18 Mayıs 24, Cumartesi

Türkiye’yi bölgesel üretim üssü yapmaya hazırlanan Xylem ilk adımını attı

Lider su teknolojisi şirketi Xylem, Türkiye’deki faaliyetlerinin kapsamını genişletiyor. Türkiye’yi bölgesel ve küresel bir üretim üssü haline getirmenin ilk adımı olarak merkez ofisini iş dünyasının son yıllardaki gözde lokasyonlarından Ataşehir’e taşıyan şirket, yeni ofisinin açılışını Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç’in ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yılın sonlarında Türkiye’nin önde gelen pompa ve su arıtma sistemleri şirketi Anadolu Flygt’ı satın alan şirket, Türkiye’deki faaliyetlerinin kapsamını daha da genişletiyor. Türkiye’yi bölgesel ve küresel bir üretim üssü olarak konumlamayı amaçlayan Xylem, yeni yapılanmasının ilk adımı olarak Türkiye merkez ofisini Ataşehir’e taşıdı. Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa Xylem Kıdemli Başkan Yardımcısı Franz Cerwinka ile Xylem Orta Doğu ve Türkiye Direktörü Naji Skaf da katıldı. Açış konuşmasını yapan Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç, “Anadolu Flygt’ı satın almamızla başlayan ve yeni ofisimizin açılışıyla devam eden bu yeniden yapılanma esasında Türkiye’yi bölgesel ve küresel bir üretim merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Ülkemiz konumu, ulaşım kolaylığı, nitelikli insan kaynağı gibi pek çok özelliği itibarıyla çok elverişli bir noktada bulunuyor. Bu güç ve Xylem’in bize duyduğu güven ışığında önümüzdeki dönemde çok daha güzel haberler vermeye devam edeceğiz. Ülkemiz için yatırım yapmayı ve istihdam yaratmayı sürdürürken, Türkiye’yi Xylem için büyük bir üretim merkezi haline getirmek adına çalışarak ekonomimize ve insanımıza daha yüksek katma değer sunacağız. Bu ofisin hem bize uğurlu geleceğine hem de yeni başarılarımız için ilk adım olacağına gönülden inanıyorum” dedi.

“Türkiye’de inanılmaz bir potansiyel görüyoruz”

Xylem Kıdemli Başkan Yardımcısı Franz Cerwinka da etkinlikteki konuşmasında “Xylem olarak, müşterilerimize yalnızca ürün değil çözüm de sunuyoruz. Dijital çözümlere, servislere ve mobiliteye yatırım yapıyor; müşterilerimizin çözüm ortağı olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda Türkiye’de büyük bir fırsat, inanılmaz bir potansiyel görüyoruz. Dolayısıyla Türkiye’deki faaliyetlerimizin kapsamını daha da genişletmek istiyoruz. Yeni ofisimizin de bu doğrultuda atılmış doğru adımlardan biri olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Xylem Orta Doğu ve Türkiye Direktörü Naji Skaf ise “Türkiye çok fazla fırsatı bünyesinde barındırmayı başarmış bir ülke. Ekonomisi, insan kaynağı, tüketicileri, elverişli ekosistemi bu pazarı bizim için çok cazip hale getiriyor. Biz de bu anlamda yeni hedefler belirliyoruz. Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde zaten büyük bir üretim tesisimiz bulunuyor. Yeni dönemde daha fazla ürünü burada üretmek ve lokalleştirmek istiyoruz. Umuyoruz ki yeni ofisimizle birlikte attığımız bu adım pek çok başlangıcı da beraberinde getirecek” dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler