22 Haziran 24, Cumartesi

V.İ.S.A. ile yakıt maliyetini minimuma indirmek mümkün

Çeliktaş Hammadde Yöneticisi Tarık Koyuncu, 2008’den bu yana tercihlerinin Volvo olduğunu belirterek, makina bakım süreçlerinde Ascendum ve Volvo ile yakaladıkları avantajlara dikkat çekiyor. Ascendum Müşteri Çözümleri Mühendisi Nihat Tekin ise V.İ.S.A. sayesinde minimum yakıt tüketimini ve makinanın her zaman ilk günkü performansıyla çalışmasını hedeflediklerini söylüyor.

Çeliktaş Hammadde Yöneticisi Tarık Koyuncu

Çeliktaş 1982 yılında İstanbul’da faaliyete geçtiği yıldan günümüze kadar üretim kapasitesini artırarak yıllık 1 milyon ton kuru ve yaş silis kumu üretimi gerçekleştiriyor. Farklı üretim ve kalite anlayışıyla da sektörde Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Döküm ve yapı kimyasalları sektöründe tedarikçi firma olan Çeliktaş, 7 gün 24 saat boyunca üretim gerçekleştiriyor. Çeliktaş Hammadde Yöneticisi ve İş Makinaları Sorumlusu Tarık Koyuncu, “İş makinalarımızın 24 saat boyunca durmadan çalışması gerekiyor. Bu anlamda makinalarımızın da bu kapasiteyi kaldırabilecek durumda olması lazım” diyor. Tesiste aralıksız çalışan makinalarda arızaların daha az olması, ekipman ve ataşman giderlerinin daha düşük olması ise en önemli unsurları oluşturuyor.

2008’den beri makine tercihi Volvo

2008 yılından beri makina tercihini Volvo’dan yana kullanan Çeliktaş, ilk olarak L90C’yi deneyimledi. Volvo’nun birçok serisini tesislerinde kullandıklarını belirten Koyuncu, tecrübelerini şu sözlerle aktarıyor: “L110F, L120F ve L150H serilerini daha önce kullanmıştık. Şimdi de L220H serisini kullanıyoruz.”  V.İ.S.A. bakımları ise Çeliktaş için oldukça önemli. “V.İ.S.A. bakım sürecinde makinanın genel performansını, yakıt giderlerini ve operatörlerin makinaları nasıl kullandığını buradan takip edebiliyoruz” diyen Koyuncu, her bakımda MATRİS raporlarının kendilerine iletildiğini ifade ediyor. İş makinalarında en büyük gideri yakıt maliyeti oluşturuyor. Koyuncu, “MATRİS raporları sonucu Ascendum yetkilileri ile istişareler yaparak sorunun neden kaynaklandığı buluyor ve maliyetleri en aza indiriyoruz” diye vurguluyor.

İyi bakım, arızayı oluşmadan yakalayabilmektir

Servis çözümlerinde hız, parça bulunabilirliği ve eğitimli servis teknisyenleri çözümün en iyi parçasını oluşturuyor. “İyi bakım, arızayı oluşmadan yakalayabilmek ve çözüm üretmektir” diyen Ascendum Müşteri Çözümleri Mühendisi Nihat Tekin, bunu çok iyi bildikleri için Volvo İleri Servis Anlaşmaları’nı geliştirdiklerini söylüyor. Bu doğrultuda detaylı bakım muayeneleri ile tam kapsamlı bakım hizmeti sunuluyor. Düzenli bakımlarla yakıt verimliliği ve makina performansını sürekli en üst noktada tutmaya odaklandıklarını da vurgulayan Tekin, “V.İ.S.A. sayesinde minimum yakıt tüketimiyle makinanın her zaman ilk günkü performansıyla çalışmasını hedefliyoruz” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler