20 Temmuz 24, Cumartesi

Taş ocağında Hitachi farkı

Doğakan Madencilik iş makineleri için zorlu taş ocağı koşullarında Hitachi yükleyici ve ekskavatörlerle çalışıyor. Üretim faaliyetleri üzerine sorularımızı yanıtlayan Doğakan Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kanşıray hem Hitachi makinelerin sahadaki performansından hem de ENKA Pazarlama’nın servis hizmetinin kalitesinden memnun oldukların söylüyor.

Doğakan Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kanşıray

Uzun yıllardır madencilik ve taş ocakçılığı alanlarında faaliyet gösteren Doğakan Madencilik, şu an iki adet faal ocağında üretim çalışmalarını sürdürüyor. Doğakan Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kanşıray mermer, taş ocağı işletmeciliği ve hazır beton üretimi yaptıklarını belirterek Mersin Toroslar bölgesindeki ocaklarında rekristalize gri kalker ürettiklerini ve bu ocaktaki günlük üretim kapasitelerinin 5 bin ton olduğunu ifade etti.

 Yüksek çevre hassasiyeti

Taş ocaklarının genelde çevre sorunları ile de gündeme geldiğini belirten Kanşıray firmalarının hem çevre hem de iş güvenliği ve sağlığı konularındaki yaklaşımı hakkında şu bilgileri aktardı: “Firmamız, çevre emisyon tesislerinde yüksek başarılı sonuçlar veren çevreye duyarlı bir şekilde üretim faaliyetlerini yürütüyor. Çalışma alanlarımızda son teknoloji ürünü toz indirgeme sistemlerini kullanıyoruz. Çalışanlarımızın ve çevremizin sağlığı konusunda hassas ve duyarlı bir çalışma programına sahibiz. Sonuç olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda son derece başarılı bir firma olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.”

“Madenciliği severek yapıyoruz”

Yaptıkları işin bazı zorlukları bulunduğunu ama kendilerinin bu işi severek yaptıklarını da dile getiren Kanşıray “Aslında bir anlamda ekmeğimizi taştan çıkarıyoruz diyebiliriz. Elbette işin doğası gereği zorlukları bulunuyor ama biz bu zorlukları ve engelleri profesyonellik ve işimize duyduğumuz sevgi ile aşıyoruz” dedi. İşin kendi zorluklarının yanı sıra sektörün de bazı sıkıntıları olduğunu belirten Kanşıray bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Aslında sektörün birçok sıkıntısı bulunuyor. En başta bu işi yapan firmaların doğru şekilde temsil edilmesi noktasında örgütlü ve etkili bir yapılanma bulunmuyor. Bunun dışında ruhsat, ÇED vb. konularda ağır işleyen, hantal bir yapı var.”

Makineler zorlu koşullara uygun olmalı

Firmalarının büyük bir makine parkı ile faaliyetlerini sürdürdüğünü de belirten Kanşıray taş ocağı işletmeciliğinde iş makinelerinin hayati bir rolü olduğunu bu nedenle de makine seçiminin doğru yapılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Kullanacağımız iş makinelerini seçerken göz önünde tuttuğumuz birçok kriter bulunuyor. Bunların en önemlilerinden birisi servis hizmetinin hızlı ve kaliteli olması. Olası bir arıza durumunda tedarikçi firmanın sorumluluk alma refleksi bizim için önemli. Elbette makinenin kalitesi, gücü, yakıt verimliliği ve en nihayetinde sunduğu finansal avantajlar da belirleyici oluyor”.

Doğakan Madencilik’in Hitachi gücü

Makine parklarında 2 adet Hitachi ZW 310 yükleyici ve farklı tonajlarda 5 adet Hitachi ekskavatör bulunduğunu söyleyen Kanşıray bu makineleri tedarik eden ENKA Pazarlama ile ilgili olarak ise şunları dile getirdi: “ENKA Pazarlama ile iyi bir iletişim kurduk. İhtiyaçlarımızla her zaman yakından ilgilenen bir ekip ile muhatap oluyoruz. Hem sundukları makinelerden yüksek performans alıyoruz hem de servis hizmetleri hızlı ve kaliteli. Sonuç alarak hem kullandığımız makinelerin sahadaki performansından hem de makineleri bize tedarik eden ENKA Pazarlama’nın hizmetleri ve bize sunduğu desteklerden memnunuz”.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler