14 Haziran 24, Cuma

Volvo CE’den elektrikli lastikli yükleyici için yeni yatırım

Volvo CE, İsveç’in Arvika kentindeki fabrikasında elektrikli tekerlekli yükleyici üretimine yatırım yaptığını duyurdu. Volvo Group’un yatırımı, orta ve büyük tekerlekli yükleyici üretiminde uzmanlaşmış İsveç’teki Arvika fabrikasının yeni bir bina ile tesislerini genişletmesine ve yeni elektrikli yükleyicinin aşamalı olarak piyasaya sürülmesine olanak sağlayacak. Bu sadece fabrikanın neredeyse 140 yıllık tarihinde bir kilometre taşı değil, aynı zamanda Volvo CE ve 2040 yılına kadar tamamen fosilsiz olma kararlılığı için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
Yeni yatırımın Volvo CE’nin diğer elektrikli makinelerin üretildiği Almanya’daki Konz tesisi, Fransa’daki Belley ve Güney Kore’deki Changwon tesisi de dahil olmak üzere üretim tesislerinde elektrik çözümlerini geliştirmesini sağlayan bir yatırım stratejisinin parçası olduğu da açıklandı.

En geniş elektrikli ürün gamı

Volvo CE yakın zamanda, çeşitli müşteri uygulamalarında yüksek üretkenliği korurken karbon emisyonlarını azaltabilen, verimli, sıfır egzoz emisyonlu çözümler olduklarını kanıtlayan L20 Electric ve L25 Elektrikli tekerlekli yükleyiciler ile kompakt elektrikli tekerlekli yükleyicileri küresel pazara başarıyla tanıttı. ECR25 Electric, ECR18 Electric ve EC18 Electric kompakt ekskavatörler ve orta boy EC230 Electric ekskavatör ile birlikte Volvo CE, piyasadaki en geniş elektrikli ürün serilerinden birine sahip. Yatırım kapsamında Arvika’da, yaklaşık 1.500 m²’lik yeni bir bina inşa edilecek ve bu, tesisin elektrikli tekerlekli yükleyiciler üretebilmesi için montaj fabrikası içindeki alanları boşaltmasına olanak tanıyacak. Hangi modellerin elektrikli dönüşüme tam olarak ne zaman başlayacağı henüz açıklanmazken, şimdilik aynı üretim hattında hem elektrikli tekerlekli yükleyicilerin hem de daha geleneksel içten yanmalı motorlu tekerlekli yükleyicilerin üretimine devam edilecek.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler