22 Haziran 24, Cumartesi

Volvo CE, yol segmenti için ilk elektrikli makineyi tanıttı

Volvo DD25 Electric, bu yıl Las Vegas’ta düzenlenecek CONEXPO’da görücüye çıkacak. Volvo CE’nin elektrikli makine serisinin en yeni üyesi olan DD25 Electric, özellikle asfalt endüstrisi için tasarlanmış Volvo CE tarafından üretilen ilk elektrikli makine.
Volvo CE Kuzey Amerika Ürün Yönetimi ve Verimlilik Başkan Yardımcısı Ray Gallant “İnşaat çözümlerinde birinci sınıf ürünler ve hizmetler sunan bir dünya lideri olarak, yalnızca karbon ayak izimizi azaltmakla sorumlu değiliz, aynı zamanda lider olmaya kararlıyız. Müşterilerimize kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak gerçek yaşam çözümleri sunmak istiyoruz. Elektrikli makine portföyümüzü genişletmekten ve ürün gamını yol segmentine genişletmekten gurur duyuyoruz” dedi. DD25 Electric’in elektrikli aktarma organları, Volvo CE’nin ECR25 Electric kompakt ekskavatörü ve inşaat pazarı için 2020’de piyasaya sunulan ilk elektrikli makineler olan L25 Electric kompakt tekerlekli yükleyicide bulunan ve başarısını kanıtlayan aynı kanıtlanmış mimariye ve bileşenlere dayanıyor.

Sıfır emisyonlu çalışma

Sıfır emisyonlu çalışması, DD25 Electric’i katı emisyon düzenlemelerine sahip hassas veya kentsel ortamlar ve kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak isteyen kuruluşlar için ideal hale getiriyor. Sıfır egzoz emisyonu ayrıca operatörler, şantiye ekipleri ve şantiye çevresinde yaşayanlar için daha temiz ve daha keyifli bir çalışma ortamı anlamına geliyor. Volvo EC18 Electric, ECR18 Electric ve ECR25 Electric kompakt ekskavatörler, daha büyük EC230 Electric ekskavatör veya L25 Electric ve L20 Electric kompakt tekerlekli yükleyiciler gibi diğer elektrikle çalışan ekipmanlarla birlikte kullanıldığında, DD25 Electric sıfır maliyet fırsatı sunuyor. İşin türüne ve iş döngüsünün yoğunluğuna bağlı olarak tek bir şarjla tüm vardiya boyunca çalışması beklenen DD25 Electric, selefi ECR25 Electric ve L25 Electric ile aynı şarj çözümlerine sahip ve bu da müşterilerin çalışma koşullarına göre doğru çözümü seçmelerine olanak tanıyor. Makine, AC güç düzeyine bağlı olarak üç saat gibi kısa bir sürede %0’dan %100’e şarj etmeyi sağlayan entegre bir yerleşik şarj cihazıyla birlikte geliyor. İsteğe bağlı bir harici DC hızlı şarj cihazı ile bu, bir saatten biraz fazla bir sürede elde edilebilir ve bu aynı zamanda öğle yemeği molasında makinenin şarjını doldurmak için pratik bir çözüm sunuyor.

Yüksek performans

Bu yeni elektrikli makinenin piyasaya sürülmesiyle Volvo CE, kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşırken müşterilerinin toplam sahip olma maliyetlerini ve karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olacak ürün ve çözümlerle öncülük etmeye devam ediyor. DD25 Electric, 14-18 Mart tarihlerinde Las Vegas’ta düzenlenecek CONEXPO 2023’te tanıtılacak ve 2024’ün 1. çeyreğinden itibaren belirli pazarlarda satışa sunulması bekleniyor. Katılımcılar, kompakt elektrikli modelleri test etme ve işletmelerini akıllıca büyütmek için tamamen yeni özelleştirilmiş hizmetleri keşfetme fırsatına sahip olacak. Kompakt bir çift tamburlu asfalt sıkıştırıcı olan DD25 Electric, sokak onarımları ve yama, otoparklar, araba yolları, belediyeler dahil olmak üzere küçük ölçekli sıkıştırma projeleri için sıfır egzoz emisyonlu bir çözüm. Bu makinenin tanıtımı, Volvo CE’nin elektromobilite yolculuğunda ve daha sürdürülebilir bir inşaat geleceği inşa etme tutkusunda önemli bir kilometre taşı olarak değerlendiriliyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler