20 Temmuz 24, Cumartesi

Volvo CE’den elektrikli ekskavatör üretim kapasitesini artırmak için yeni yatırım

Volvo Construction Equipment (Volvo CE), Güney Kore, Changwon’daki ekskavatör fabrikasında pil takımı üretimine yeni yatırım yaptığını açıkladı. Yatırım, Güney Kore’deki Changwon fabrikasında yeni bir üretim tesisi inşa edilmesini sağlayacak. Halihazırda Volvo CE’deki en büyük ekskavatör üretim tesisi olan ve toplam ekskavatör hacminin yaklaşık %55’ini üreten tesis şimdiden 1,1 milyon metrekare büyüklüğünde. Tesis tamamlandığında montaj ve lojistik alanları dahil yaklaşık 2.500 m² olacak. Yeni tesis, Volvo Group için çok çeşitli ortak elektrikli depolama çözümleri (akü paketleri) üretecek ve elektrikli ekskavatörler için temel bir yeterlilik merkezi haline gelecek. Bu, Volvo Group’un Asya-Pasifik pazarlarına daha esnek, uygun maliyetli ve çevik bir şekilde daha sürdürülebilir çözümler sunmasını sağlayacak ve tedarik zinciri, üretim ve lojistiği içerecek.
Volvo Group Kore Ekskavatör Operasyon Başkanı ve Genel Müdürü Andy Knight, “Volvo CE’deki en büyük fabrika ve ekskavatör geliştirme ve üretimi için ana tesis olan Changwon, sürdürülebilir bir geleceğe geçişimizin ön saflarında yer alıyor. Bu yatırım, elektrifikasyon yol haritamızda önemli bir kilometre taşı ve elektrikli ekskavatör üretim tesislerine yaptığımız son yatırımları destekliyor. Changwon, gelecekte müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için Güney Kore’deki pil modülü tedarik ortaklarına ve diğer önemli tedarikçilere yakın ideal bir konuma sahip” dedi.

Yeni üretim tesisi, mevcut operasyon kesintiye uğramadan Changwon’daki mevcut bileşen atölyesinin içine inşa edilecek. İnşaat çalışmaları Nisan 2023’te başlayacak ve pil takımı üretiminin Haziran 2024’te başlaması bekleniyor.
Volvo CE kısa süre önce İsveç’in Arvika kentindeki fabrikasında elektrikli tekerlekli yükleyiciler ve İsveç’in Braås kentindeki şirketin üretim tesisinde elektrikli çekicilerin üretimine yatırım yaptığını duyurdu.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler