17 Mayıs 24, Cuma

VEMAK kararını verdi: VOLVO işin duayeni

Arazilerdeki zorlu koşulları Volvo paletli ekskavatör ve belden kırma kaya kamyonlarıyla başarılı şekilde aştıklarını söyleyen VEMAK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Selami Tozoğlu, Ascendum Makina’nın satış sonrası desteğiyle de her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

2003 yılında kurularak taahhüt, inşaat, makina ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren VEMAK, başarılı geçmişiyle Türkiye ve çevresindeki ülkelerde dünya standartlarında boru hatları yapıyor. Şirket teknik yetkinliği, güçlü makina parkı ve mali yapısı ile taahhütlerini başarıyla yerine getiriyor. İş tesliminin zamanında yapılabilmesi için en büyük görevlerden biri ise iş makinalarına düşüyor. Bu konuda işi ehline teslim eden VEMAK, Volvo İş Makinaları ve onun Türkiye distribütörü olarak hizmet veren Ascendum Makina ile çalışıyor.

 Güçlü makinalar olmazsa olmaz

VEMAK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Selami Tozoğlu, şirketin ana işlerinin yüksek basınç doğal gaz boru hatları ile petrol boru hatları ve petrol tankları olduğunu söyleyerek, “VEMAK olarak Türkiye çapında 2600 km’ye yakın boru hattı yaptık” diyor. Zorlu arazi şartlarında çalıştıklarını belirten Tozoğlu, “Makina parkı güçlü olmadığı sürece bu işi yapmak çok zor. Çap büyüdükçe işin zorluğu artıyor” şeklinde konuşuyor. Gerek arazi yapısı gerek hava şartlarının zorlu olmasından dolayı zaman zaman sıkıntı yaşasalar da bu sorunların araziye entegre makina parkına sahip olmalarıyla üstesinden gelebildiklerini belirten Tozoğlu, doğal gaz boru hattı için gereken her türlü makinanın kendi makine parklarında mevcut olduğunu da sözlerine ekliyor.

Volvo zoru başarıyor

Volvo ile 2006 yılında tanışan VEMAK, işe ilk olarak makina kiralama ile başladı. “Bu kiralama bize güzel bir örnek oldu ve o günden bugüne Volvo ile çalışmaya devam ediyoruz” diyen Tozoğlu, parklarında 40’a yakın paletli ekskavatör, 1 tane lastikli yükleyici, 2 adet de belden kırma kaya kamyonu olduğunu ifade ediyor. Tozoğlu, Volvo’yu tercih etme nedenlerini ise şu sözlerle açıklıyor: “Volvo bu işin duayeni. Makinaları kullanan arkadaşlarımız da bakımlarını yapan arkadaşlarımız da kısaca hepimiz Volvo’dan çok memnunuz. Üstelik servis hizmetleri de oldukça başarılı.”

“Ascendum Makine sahada hep yanımızda”

Üstün yakıt tüketimi, malzemelerinin sağlamlığı ve araçların kabin konforu sağlamasıyla Volvo, VEMAK’ın işlerini yürütmesinde oldukça kolaylık sağlıyor. Nitekim Tozoğlu, “2006 model olan makinamızı 40 bin saate kadar çalıştırdık” diyerek makinaların performansını bir kez daha vurguluyor. Volvo makinalarının zoru başardığının altını çizen Tozoğlu, Ascendum Makina’nın çözüm ortakları olduğunu söylerken, uzman satış sonrası ekibinin de her zaman sahada olduğunu ve Türkiye’nin dört bir yanından kendilerine destek verdiğini de sözlerine ekliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler