13 Temmuz 24, Cumartesi

Volvo’nun sıfır emisyonlu iş makineleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde

Volvo Construction Equipment’ın (Volvo CE) ilk sıfır emisyonlu inşaat makineleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde, müşterilerin yüksek performanslı elektrik gücüyle karbondan arındırma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak.

Daha sürdürülebilir çözümlerin sadece yarın için bir vaat değil, bugün için gerçek bir yenilik olduğunu gösteren bu sektör lideri elektrikli makinelerin BAE’ye gelişinin duyurulması, hükümetin Sürdürülebilirlik Yılı ile aynı zamana denk geliyor.
Elektrikli makineler, yüksek üretkenliği korurken bölgedeki inşaat sahalarını karbondan arındırmak için mükemmel bir ortak. Dizel versiyonlarıyla aynı performansı sunuyorlar ancak neredeyse sessiz olma, daha az titreşim ve daha konforlu bir çalışma ortamı gibi ek avantajlara da sahipler. Dahası, şirketlerin emisyon düzenlemelerine uymasına yardımcı olmak için tasarlandıklarından daha da büyük iş fırsatları yaratıyorlar.

Dekarbonizasyon iş başında

BAE’ye üç ünitenin gideceği belirtiliyor. Bunlar; ECR25 Elektrikli kompakt ekskavatör, 23 tonluk EC230 elektrikli ekskavatör ve 20 tonluk L120 elektrikli tekerlekli yükleyici. Makinaların önümüzdeki haftalarda şantiyede çalışmaya başlaması planlanıyor.
BAE hükümeti, 2023’ü Sürdürülebilirlik Yılı olarak adlandırdı ve daha sürdürülebilir uygulamalara yönelik kolektif eyleme ilham vererek iklim değişikliği gibi zorluklara yenilikçi çözümler geliştirmeyi taahhüt etti.
Volvo CE, dünya lideri bir üretici olarak kolektif eylem ihtiyacını da anlıyor ve elektrikli çözümlerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi yoluyla yalnızca kendisinin değil, müşterilerinin de çevreye olan etkisini azaltmaya yardımcı olduğuna inanıyor. Bu nedenle, 2040 yılına kadar net sıfır değer zinciri sera gazı emisyonuna ulaşma ve 2030 gibi erken bir tarihte önemli emisyon azaltımları sağlama hedefini belirledi.

Volvo CE Ticari Bölge Müdürü İlkay Fidan şunları söylüyor: “Sektörümüzün her köşesinin bu dönüşüm yolculuğunda bize katılmasını ve bunun birçok avantajından yararlanmasını sağlama misyonumuzun bir parçası olarak bu güvenilir elektrik çözümlerini BAE’ye getirmekten gurur duyuyoruz. Birlikte, güç ve performanstan ödün vermeden daha sürdürülebilir bir çalışma biçimine ulaşabiliriz.”
Al-Futtaim Industrial Equipment (Famco & Ticari Araçlar) Genel Müdürü Ramez Hamdan ise şunları belirtiyor: “Volvo’nun son teknoloji ürünü sıfır emisyonlu inşaat makinelerini Birleşik Arap Emirlikleri’nde tanıtmaktan büyük heyecan duyuyorum. Bu kilometre taşı, inşaat sektöründe sürdürülebilir çözümlere öncülük etme kararlılığımızı gösteriyor.”

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler