22 Haziran 24, Cumartesi

XCMG, Türkiye distribütörlerini Çin’de ağırladı

XCMG Türkiye beton pompası ve kule vinç distribütörü Odabaşı Makina ile forklift distribütörü HBZ Makina yöneticileri Çin’deki üretim tesislerini ziyaret ettiler. Ziyarette ayrıca XCMG Kunpeng serisi elektrikli forkliftler HBZ Makine’nin katılımıyla yurtdışı pazarına sunuldu. Odabaşı Makina da XCMG-SCHWING beton pompalarının Türkiye pazarına toplu teslimatı için düzenlenen törene katıldı.

XCMG Türkiye beton pompası ve kule vinç distribütörü Odabaşı Makine ve forklift distribütörü HBZ Makina yöneticileri XCMG’nin Çin’deki Ana Merkezi’ne konuk oldular. 2012 yılında inşasının tamamlanmasıyla 4 ana sanayi üssü ile XCMG, 1 milyar RMB’lik üretim tesisiyle Jiangsu Xuzhou İnşaat Makineleri Araştırma Enstitüsü’nde tam üretime geçmişti. Ek olarak yine Xuzhou’da arazi vinçleri, tekerlekli yükleyiciler, beton pompaları ve diğer beton makineleri için yeni üretim tesisleri 1,9 milyar ABD doları maliyetle tamamlandı. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik bir alanı kaplayan bu üretim tesislerinde XCMG; yılda 5.000 büyük ve orta kapasiteli vinç, 40.000 tekerlekli yükleyici ve 20.000 adet beton makinesi üretebiliyor.
XCMG Türkiye distribütörleri ziyaretleri sırasında yapacakları gelecek iş birliklerini değerlendirdikleri önemli toplantılar da gerçekleştirdiler. Bu toplantılarda beraberliklerini güçlendirme ve gelecek fırsatları birlikte değerlendirme kararı alan ekipler, daha sonrasında beton pompası ve forklift teslimat törenlerine katıldılar.

Türkiye Distribütörleri XCMG ürünlerini törenle uğurladı

XCMG Kunpeng serisi elektrikli forkliftler HBZ Makine katılımında, XCMG Forklift Yeşil Akıllı Üretim Üssü’nde düzenlenen görkemli bir törenle yurtdışı pazarına sunuldu. Tören alanında, “başla” komutuyla 100’den fazla Kunpeng elektrikli forklift seti Türkiye pazarıyla beraber Avrupa pazarına da giriş yapmak üzere yola çıktı. Bu partide teslim edilen Kunpeng serisi elektrikli forkliftler, XCMG tarafından yurtiçi ve yurtdışındaki orta ve üst düzey pazarlar için piyasaya sürülen ürünlerden oluşuyor. Müşterilerin ihtiyaçları ile kendi temel teknolojik bileşenlerinin harmanlanmasıyla ortaya çıkarılan Kunpeng serisi elektrikli forkliftler, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin çeşitlendirilmiş ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmelleştirilmiş ürün performansına, daha yüksek iş güvenliği sistemlerine ve operatör konforunu önceliği haline getiren etkileşim yapılanmasına sahip.

XCMG-SCHWING beton pompası teslimatları

Öte yandan Odabaşı Makina da XCMG-SCHWING beton pompası distribütörü olarak beton pompalarının Türkiye pazarına toplu teslimatı için düzenlenen törene katıldı. Bu törende düzinelerce XCMG pompa kamyonu toplu olarak denizaşırı pazara teslim edildi.  Son yıllarda, XCMG SCHWING beton makineleri satış hacmi ve pazar payının her ikisi de artmış, büyüme oranı sektöre liderlik eden seviyelerde seyretti. Son teknoloji tasarımları ve yüksek performanslarıyla kullanıcılardan övgüler alan beton pompaları, XCMG’nin dünya sahnesindeki güçlü konumunu da kanıtlar nitelikte.
XCMG Başkan Yardımcısı ve İthalat ve İhracat Şirketi Genel Müdürü Dr. Liu Jiansen, iki taraf arasındaki işbirliğinin geçmişinden bahsederken, XCMG’nin teknolojik yenilik ve uluslararasılaşma ana stratejisine bağlı kaldığını ve bu teslimatın XCMG ile müşterileri arasındaki işbirliği için yeni bir başlangıç noktası olmasını umduğunu ifade etti.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler