19 Temmuz 24, Cuma

Türedioğlu Madencilik Yöneticisi Taylan Türedioğlu: “ENKA Pazarlama satıcı değil çözüm ortağı”

Türedioğlu Madencilik Yöneticisi Taylan Türedioğlu, ENKA Pazarlama’yı başlıktaki şekilde tanımlıyor. Aydın’daki ocaklarında kullandıkları Hitachi iş makinaları ile üretimde verimlilik ve sürekliliği sağladıklarını söyleyen Türedioğlu, sadece makinalardan değil sahada çalışan makinalarına sahip çıkan ENKA Pazarlama’nın hizmetlerinden de memnun olduklarını söylüyor.

Türedioğlu Madencilik Yöneticisi Taylan Türedioğlu

Türedioğlu Madencilik Yöneticisi Taylan Türedioğlu ile firma faaliyetleri ve üretimde kullandıkları iş makinalarını konuştuk. Firmalarının 1984 yılında kurulduğunu ve kuruluşundan bu yana geçen süreçte faaliyette bulunduğu tüm alanlarda yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunduğunu söyleyen Türedioğlu, 40 yıla yaklaşan şirket faaliyetlerinde hiçbir zaman kaliteden ödün vermediklerini belirtti. Türedioğlu kendisinin üçüncü kuşak olarak şu an şirkette bulunduğunu da belirterek “Firmamız kuruluşunun ardından kamu ihalelerinde üst yapı işlerini üstlenmeye başladı. Kamu kurumlarından aldığı işleri başarılı bir şekilde tamamlayıp teslim ederek işlerini geliştirdi” dedi.

Bazalt ve kalker taşı ocakları

Madencilik alanında da çalışmaların başarı ile devam ettirildiğini açıklayan Türedioğlu şu bilgileri aktardı: “Şu an Aydın-Söke’de iki adet ocağımızda üretim yapıyoruz. Ayrıca Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikamız bulunuyor. Maden ocaklarımızdan birisi bazalt ocağı. Bu bazalt ocağından çıkan ürün ağırlıklı olarak kamu kurumları tarafından yürütülen işlerde kullanılıyor. Örnek vermek gerekirse Devlet Demir Yolları işleri için gerekli balast taşı teminini sağlıyoruz. Ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü projelerinde yol üstyapılarında kullanılan aşınma tabakası için gerekli mıcırı sağlıyoruz. Diğer ocağımız ise kireç taşı grubundan olan kalker ocağıdır. Kalker ocağımızın yıllık üretim kapasitesi 1 milyon ton civarındadır. Bölgede faaliyet yürütmekte olan birçok hazır beton santralinin ihtiyaç duyduğu agrega tedariğini sağlıyoruz. Ayrıca yol üstyapıları için malzeme üretimimiz bulunuyor. Bunların yanı sıra çıkan madeni mikronize ederek endüstriyel ham madde olarak da sektöre sunuyoruz. Ocağımızda tam otomasyon sistemli 140’lık bir PDK grubumuz var. Bu grup saatte 700-800 ton malzeme üretebiliyor. Yani bir sorun yaşanmazsa günlük tek vardiyada 6-7 bin tonları görüyoruz.”

default

Önce güvenlik

Madencilik faaliyetinde en önemli konunun güvenlik olduğunun altını çizen Türedioğlu, firma olarak kendilerinin de bu konularda son derece hassas olduklarını söyleyerek gerek çalışanların gerekse çevrenin korunması noktasında gerekli tüm tedbirleri aldıklarını belirtti. İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını yasal bir yükümlülük olarak değil, insani bir zorunluluk olarak gördüklerini de söyleyen Türedioğlu, bilimsel ve teknolojik gelişmelerinin sunduğu olanakları, iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik etkinlikler ve uygulamalarda kullanarak güvenli çalışma koşulları oluşturduklarını söyledi. Çalışanların gerek mesleki eğitimlerine, gerek iş kanunu kapsamındaki eğitimlerine, gerekse de ilk yardım, tahlisiye ve benzer özel eğitimlerine son derece önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Türedioğlu, eğitimlerin yanı sıra denetimleri de aksatmadıklarını söyledi. Denetimlerin sadece personele yönelik olmadığını makina-ekipman kontrollerinin de düzenli olarak ve hassasiyetle yapıldığını aktaran Türedioğlu “Makinelerin periyodik bakımları, ocaktaki üretim süreçleri, kademelerimiz ayrıca kamu tarafından da sıkı bir şekilde kontrol ediliyor. Biz bu güne kadar sayısız denetimden geçtik ve her denetim sonrası da teşekkür aldık” dedi.

Üretimde verimlilik ve süreklilik

Madencilikte üretimde verimlilik ve sürekliliğin sağlanmasında en önemli görevin kullanılan iş makinalarına düştüğünü belirten Türedioğlu, bu nedenle doğru makina seçimi konusunda titiz olduklarını söyleyerek “Biz gerek araştırmalarımız gerekse sektörde edindiğimiz tecrübelerimiz ile iş makinası konusunda Hitachi ile çalışmaya karar verdik. Şu anda makina parkımızda ENKA Pazarlama tarafından sunulan çok sayıda iş makinası ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. Hem ekskavatör hem de yükleyici grubunda kullandıkları ENKA Pazarlama makinalarından son derece memnun olduklarını söyleyen Türedioğlu “Makinalar sahada bize sorun çıkarmıyorlar. Ama burada elbette makinaların yanı sıra tedarikçi firmanın önemini de belirtmek gerekiyor. ENKA Pazarlama’nın gerek bölgedeki temsilcileri, gerekse üst düzey yöneticileri bizimle her zaman güler yüzle ilgileniyorlar. ENKA Pazarlama sattığı makinayı takip ediyor bu da bizim için önemli bir kriter” dedi.

“Yakıt-performans değerleri inanılmaz”

Makina parklarında ekskavatör grubunda 3 tondan 50 tona kadar Hitachi makinalar bulunduğunu söyleyen Türedioğlu, yakın zamanda yüksek tonaj grubundan Hitachi ZX490H-5A ve Hitachi ZX490LCH-5A ekskavatörlerle parklarını güçlendirdiklerini söyleyerek şu değerlendirmeleri yaptı: “Makinaların üretime sunduğu katkılarından memnunuz. Hitachi ekskavatörlerin özellikle yakıt-performans değerleri çok başarılı. Yapılan işe ve elde edilen verime göre kullanılan yakıt miktarı inanılmaz derecede düşük” dedi. Enerjinin tüm dünyada ciddi bir sorun haline geldiğini ve ülkemizin cari açığının en büyük nedeninin enerjiden kaynaklandığını da belirten Türedioğlu, bu nedenle düşük yakıt ile yüksek verim sunan makinaların sadece firmalara değil ülke ekonomisine de katkı sunduğunu ifade etti. Her sektörde firmaların ‘ne tüketiyoruz, ne üretiyoruz’ hesabını iyi yapması gerektiğini söyleyen Türedioğlu “Biz de yaptığımız iş kapsamında bu hesabı yaptık ve sonuçlar bizi Hitachi’ye götürdü” şeklinde konuştu.

“ENKA Pazarlama her zaman yanımızda”

Makina parklarında ENKA Pazarlama markalarından 11 yükleyici ve 14 ekskavatör bulunduğunu belirten Türedioğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: ”Biz uzun süredir bu işi yapıyoruz. Doğal olarak bu süreçte farklı markalarla çalıştık. Ama yaşanan eksiklikler ve sorunlar nedeni ile o firmalarla ilişkilerimiz uzun süreli olmadı. Şu an ENKA Pazarlama ile çalışıyoruz ve hem ENKA Pazarlama’dan hem de tedarik ettiği makinalardan memnunuz. Biz ENKA Pazarlama’yı satıcı olarak değil çözüm ortağı olarak görüyoruz. Hem sahalarımızda çalışan arkadaşlarımız hem de yöneticilerimiz aldıkları hizmetten memnunlar. Servis hizmetleri hızlı ve kaliteli. ENKA Pazarlama, özel servislerin eksik kaldığı noktalarda kullanıcıyı mağdur etmemek için taşın altına elini koyuyor. Sundukları makineler ve satış sonrası hizmetler için ENKA Pazarlama’ya teşekkür ediyorum”.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler