCMG forkliftleri, Çin teknolojik gelişiminin öne çıkarıldığı tasarımlarıyla Avrupa ve Amerika pazarlarında uzun ömürleri, yüksek performansları ve dayanıklılıkları sayesinde sık tercih edilen modeller haline geldi. Önümüzdeki yıllarda ise planlar arasında mermer ve madencilik sektörlerinde kullanıma uygun ekskavatörler ve yükleyicilerin de sunulması bulunuyor. Fuarda sergileneceklerin yanı sıra XCMG forkliftleri ürün gamı kapsamında sadece alışılmış dizel forkliftler bulunmuyor. Bu forkliftlere ek olarak, Çin menşeli üreticilerin ürün gamlarında çoğunlukla bulunmayan elektrikli forkliftler de XCMG tarafından üretiliyor. Elektrikli forkliftlerin pazarda henüz dizel modeller kadar yaygın olmadığının farkında olan XCMG Türkiye ve HBZ Makina ekiplerinin, geleceğe dair kısa dönemli hedefleri arasında elektrikli forkliftleri Türkiye pazarında yaygın hale getirmek de bulunuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler