25 Eylül 23, Pazartesi

Türkiye’nin prestijli projesinde Raimondi vinçler çalışıyor

Raimondi Türkiye resmi temsilcisi AKEM Grubu, Ankara’da devam eden Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’nun inşası için dört kule vinci tedarik etti. Toplam 90.670 metrekarelik bir alana yayılan yıldız şeklindeki yapı, tamamlandığında her biri ayrı bir kurumu temsil edecek şekilde tasarlanmış 5 şubeden oluşacak – Yüksek Kurul, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Atatürk Kültür Merkezi ve Atatürk Araştırma Merkezi.
Akem Group Genel Müdürü Mahmut Saygı “Böylesine önemli bir proje için bu dört vinci tedarik etmekten son derece gurur duyuyoruz. Yükleniciye üç Raimondi MRT159 ve bir MRT152 tedarik edildi. Bu modellerin tercih edilmesinde teknik özelliklerinin üstünlüğü ve kurulumlarının kolay olması etkili oldu”dedi.

2022’de tamamlanması beklenen projeyle birlikte vinçler 10 ay daha şantiyede kalacak. Maksimum 8 ton kaldırma kapasitesine sahip üç MRT159, tümü 65 metre pergel uzunluğuna ve 30m ile 59 metre arasında değişen yüksekliklere sahip. Şu anda 45,70 metre yükseklikte çalışmakta olan MRT152, 65 metrelik bir pergele sahip.

Saygı “Şantiyenin doğası gereği, her bir vincin maksimum üretkenliğini sağlamak için her makinenin konumunu dikkatlice incelemeli ve planlamalıydık. Dört vincin montajı daha önce saha uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmiş olup, sorunsuz çalışması ve en yüksek güvenlik değerleri için Akem teknisyenleri tarafından rutin periyodik kontroller devam etmektedir” şeklinde konuştu. Saygı sözlerini şu şekilde tamamladı: “Şu anda filomuzda 15’i Gürcistan’da çalışmakta olan ve geri kalanların tamamı Türkiye’de farklı şantiyelerde kiralanmış ve faaliyet gösteren toplam 112 Raimondi vinci bulunmaktadır. Köklü bir Avrupa ürünü ile çeşitli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktan ve karşılamaktan memnuniyet duyuyoruz”.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler