13 Haziran 24, Perşembe

Volvo CE’nin emisyonsuz şantiyelere yolculuğu sürüyor

Bugün piyasada mevcut olan en geniş elektrikli inşaat makineleri yelpazesiyle Volvo İnşaat Ekipmanları (Volvo CE), emisyonsuz şantiyelere giden yolculuğun iyi bir şekilde devam ettiğini gösteriyor. Su elektrikli makineler halihazırda çok çeşitli uygulamalarda yer alıyor.
Volvo CE, elektromobilitenin, getirdikleri neredeyse sessizlik ve sıfır egzoz emisyonu sayesinde yeni hassas ortamlarda ve hatta iç mekanlarda müşterilerin iş yapma şeklini değiştirme gücüne sahip olduğuna inanıyor.
Şirketin elektrikli makine yelpazesi, belirli Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında bulunan ECR18 Electric ve EC18 Electric kompakt ekskavatörleri ve L25 Electric ve L20 Electric kompakt tekerlekli yükleyicileri ve belirli Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında mevcut olan ECR25 Electric’i içeriyor. EC55 Elektrikli ekskavatör, şimdilik yalnızca Çin’de mevcut. Volvo CE, orta büyüklükteki ekipmanlar için 23 tonluk EC230 Elektrikli ekskavatörü belirli pazarlarda tanıttı. Bu çözümler, dizel muadilleri kadar güç ve performansla daha verimli ve daha sürdürülebilir operasyonlar için potansiyellerini kanıtlıyor.
Avrupa Elektromobilite Satış Başkanı Elodie Guyot şunları söylüyor: “Dünya çapında çevresel düzenlemeler artıyor. Aynı yüksek performansı ancak daha sürdürülebilir bir şekilde sunma yeteneği artık niş bir gereklilik değil, iş yapmak için bir ön koşuldur. Müşterilerimizden gelen talepleri ve karşılaştıkları zorlukları anlıyor ve aynı zamanda bizim gibi kendi sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda çalışıyoruz. Elektrikli makinelerin kilit rol oynadığı, yolculuklarında onlara yardımcı olacak çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Asya ve Avrupa’da öncü yeni teknolojiler

Şu anda Volvo CE’nin akülü elektrik çözümleri yelpazesinin en büyüğü, uygun güç ünitesiyle birlikte kapsamlı bir teklifin parçası olarak sunulan 23 tonluk EC230 Elektrikli ekskavatör. Geleneksel muadili ile daha az gürültü ve sıfır emisyon ile aynı kazma kuvveti ve kaldırma kapasitesini sağlıyor. Gelecekteki kentsel yaşam için inşa edilmiş akıllı, bağlantılı bir şehrin şekillendirilmesinde yenilikçi inşaat çözümlerine yönelik öncü bir test ortamının parçası olarak Güney Kore’deki Sejong Akıllı Şehri’nin bir kısmının inşa edilmesine yardımcı olabileceğini şimdiden kanıtladı. O zamandan beri ve pazardan gelen güçlü çekim nedeniyle, Norveç EC230 Electric’i piyasaya sürdü ve bu makinelerin farklı uygulamalardaki etkinliğini, gerçek hayattaki şantiyelerde diğer makinelerle birlikte çalışırken ispatladı.

Yeni ortaklıklar

Dizelden elektriğe geçiş de daha önce görülmemiş düzeyde bir ortaklık gerektiriyor. Bu nedenle, örneğin Volvo CE, endüstrinin sürdürülebilirlik dönüşümüne öncülük etmek için Volvo CE’nin taahhüt ettiği birçok ortaklıktan biri olan Hollandalı Limach firmasına yatırım yapmayı seçti.
Bu akülü elektrikli makinelerin tümü, 2040 yılına kadar net sıfır değer zinciri sera gazı emisyonlarına yönelik yol haritasının bir parçasını oluşturuyor ve 2030 yılına kadar önemli emisyon azaltımları yapılacak. Bu, tek başına elde edilemeyecek bir hedef. Bunedenle  Volvo CE, müşterileriyle birlikte çalışarak küresel ölçekte gerçek bir değişim yaratmayı hedefliyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler