22 Haziran 24, Cumartesi

Volvo İş Makinaları satışları üçüncü çeyrekte %23 arttı

Volvo İş Makinaları (Volvo CE) satışları yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre %23 arttı. Bu artışta Kuzey Amerika’daki güçlü satışların etkisi olduğu belirtildi. Güney Amerika’da da satışlar artarken, Avrupa, Afrika ve Okyanusya ile Asya’nın tümünde düşüş kaydedildi.

Şirket, Asya’daki satışlardaki düşüşün, Çin’deki satışların düşmesinden kaynaklandığını, piyasanın fiyat baskısı ve Covid-19 ile ilgili kısıtlamalar ve kilitlenmelerle birlikte düşük ekonomik faaliyet nedeniyle zayıf talep ile “zorlu” olmaya devam ettiğini belirtti. Avrupa’da inşaat faaliyeti yüksek kalmaya devam ederken, ekonomik gelişmeye ilişkin artan belirsizliğin müşterilerin temkinli olmasına neden olan ılımlı bir yavaşlama yaşandığı da belirtildi.
Volvo CE Başkanı Melker Jernberg, yaptığı değerlendirmede “Bu çeyrekte, dönüşüm yolculuğumuzda daha da fazla adım attık ve elektrikli makinelerimizin ve şarj çözümlerimizin dünyanın her türlü uygulama ve bölgesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına uyacak şekilde üretilmesini sağladık. Müşterilerimizle birlikte, karbondan arındırılmış bir inşaat sektörüne geçişe öncülük edebilirken, güçlü finansal konumumuzu geliştirmek için çabalarımızı sürdürebiliriz” dedi.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler