22 Haziran 24, Cumartesi

Teknoloji ve hızlı çözümün adresi Ascendum Makina

Türkiye’nin önde gelen maden ve mermer işletmecisi MRT Maden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mert Emiroğlu, Volvo’nun patentli teknolojileri, bom sistemleri ve dar alandaki kabiliyetiyle öne çıktığını belirtirken, Volvo İş Makinaları Türkiye distribütörü Ascendum Makina’nın yedek parça ve hızlı iletişimle sektörde fark yarattığını vurguladı.

Mert Emiroğlu-MRT Maden AŞ Yönetim Kurulu Başkanı

Volvo İş Makinaları, SDLG İş Makinaları, SANY Paletli Vinç ve Forekazık Makinaları, SANY Liman Ekipmanları ve Metso Outotec kırma eleme ekipmanlarının Türkiye distribütörü olarak hizmet veren Ascendum Makina, dünya çapındaki en verimli ekonomik maden rezervlerini ortaya çıkartmak ve işleterek ekonomiye kazandırmak için faaliyetini sürdüren MRT Maden A.Ş. ile iş birliğini sürdürüyor.

“Makinelerimiz olmazsa olmazlarımız arasında”

Konya’da bilumum ruhsatlarda ciddi yatırımları olduğunu belirten MRT Maden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mert Emiroğlu, “1988 yılından beri maden ve mermer ocakları işletiyoruz. Bu sektörde makinelerimiz bizim olmazsa olmazlarımız arasında” dedi. Ayrıca teknoloji, sürdürülebilirlik, inovasyon ve çevre duyarlılığının madencilikte dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında geldiğini de vurguladı.
MRT Maden A.Ş. olarak buizyonla çalışmalarını yürüttüklerini ve makine alımlarını da bu vizyona göre yaptıklarını söyleyen Emiroğlu, aynı zamanda yakıt ve performansın da oldukça önemli olduğunu belirtti. Mermer ve maden sektöründe makinelerin öneminin her geçen gün arttığını ve performansının yaptıkları işin kalitesini belirlediğine değinen Emiroğlu, “Sektörün önde gelen makine üreticilerinden Volvo da aslında bu açıdan her zaman bizim yanımızda. Bu saydığım maddeleri temsil eden bir şirket konumunda. Dolayısıyla da çok yakından çalıştığımız bir partnerimiz” diye ekledi.

Hem hız hem de kalite

Kendileri için en önemli olan konunun işin hızı ve devamlılığının sağlanması olduğunun altını çizen Emiroğlu, “Büyük makineler bu akışı çok hızlandırıyor. Ocakta bir mermeri kestiğiniz ve devirdiğiniz anda o mermeri en hızlı ve en hassas şekilde üretim alanından çekip çıkartmak lazım. Biz de kendi ocaklarımızda bunu Volvo makineleri sayesinde sağlıyoruz. Bu sayede üretimimize hem hız hem de kalite katıyoruz” diye konuştu.

“Ascendum Makina her zaman yanımızda”

L220H, EC480DL, L350H ve EC750E model 8 adet Volvo makinesiyle çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Emiroğlu, yakıt, fayda ve maliyet açısından Volvo’nun oldukça üst düzey bir konumda olduğunu söyledi. Aynı zamanda patentli teknolojileri, bom sistemleri ve dar alanlardaki kabiliyetiyle Volvo’nun fark yarattığını ve bu sebeple de tercih ettiklerini dile getirdi. Maden ve mermer sektöründe makinelerin yatmamasının önemli olduğunun altını çizen Emiroğlu, “Makinelerimiz sürekli çalışmak durumunda. Minimum arıza vermeli ve arızanın çok hızlı çözülmesi gerekli” dedi. Volvo İş Makinaları ile böyle bir sorun yaşamadıklarını belirten Emiroğlu, “Yedek parçasıyla, hızlı iletişimiyle, çok hızlı bir şekilde ocağımızda olmasıyla ve makinelerimizin sürekli çalışmasını sağlamasıyla Ascendum Makina her zaman yanımızda” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler