12 Haziran 24, Çarşamba

Volvo CE, yeni ürünleri ile daha fazla yakıt verimliliği ve üretkenlik sunuyor

Volvo Days 2024’te Volvo CE, öncü lansmanlar ve yeni çözüm tabanlı bir yaklaşım sunarak sürdürülebilirlik ve üretkenliğe liderlik etme tutkusunu ortaya koydu. Etkinlikte öne çıkan noktalar olağanüstü performans için ileri teknolojiyle donatılmış, modernize edilmiş bir ekskavatör serisinin piyasaya sürülmesi ve elektrikli makine yelpazesinin genişletilmesi oldu. Ayrıca iş potansiyelinin artırılması için çözüm odaklı bir yaklaşımla yeni akıllı uygulamalar da tanıtıldı.

İsveç’in Eskilstuna kentinde düzenlenen Volvo Days, şirketin geçen yıl ağustos ayında burayı yeni şirket merkezi olarak duyurmasından bu yana düzenlenen ilk büyük etkinlik oldu. Bu amiral gemisi etkinliğinde müşteriler, Volvo CE’nin hem elektrikli hem de konvansiyonel çözümlerdeki en son lansmanlarına ve yeniliklerinin yanı sıra dijital araç yelpazesine içeriden göz atma ve bunu gerçekleştiren insanlarla tanışma fırsatı buldu.

Volvo CE Başkanı Melker Jernberg

Volvo CE Başkanı Melker Jernberg yaptığı değerlendirme de şunları söyledi: “İnşaat sektörü değişiyor ve biz Volvo CE olarak sadece değişimin içinde yer almak istemiyoruz, ona liderlik etmek istiyoruz. Volvo Days 2024, şimdiye kadar yaptığımız hem geleneksel hem de elektrikli ürünlerden oluşan en iddialı ve en büyük ürün serimizi açıkladığımız dönüm noktası niteliğinde bir etkinliktir.”

Yeni nesil dünya standartlarında ürünler

Volvo CE’nin çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çok yönlü teknoloji yaklaşımı doğrultusunda şirket, yeni nesil ekskavatörler Volvo EC500, EC400 ve EC230’u tanıttı. EC210 ve ECR145’i de içeren seri, yeni bir elektro-hidrolik sistem ve geliştirilmiş insan makine arayüzü (HMI) ile akıllı teknolojiyle donatıldı ve daha fazla yakıt verimliliği, üretkenlik, güvenlik ve toplam sahip olma maliyeti için tasarlandı.
Volvo Days’te sergilenen ürünler arasında ayrıca, Volvo CE’nin belden kırmalı taşıyıcılar alanında endüstri öncüsü olarak zengin mirasına dayanan, yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya sürülecek tamamen yeni A40’a özel bir ön bakış ve R60 ve R70 sabit dorseli taşıyıcıların piyasaya sürülmesi gerçekleşti.
Tıpkı diğer geleneksel Volvo CE makineleri gibi, portföye eklenen yeni makineler de geleneksel dizele kıyasla karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltan yenilenebilir HVO100 (hidrojene bitkisel yağ) ile çalıştırılabiliyor.

En donanımlı firma

Uluslararası Satış Bölgesi Başkanı Joakim Arndorw da değerlendirmesinde şu ifadeleri

Uluslararası Satış Bölgesi Başkanı Joakim Arndorw

kullandı: “Elektrikli çözümlerimizin yanı sıra bu yeni seriler, Volvo CE’nin hem düzenlemeye tabi hem de daha az düzenlemeye tabi pazarlarda müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına yanıt vermek için iyi donanımlı firma olduğunu kanıtlıyor ve gücümüzü artırıyor. 2040 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonu hedefimize yaklaşırken, tüm tekliflerimizde anlamlı yenilikleri hayata geçiriyoruz.”

 

“Sürdürülebilir enerjiyle çalışan çözümlerle yeni çığır açıyoruz”

Volvo CE, geleneksel tekliflerinin modernizasyonunun yanı sıra, orta boy segmentte çeşitli heyecan verici elektrikli ürün tanıtımlarıyla endüstrinin fosil yakıtsız inşaata geçişine liderlik etme vaadini bir kez daha yerine getiriyor.
Şirket, 23 tonluk EC230 Elektrikli Ekskavatör ve kablo bağlantılı EW240 Electric MH gibi halihazırda piyasaya sürülen elektrikli çözümlerin yanı sıra bir dizi yeni akülü elektrikli ekipman da sunuyor. Bunlar arasında, Volvo’nun elektrikli tekerlekli ekskavatörlerinin ilki olan EWR150 Electric ve 2024’ün sonlarından itibaren seçilen pazarlarda sınırlı miktarlarda kademeli olarak piyasaya sürülmesi planlanan L90 Electric ve L120 Electric tekerlekli yükleyiciler yer alıyor.

Kompakt ekipmanlara yönelik, seçkin pazarlarda mevcut olan PU40 mobil güç ünitesinin piyasaya sürülmesiyle ve hâlihazırda mevcut olan PU500 mobil güç ünitesine hoş bir eklentiyle şimdiye kadarki en geniş şarj çözümleri yelpazesiyle destekleniyorlar. Müşterilerin şarj sürecini daha verimli yönetmelerine yardımcı olan yeni My Equipment dijital uygulaması da Volvo CE’nin güvenilir bir elektrik ekosistemi sağlamaya olan bağlılığını gösteriyor.

PU40 güç ünitesi çeşitli esnek şarj çözümlerinden biri

Avrupa Satış Bölgesi Başkanı Carl Slotte

Avrupa Satış Bölgesi Başkanı Carl Slotte da açıklamasında şunları dile getirdi: “Volvo Days, elektromobilite yolculuğumuzda ne kadar ilerlediğimizi gösteriyor. Orta ve ağır segment makinelerin elektrifikasyonu konusunda attığımız adımlar, dünya çapındaki toplumlar düşük karbonlu bir geleceğe geçerken, daha fazla müşterinin operasyonlarını karbondan arındırmasının ve yeni iş fırsatlarını yakalamasının önünü açıyor.”

Müşteri başarısını artıracak işbirlikleri

Etkinlik aynı zamanda tamamı inovasyonu hızlandırmak ve sektör dönüşümüne yardımcı olmak için tasarlanan bir dizi işbirliğiyle Volvo Grubunun gücünü de vurguladı. Örneğin, Volvo Finansal Hizmetler, finansal tekliflerini müşterilerinin özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde nasıl özelleştirdiğini sergilemek için oradayken, Volvo Trucks da etkileyici elektrik portföyünü göstermek için etkinlikte yerini aldı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler