14 Haziran 24, Cuma

XCMG, hem Türkiye’de hem de dünyada büyümesini sürdürüyor

Dünyanın en büyük iş makineleri üreticileri listesinde üst üste iki yıl üçüncü olan XCMG, hem makinelerinin kalitesi ve sahadaki performansı hem de yüksek müşteri memnuniyeti ile Türkiye pazarında da liderliğe oynuyor. XCMG’nin Türkiye’ye özel önem verdiği, bu nedenle Türkiye’yi önemli yatırımların yapılacağı merkezlerden biri olarak gördüğü ve Türkiye’de kurulması planlanan bir lojistik merkezi üzerinde çalışıldığı da belirtiliyor.

XCMG Türkiye; kurduğu sağlam ekibi ve güçlü distribütör kadrosuyla, XCMG’nin 2022 ve 2023 senelerinde dünya çapında elde ettiği başarıları Türkiye pazarındaki başarılarıyla taçlandırdı. 2023 senesinin ilk çeyreğinde yurtdışı pazarlarda elde edilen geliri 10.6 milyar yuanı aşan XCMG bu cirosuyla rekor seviyelere erişerek ve küresel pazardaki konumunu sağlamlaştırdı. Son yıllarda özellikle yurtdışı satışlara odaklanan XCMG’nin 2022’den sonra 2023 yılında da küresel çapta en büyük üreticiler arasındaki konumunu koruyabilmesi, bu büyümenin ve yayılmanın sürdürülebilir ve istikrarlı olduğunun bir göstergesi. 191 ülke ve bölgeye ihracat yapan XCMG; Asya-Pasifik, Orta Asya, Afrika, Kuzey Amerika, Avrupa, Batı Asya ve Kuzey Afrika, Okyanusya ve Güney Amerika olmak üzere sekiz bölgede sırasıyla %60,2, %68,82, %35,97, %217,94, %195,11, %27,19, %19,10 ve %99,29 oranlarında büyüme kaydetti.
Avrupa bölgesinde yapılan toplam cironun 3’te 1’inin elde edildiği Türkiye pazarında XCMG’nin; yüksek müşteri memnuniyeti ve kaliteli makineleriyle Türk müşterilerin de gönlünde taht kurduğunu söylemek mümkün. XCMG Türkiye tarafından 2023 yılında getirilen tüm makineler, önceden satılarak tedarik edildi. 2023 senesinin ilk altı ayında geçen yılın satışlarının ikiye katlanmasıyla birlikte XCMG Türkiye ekibi, yıl sonuna kadar satışlarını üçe katlamayı hedefliyor.

Türkiye’ye yeni yatırımlar

XCMG uluslararası hedeflerine ulaşabilmek için parasal partnerlerini Türkiye pazarında distribütörleri ve nihai kullanıcı ile bir araya getirmek istiyor. Ayrıca, XCMG Genel Merkezi Türkiye pazarının konumu ve yapısı dahilinde sahip olduğu potansiyelin farkında olduğu, bu sebeple Türkiye’yi önemli yatırımların yapılacağı merkezlerden biri olarak gördüğü ve Türkiye’de kurulması planlanan bir lojistik merkezi üzerinde çalışıldığı dile getiriliyor.

XCMG Türkiye ekibi büyüyor

Türkiye pazarında elde edilen bu başarının sürdürülebilirliğini sağlamak isteyen XCMG Türkiye, yetkin ve başarılı bireyleri çatısı altına alarak gelişmeye ve genişlemeye hız kesmeden devam ediyor. XCMG Türkiye ekibinin bu genişlemesindeki odağın, her geçen gün artan XCMG distribütörlerine ve müşterilerine gereken desteğin verilmesini sağlayacak ekip üyelerinin takıma dahil edilmesi olduğu belirtiliyor. Bu kapsamda XCMG Türkiye’nin yeni iç yapılanmasıyla sektörde hizmet vermeye başladığı da ifade ediliyor.
İş Geliştirme ve Satış Sonrası Hizmetler departmanlarında benimsenen genişleme politikası altında alanında uzman yeni ekip üyeleri, XCMG Türkiye ailesine dahil oldu. Finans ve lojistik alanlarında daha gelişmiş ve sürdürülebilir sistemler uygulamaya koyan ekipler, çağın sürekli gelişen ve değişen teknolojisine de ayak uydurarak uzaktan takip ve bulut sistemleri sayesinde XCMG’nin Çin’de bulunan Genel Merkezi ile her daim hızlı ve etkin iletişim kurabiliyor. Türkiye pazarındaki başarının önemli oyuncuları arasında XCMG Türkiye’nin Finans ve Lojistik ekipleri de bulunuyor. Türkiye’de her geçen gün artan XCMG makinesi hacminin getirdiği zorlukların daha efektif yönetilebilmesi noktasında bu departmanlar önemli çalışmalar ortaya koyuyor.

Satış sonrasında hız ve kalite farkı

Makine tedariğinde yaşanabilecek gecikme ve sıkıntıları minimize eden XCMG Türkiye ekibi, Satış Sonrası Hizmetler ekibine dahil ettiği uzman mühendisler sayesinde müşteri ihtiyaçlarına mümkün olan en kısa sürede cevap veriyor. XCMG Genel Merkezi, XCMG Türkiye’yi bu yolculuğunda mümkün olduğunca destekleyerek Çinli ürün sorumluları ve servis mühendislerini her daim Türkiye pazarında Satış Sonrası Hizmetler ekibiyle bizzat sahaya inerek çalışmaları için görevlendiriyor. Makinelerin satışından sonra müşterilere sağlanan desteğin sona ermediği vurgulanırken, ihtiyaç duyulabilecek tüm yedek parçaların eksiksiz bir şekilde stokta bulundurulduğu ve düzenli olarak takip edildiği de ifade ediliyor.

Yeni distribütörler ve ürünlerle büyüme sürecek

Ayrıca, XCMG Türkiye, Türkiye iş makineleri pazarına yönelik kendi hedefleriyle birlikte, XCMG’nin küresel hedeflerini de gerçekleştirmek adına faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda, çevresel ve sürdürülebilir kalkınma açısından gelişmeler gösterebilmek için de aktif olarak adımlar atılıyor. Türkiye pazarında ilk defa müşteri ile XCMG tarafından buluşturulan elektrikli yükleyicilerin tanıtım çalışmaları XCMG Türkiye Reklam ve Pazarlama ekibinin en çok yoğunlaştığı konulardan biri oldu. Distribütörlerin de katkısıyla XCMG adını ve kalitesinin tüm Türkiye’de duyurmayı hedefleyen ekip; Doğan Kabak gibi halkın her kesimi tarafından tanınan yüzleri de çalışmalarına dahil ederek etkileyici PR kampanyaları yürütüyor. XCMG Türkiye ekibi, bu çalışmaları ile sadece ürünlerin lansman ve tanıtımlarını yapmakla sınırlı kalmayıp, sosyal medya aracılığıyla XCMG distribütörleri ve müşterileri ile sürekli iletişim halinde kalarak köklü ilişkiler oluşturmayı da hedefliyor.
5 farklı dilin konuşulduğu ve 20’nin üzerinde yabancı ekip arkadaşının aktif olarak görev aldığı XCMG Türkiye ekibinin, 2023 senesinde elde ettiği başarıları önümüzdeki senelerde de yeni ekip arkadaşları ve uygulamalarla arttırarak devam ettireceği ifade ediliyor. XCMG iş makinelerinin halihazırda Türkiye’nin her yerinde kullanılması ile yetinmeyen XCMG Türkiye ekibi; iş yerlerinde profesyonellik ve kurumsallık ortamını geliştirip, gelecekte ekibine katmayı planladığı yeni distribütörler ve ürünler sayesinde daha fazla bölgeye ulaşmayı hedefliyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler