20 Temmuz 24, Cumartesi

TürkTraktör New Holland ve CASE IH’in Geniş Ürün Yelpazesiyle Bursa Fuarı’na Çıkarma Yapıyor

TürkTraktör, 4-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen 19. Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda en yeni ve çevreci modelleriyle yer alıyor.  Türkiye’de ilk kez Bursa’da sergilenen ileri emisyon standartlarında üretilen Faz 5 motorlu New Holland T3F ile dikkatleri çeken TürkTraktör, ileri teknoloji ürünü Hassas Tarım Ekipmanları ile de çiftçinin dijital dönüşümüne destek oluyor.

Bursalı gazetecilerle buluşan TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner,bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ve deneyimiyle ülkemizin tarım tarihinde çok önemli bir rol oynayan Bursa’da olmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduğunu belirtti. TürkTraktör’ün 68 yıldır çiftçilerle kader birliği yaptığını ve onların her ihtiyacında yanında buldukları bir dost haline geldiğini belirten Özüner, “Tarihimizin ve sektördeki liderliğimizin bize yüklediği sorumlulukların bilinciyle dün olduğu gibi bugün de ülke tarımını ve çiftçimizi daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bu çerçevede araştırma geliştirme, inovasyon, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik odağında birçok farklı çalışmalar yürütüyoruz. Yetmişinci yaşımıza yaklaşırken tüm bu çalışmalarımızı ‘TürkTraktör Tarımı Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar’ amacıyla özetledik. Çünkü geleceği şekillendirmek için düşünce ve fikirlerimizden başlayarak üretim yöntem ve alışkanlıklarımızı cesaretle değiştirmek ve dönüştürmek zorundayız” dedi.

İlk kez Bursa Tarım Fuarı’nda sergilenecek iki çevre dostu traktör modelinin geleceğin tarımına ışık tutacağını belirten Özüner, “Ülkemizde ve dünyada iklim krizinin etkisi artık daha fazla hissedilir oldu. Tarımın önemi her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Çiftçimiz de artık çevre konusunda daha bilinçli. Toprağı daha az kirleten aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlayan yeni nesil motorlu traktörleri tercih etmeye başlıyor. Bunlardan biri olan Faz 5 emisyon kriterlerinde ürettiğimiz verimli ve çevreci motoruyla New Holland T3F modelimiz Bursa’da görücüye çıkıyor. Bunun yanında emisyon geçiş takvimine paralel olarak 2023 yılı Haziran ayına kadar sekiz farklı seri traktörün Faz 5 emisyon kriterlerinde üretimine başlayacağız. Ayrıca Dünyada 2022 yılında Yılın Sürdürülebilir Traktörü Ödülü’nü kazanan New Holland T6.180 Methane Power modelimiz de ilk kez Bursa’da sahne alıyor.  Türkiye’de artan biyogaz üretimi tesislerine yönelik olarak ileride bu tarz alternatif yakıtla çalışan traktörlere olan ilginin artmasını bekliyoruz” dedi.

“Yerli Üretim Hamlemize Traktör Kabinini de Ekledik”

TürkTraktör’ün esnek ve geniş üretim kapasitesiyle Türkiye için değer yaratmaya devam ettiğini belirten Özüner sözlerini şöyle sürdürdü: Daha önce yurtdışından tedarik ettiğimiz TR6 serisi kabinlerini Erenler Fabrikamızda üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan böyle yerli pazara yönelik ürettiğimiz, Yerli Dev olarak nitelendirilen tüm TR6 serisi ürünlerimizde Erenler Fabrikamızda üretilmiş kabinler yer alacak. Bu hamle ile yerlilik oranımızı daha da artırırken kapasitemizi de daha verimli kullanıyoruz. Üretimdeki gücümüzü teyit eden 1 milyonuncu traktörümüzü de geçtiğimiz yıl banttan indirerek sektörümüz adına çok önemli bir eşiği atladık.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler