17 Mayıs 24, Cuma

TEKNOFALT yeni pazarlara açılıyor

Yol ve asfalt sektörüne, asfalt plenti ve ekipmanları üreten TEKNOFALT; üretim ve teslimatlarını hız kesmeden sürdürüyor. 60 tondan 400 ton kapasiteye kadar plent üreten TEKNOFALT’ın yaptığı son teslimatları ve sektörü TEKNOFALT Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kardaş ile konuştuk.

TEKNOFALT Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kardaş

Yol ve asfalt sektörüne, asfalt plenti ve ekipmanları üreten TEKNOFALT; teslimatlarını hız kesmeden sürdürüyor. TEKNOFALT Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kardaş ile, yaptıkları son teslimatları ve 2022 yılını konuştuk. Yoğun bir yıl geçirdiklerini belirten Kardaş, piyasa koşullarının zorluğuna rağmen aldıkları siparişleri tamamladıklarını ve teslimatlarını sorunsuz şekilde gerçekleştirdiklerini dile getirdi. 2023 yılı için Ziver Holding ile iki adet 240 ton saat asfalt plenti sözleşmesi imzaladıklarını ve bu plentlerin üretimine başladıklarını söyleyen Kardaş “Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Veysel Demirci’ye yerli üretime verdiği destek ve bize gösterdiği güven için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreçte Sayın Demirci’nin göstermiş olduğu güveni, özel sektörden, kamu kurumları ve belediyelerden de görmeyi bekliyoruz” şeklinde konuştu. Yakın zamanda Irak’tan aldıkları siparişi tamamlayarak tesisi teslim ettiklerini söyleyen Kardaş, Malta’dan aldıkları siparişin üretimi tamamlanan kısımlarının teslimatının tamamlandığını diğer kısımların üretiminin ise devam ettiğini açıkladı.

TEKNOFALT içerde ve dışarda büyüyor

Plent satışı dışında üretim konusunda da dışa açıldıklarını belirten Kardaş, “Yakın zamanda yaptığımız bir anlaşma ile Teknofalt plentlerinin Hindistan’da üretimine başlayacağız. Bu sayede plentlerimiz için o bölgede de pazarımız olacak” dedi. Kardaş, “Yurt içi ve dışından gelen taleplere bakarak geldiğimiz noktada TEKNOFALT markasının artık bir üst segmente çıktığını söyleyebiliriz. İçeride ve dışarıda önemli kamu kurumlarının yanı sıra büyük müteahhitlik firmaları ile çalışıyoruz. Özellikle güçlü olduğumuz yurtdış pazardan çok ciddi talepler alıyoruz” şeklinde konuştu. Sırbistan’da kurdukları plentin performansı ve verimliliği ile kendileri için bu ülkede bir referans olduğunu söyleyen Kardaş, ilk plentin başarısı nedeniyle firmanın ikinci siparişi vermeye hazırlandığını belirtti. Irak’a yaptıkları teslimatın da kendileri için önemli olduğunu aktaran Kardaş, Bağdat’ta kurulan tesisinin başkent ve çevresinde yol projeleri için asfalt üreteceği bilgisini verdi. Kardaş, 2022 yılında Somali’ye teslim ettikleri plentin de, yeni yapılan bir havaalanı projesi için sorunsuz şekilde asfalt ürettiğini sözlerine ekledi.

Ankara hayali gerçekleşti

Kendisinin plent üretimine başlarken en büyük hayallerinden birinin başkent Ankara’ya bir tesis kurmak olduğunu ve bu hayali gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını da söyleyen Kardaş, “Ankara’da kurduğumuz 240 ton/saat kapasiteli plent başarılı bir şekilde üretime devam ediyor. Türkiye’de Ankara’nın yanı sıra kamu ve özel sektör için 12 tesis ürettik” şeklinde konuştu. Kardaş, sektöre ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Hem iç hem de dış pazarda rekabetin güçlü olduğu bir sektöre girdik ve burada kısa zamanda önemli bir konum elde ettik. Rekabette kendinizi teknolojik olarak geliştirerek ve tesislerinizin verimini artırarak öne çıkabilirsiniz. Biz de asfaltın uzun ömürlü olması gibi kriterler de öne çıkıyor. Bunların yanı sıra bölgesel olarak farklılaşan trend ve talepler de var. Mesela Irak’ta polimer modifiye bitüm ve çimento katkısı öne çıkarken, Avrupa’da ise geri dönüştürülmüş asfalt kullanımı öne çıkıyor. Biz TEKNOFALT olarak tüm bu talepleri yerine getirebiliyoruz.”

Koşulsuz müşteri memnuniyeti

“Bizim için vazgeçilmez konular bulunuyor, bunların başında da koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürdürmek geliyor” diyen Kardaş şunları belirtti: “Ürünlerimizi teknoloji ile birlikte uyumlu halde dünya pazarına sunuyoruz. 7/24 müşterilerimize hizmet veriyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun bize ulaştığı anda ister yedek parça, ister teknik servis olsun müşterilerimize anında çözüm üretip sunuyoruz. İnternetten bağlanıp bilgisayar ekranından tesisi çalıştırıp asfalt üretebilecek bir teknolojiye sahibiz. Biz ürünlerimize ve servis hizmetimize güveniyoruz. Bu güvenin en büyük göstergelerinden biri de yeni kampanyamız. 2023 yılı için bir kampanya hazırladık. Bu kampanya kapsamında kullanıcı hataları ve sarf malzemeler hariç, tesislerimize beş yıl garanti veriyoruz. Bu da dediğim gibi bizim tesisimize olan güvenimizi gösteriyor” şeklinde konuştu.

 “Ülkemiz için üretiyoruz”

Kardaş, Türkiye pazarında yabancı marka egemenliğini ve hayranlığını kırdıklarını söyleyerek “Artık yerli ürüne güven başladı. Ama bu konuda halen alınması gereken yollar ve atılması gereken adımlar var. Biz dünya standartlarında üretim yapıyoruz ve ürünlerimiz Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde kullanılıyor. Biz sadece kendimiz için değil aynı zamanda ülkemiz için üretim yapıyoruz. İçeride veya dışarıda başarı ile üretim yapan her tesis bu ülke için bir değer oluşturuyor. Bu noktada kamudan yerli üretim konusunda daha somut destekler sunmasını bekliyoruz” dedi.

 Dünya standartlarında asfalt üreten plentler

TEKNOFALT, dünya standartlarında asfalt üretebilen min 60-max 400 ton kapasiteli sabit ve min 60-max 320 ton kapasiteli mobil plentler geliştiriyor. Müşteri isteklerine göre çok çeşitli alternatif tasarımlara sahip. Asfalt plentleri ses, toz, ısı, gürültü açısından güvenli, çevre ve kullanıcı dostu. Ünite ölçüleri karayolları gabarilerine uygun olarak tasarlanmış. Kolay hızlı montaj-demontaj için modüler bir yapı geliştirilmiş. TEKNOFALT ürünlerinin en önemli özelliği maliyet ve işletme giderleri açısından daha ekonomik olmasıdır. Üniteler maksimum verimi alabilecek şekilde düşünülmüş birim asfalt maliyeti minimize edilmiştir. Düşük enerji ihtiyacı, yakıt sarfiyatının optimize edilmiş olması, 2 kişi ile (plent operatörü ve yükleme operatörü) çalıştırılabilmesi, uzun ömürlü sistem ve donanımlar, minimum bakım ihtiyacı sayesinde işletme maliyetleri düşüktür.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler