22 Haziran 24, Cumartesi

XCMG ekskavatörleri, Afrika madenlerinde yüksek verimlilikle çalışıyor

Son zamanlarda, Afrika’daki Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde (DRC) altın madenciliği yapmak üzere çok sayıda XCMG ekskavatörün satın alındığı bildirildi. Orta Afrika’da bulunan DRC, Afrika’nın en zengin maden kaynaklarına sahip ülkelerinden biri. Ülkenin en büyük madenleri, dünyanın en büyük üçüncü bakır-kobalt cevheri yatağı bölgesi olan Orta Afrika Copperbelt’te bulunuyor. Aynı zamanda dünyadaki en büyük rezervlere ve en yüksek bakır-kobalt yataklarına sahip cevher kuşağı burada bulunuyor.
Karmaşık doğal ortamı ve sıcak iklimi nedeniyle, Kongo madenleri uzun süredir madencilik ekipmanları için bir “test alanı” olarak anılıyor. Kongo madenlerinin zorluklarına dayanabilen herhangi bir ekipman, performans açısından güvenilir kabul ediliyor.

Madencilik ekipmanlarıyla ilgili çok sayıda saha araştırmasının ardından işletmecilerin, ana inşaat makineleri olarak XCMG ekskavatörlerini seçtiği belirtiliyor. XCMG tarafından piyasaya sürülen bir amiral gemisi modeli olan XE500DK ekskavatör, çeşitli şantiyelerde çalışıyor ve performansı ile beğeni topluyor. XE500DK ekskavatörün, “madenlerin öncüsü, ağır yüklerin kralı ve çelik canavarı” olma gibi unvanları bulunuyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler