13 Temmuz 24, Cumartesi

XCMG dünyanın ilk yeni enerji yükleyici üretim hattını devreye aldı

XCMG firması; XCMG Yükleme Ekipmanı Araştırma Enstitüsü’nün (“Enstitü”) resmi açılışını yaptı ve Çin’in Xuzhou kentinde dünyanın ilk yeni enerji yükleyici üretim hattını devreye aldı.

 

“Enstitü, sanayi, eğitim ve öğretimi entegre eden pazar odaklı bir teknolojik yenilik ekosistemi yaratma hedefiyle yeşil, akıllı, üst düzey, hizmet odaklı ve uluslararası kalkınma merkezli sanayinin dönüşümünde ve geliştirilmesinde hayati bir rol oynayacaktır” diyen XCMG CEO’su ve Başkanı Yang Dongsheng sözlerini şöyle sürdürdü: “Orijinal ve öncü Ar-Ge modellerini teşvik eden, teknoloji ve kaliteyle pazara liderlik eden ve yüksek kaliteli endüstri gelişimini teşvik eden araştırmalarımız sürecek.”

Akıllı ve çevre dostu üretim hattı
Yeni enerji yükleyici üretim hattı, özellikle yeni enerji modelleri için tasarlandı ve hızlı ürün yükseltmelerine ve yinelemelerine uyum sağlayarak, yeni enerji ekipmanı ürünlerinin akıllı üretim için sağlam bir temel oluşturuyor.
Ürün grubu, emisyonsuz yeni enerji araçları üretmenin yanı sıra, endüstriyel emisyonları ortadan kaldırmak için üretim süreci boyunca temiz enerjiden de yararlanıyor. Malzeme dağıtımı ve transferi, AGV’ler ve elektrikli forkliftler dahil, yüksek otomasyon seviyelerine ve düşük enerji tüketimine sahip motorlu ekipmanlarla gerçekleştirilir. Ekipmanlardan, transferlerden ve araçlardan ürünlere kadar yeni enerji grubunun tamamı, herhangi bir kirlilik veya sıfıra yakın karbon emisyonu ile tamamen yeşil.
Üretim hattı Kapsam I, II ve III emisyonlarını önemli ölçüde azaltıyor; her yeni enerji yükleyicinin ortalama 3.000 saatlik çalışma süresi var ve bu da yıllık 32,3 ton karbon emisyonunu ve 118,35 ton CO₂ emisyonunu azaltıyor.

XCMG elektrikli yükleyicilerin satışı artıyor

Şu anda yaklaşık 1.500 adet XCMG yeni enerji yükleyicisi faaliyette olup, yıllık karbon emisyonlarını 48.400 ton ve CO₂ emisyonlarını 177.500 ton azaltmakta. 2025 yılına kadar XCMG elektrikli yükleyicilerin yıllık satış hacminin 5.000 adede ulaşacağı ve böylece karbon emisyonlarının yıllık 592.000 ton azaltılacağı tahmin ediliyor.
2010 yılında XCMG, yeni enerji yükleyici sektöründe lider konumunu kuran dünyanın ilk LNG yükleyicisine öncülük etti. Bugün, saf elektrik, hidrojenle çalışan ve hibrit yeni enerji ürünlerinden oluşan kapsamlı bir ürün portföyü, uzaktan kumanda ve insansız operasyon gibi akıllı teknolojilerin uygulamalarıyla birlikte geliştirildi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler