13 Temmuz 24, Cumartesi

Tadano, alırken de kullanırken de kazandırıyor

Enka Pazarlama Kaldırma Ekipmanları İş Geliştirme Müdürü Sercan Yeşilyurt, firmaların vinç yatırımlarında hem makinenin kalitesine hem de hangi firma tarafından pazara sunulduğuna bakmaları gerektiğini belirterek; arkasında ENKA gücü bulunan Tadano vinçlerin alırken de kullanırken de kazandırdığını söylüyor.

1982 yılından bu yana Tadano’nun Türkiye temsilciliğini yürüten Enka Pazarlama, Tadano markasının gücünü ve teknolojisini Enka’nın satış sonrası hizmetler kalitesi ile pazara sunuyor.  Hem Tadano markasına hem de pandemi gölgesinde geçen 2020 yılına ilişkin görüştüğümüz Enka Pazarlama Kaldırma Ekipmanları İş Geliştirme Müdürü Sercan Yeşilyurt, pazarda iyi bir konumda bulunduklarını belirterek ağırlıklı olarak inşaat firmaları, vinç kiralama firmaları ve kamu kurumları ile çalıştıklarını söyledi. Müşterilerinin aldıkları makinelerden ve satış sonrası hizmetlerden memnun olmalarının kendileri için öncelikli olduğunu da aktaran Yeşilyurt, Türkiye’da halen 30 yaşını aşmış Tadano marka vinçlerin sahada verimli bir şekilde çalıştığını ve kendilerinin de bu makinelere destek verdiklerini dile getirdi.

Enka Pazarlama Kaldırma Ekipmanları İş Geliştirme Müdürü Sercan Yeşilyurt
Enka Pazarlama Kaldırma Ekipmanları İş Geliştirme Müdürü Sercan Yeşilyurt

Yüksek kalite ve ikinci el değeri
Enka Pazarlama, Tadano’nun yol ve arazi tipi vinçlerini Türkiye pazarına sunuyor. Yol tipi vinçlerde 60 tondan 600 tona kadar, arazi tipi vinçlerde 30 tondan 100 tona kadar ürün bulunuyor. İnşaat firmalarının ağırlıklı olarak 60-130 ton arasını, kiralama firmaları ise 180 ton ve üstünü tercih ettiğini belirten Yeşilyurt bunların dışında Tadano kamyon üstü ve paletli teleskobik vinçlerini de pazara sundukarını belirterek sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Yol tipi vinçler için ATF70G-4 modeli, arazi tipler için GR600 EX modeli en çok tercih edilen modelimiz. ATF70G-4 modeli için özellikle bom uzunluğu ve uzun mesafedeki kapasitesinin rakiplere göre üstünlüğü, çift motorlu oluşu ve lift adjuster adı altında patentli bom esnemesine göre yükü hizalı kaldırmayı sağlayan sistemi ile çok tercih edilen bir model. GR600 EX ise rakip modellere göre kapasite olarak çok üstün olması, ikinci el değerinin yüksekliği, uydu takip sistemi ile vincin konumu, yakıt miktarı ve bakım zamanlarını uzaktan takip edebilme olanağı sunması açısından en çok sattığımız vincimiz”.

“Hedefleri tutturduk”

2020 yılının pandemi nedeniyle birçok açıdan zorlu bir yıl olduğunu ifade eden Yeşilyurt, buna rağmen hem ofiste hem de sahada ortaya koydukları çalışmalar sonucunda satış hedeflerine ulaştıklarını ve yılı iyi bir noktada kapattıklarını belirtti. 2021 yılına ilişkin öngörü ve beklentilerini de paylaşan Yeşilyurt, “Pandeminin ekonomik etkisini 2020 yılında hissettik fakat öyle görünüyor ki daha da hissedeceğiz. Ama buna rağmen biz hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  Vinç piyasasının Türkiye de zorlu bir dönemden geçtiğini de belirten Yeşilyurt sözlerini şu şekilde tamamladı: “Biz kendi açımızdan tüm müşterilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Piyasada yaygın olan anlayış ucuz ürün alıp satın alma maliyetini düşürmek şeklinde. Biz bunun yanlış bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz. Müşterilerimize kaliteli ürün ve sağlam bir temsilci ile çalışmanın hem satın alırken hem de kullanırken önemli katkılar sağladığını anlatıyoruz.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler