21 Haziran 24, Cuma

Sunward, Türkiye’de Karyer-Tatmak güvencesi ile pazarda

Dünyanın en büyük iş makinası üreticilerinden olan Sunward markasının Türkiye distribütörlüğünü Karyer-Tatmak üstlendi. Sunward Marka Müdürü Erdem Aksaç, ilk etapta Türkiye pazarına 2 tondan 22 tona kadar geniş bir yelpazede 6 farklı ekskavatör modeli ve iki farklı mini yükleyici modeli sunulduğunu söyledi.

Temsilciliğini üstlendiğiniz Sunward iş makinaları markası ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Sunward Marka Müdürü Erdem Aksaç

Sunward (Sunward Intelligent Equipment Group), Central South Üniversitesi’nden Profesör He Qinghua tarafından 1999’da kuruldu. Şu an Çin’in önde gelen yeraltı ve yerüstü mühendislik ekipmanı işletmelerinden biri olan firma ayrıca “Dünyanın En Büyük 50 İş Makinası Üreticisi” ve  “Dünyanın En Büyük 3 Bölgesel Uçak Kiralama Kuruluşu” listelerinde yer alıyor. Yeraltı mühendislik ekipmanları, tüm ekskavatörler serisi, modern kaya delme ekipmanları, özel ekipman, madencilik ekipmanları, kaldırma makineleri hidrolik bileşenler ve genel havacılık ekipmanları dahil ondan fazla  alanda bağımsız fikri mülkiyet haklarına ve temel rekabet gücüne sahip 200’den fazla üst düzey ekipman ürününü başarıyla geliştiren Sunward, bunları dünya çapında 100’den fazla ülke ve bölgeye ihraç ediyor.

Bu markanın global pazardaki konumu, ürün gamı ve Türkiye’ye öncelikli olarak hangi ürünlerin getirildiği hakkında bilgi verir misiniz?

Sunward dünyada ilk 50 ağır makine üreticisi arasında, 100’den fazla yerel şirketle partnerliği bulunuyor ve ürünlerini dünyanın birçok ülkesinde pazara sunuyor. Biz Türkiye’de ilk etapta 2 tondan 22 tona kadar geniş bir yelpazede 6 farklı ekskavatör tipini pazara sunduk. Ayrıca mini yükleyici grubunda da 2 ayrı ürünle pazara girmiş bulunuyoruz. Ayrıca markamızın amiral gemisi olan fore kazık makinalarımız ile de müşterilerimize hizmet veriyoruz. Sunward  markası ile ile ilgili hedefimiz Türkiye’nin en iyi ağır makine tedarikçilerinden biri olmak.

Sunward ürünlerine ilişkin nasıl bir satış sonrası ve yedek parça yapılanması oluşturdunuz?

Bildiğiniz üzere, Karyer Makine 1953 yılında Zeki Yerdelen tarafından Ankara’da kurulmuş, ticaret hayatına İstanbul Merkez ve Ankara Şubesi ile devam etmiş bir firma olarak sektöre çok uzun yılladır hizmet veriyor.  70 yıldır aralıksız olarak Türkiye’de ağır inşaat ve iş makineleri alanında faliyetlerini sürdürüyor. Sunward dışında bünyesinde 8 ayrı markanın distribütörlüğünü, satış, servis ve yedek parça hizmetini sunuyor. Sunward özelinde, grubun Ankara ve İstanbul ana servis noktaları dışında  6 servis noktası aktif olarak hizmet veriyor. Hedefimiz , 2. çeyrek içinde Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde 20 farklı noktada yetkili servis anlaşmamızı tamamlayarak daha hızlı ve daha kısa sürede müşterilerimize çözüm sağlamak.

Bu marka ile ağırlıklı olarak hangi sektörleri ve işkollarını hedefliyorsunuz?

İnşaat sektörü genel itibariyle 250 alt sektörü de dolaylı olarak etkileyen lokomotif sektördür. Bu 250 sektörün toplam istihdamı Türkiye de 6 milyonu bulmuş durumda. Sunward markası ile bu büyük sektörün her alanına ulaşmayı hedefliyoruz.

Sunward’ın ürün gamında elektrikli makinalar bulunuyor mu, bulunuyor ise Türkiye pazarına elektrikli makina sunma hedefiniz var mı?

Sunward ürün gamında SWE 20FED ve SWE 240 FED yani 2 ton ve 24 tonda iki ayrı elektrikli ekskavatör modelimiz mevcut. Türkiye pazarına henüz her ikisini de sunmadık. Pazardan ve müşterilerden gelecek talepler ve rakiplerin aksiyonuna göre, bu 2 modeli de her an sunabilecek hazırlıklarımız ise mevcuttur.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler