19 Temmuz 24, Cuma

Tadano, Demag ve Mantis vinçleri artık tek bir marka ile pazara sunulacak

Nisan ayında elindeki markaları tek marka altında toplayacağını açıklayan Tadano, bu alandaki çalışmaların tamamlandığını ve Ekim ayı itibariyle markaların birleştiğini açıkladı. “En iyi kaldırma ekipmanı söz konusu olduğunda hatırlanması gereken tek bir isim olacak. Kaldırma ekipmanları sektöründe dünya çapında 1 numara olma stratejimiz ve hedefimizin bir parçası olarak, Tadano markası altında güçlerimizi birleştiriyoruz” denilen firma açıklamasında “Tüm modelleri tek bir Tadano markası altında birleştirerek, ortaya çıkacak sinerjiden daha iyi yararlanacağız ve nihayetinde müşterilerimize daha rekabetçi tam bir kaldırma ekipmanı ve kaldırma deneyimi sunacağız” ifadeleri kullanıldı.
Söz konusu dönüşüm, Tadano’nun kaldırma ekipmanı endüstrisinde dünya çapında 1 numara olma yolundaki uzun vadeli stratejisinin bir parçası olarak açıklanıyor. Bu dönüşüm “One Tadano” olarak adlandırılan konsepte göre artık Demag, Mantis ve Tadano vinçleri tek bir marka altında sunulacak. Açıklamada firmanın güncel ve eski ürünler için destek ve parça teslimatının sürekliliğini taahhüt ettiği ve böylece müşterilerin her zamanki gibi başarılı bir iş deneyimlerini sürdürmeye devam edecekleri belirtildi.

Yeni teknolojiler ve çevre hassasiyeti

Basın açıklamasında marka konusunda gelişmelerin yanı sıra diğer Tadano Grubu çalışmalarının da başarılı bir şekilde ilerlediği belirtilerek “Avrupa ve Pan-Amerika operasyonlarımızdaki entegrasyon çabaları bunlardan biri. Ayrıca Tadano Group, yeni arazi koşulları gibi heyecan verici yeniliklerle de uğraşıyor. Tadano Faun ve Tadano Demag tarafından ortaklaşa geliştirilen vinçlerin yanı sıra yeni teknolojiler ve çevre dostu çözümleri bu çalışmalara örnek olarak verebiliriz. Tadano Grubu, İklimle İlgili Finansal Açıklamalar Görev Gücü’nün (TCFD) tavsiyeleri ve dünya çapındaki ticari faaliyetlerinden kaynaklanan CO2 emisyonlarını azaltma hedefini net bir şekilde belirlemiştir. 2030’a kadar %25, ürünlerinden %35 ve 2050’ye kadar karbon nötr olacak. Tadano, sektörümüze katma değer sağlayan kaldırma ekipmanları ve kaldırma çözümlerine odaklandığı gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve daha temiz bir çevre, stratejik büyümesi içinde faaliyetlerini devam ediyor” denildi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler