22 Haziran 24, Cumartesi

Sunward fore kazık makinaları kalitesini sahada ispatladı

2023 yılında Sunward markasının Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Karyer Tatmak, markanın pazardaki konumunu güçlendiriyor. Sunward ekskavatörlerin yanı sıra fore kazık makinalarını da pazara sunan Karyer Tatmak, bu ürün grubunda 2 yıl/2000 saat garanti veriyor. Sundukları makinaların teknolojik anlamda kendini ispatlamış, verimli ve yüksek performanslı makinalar olduklarını belirten Sunward Marka Müdürü Erdem Aksaç, ilk sattıkları makinaların sahadaki performansı sayesinde yeni satışların yapıldığını belirtti.

Sunward Marka Müdürü Erdem Aksaç

Karyer Tatmak, Sunward markasının Türkiye temsilciliğini geçtiğimiz yılın mart ayında üstlendi. 2023 Mart ayından 2023 Aralık ayına kadar geçen süreçte bu markanın ekskavatör ürün grubunda başarılı bir süreç yaşandı. Sunward Marka Müdürü Erdem Aksaç, bu süreçte Sunward marka toplam 287 adet ekskavatör ve mini yükleyici satıldığını söyledi. Bunlara ek olarak toplam 9 adet de Sunward marka fore kazık makinası satıldığını aktaran Aksaç kısa süre içerisinde Sunward markalı yaklaşık 300 ürünün satışının gerçekleştirilmiş olduğunu belirterek bunun önemli bir başarı olduğunun altını çizdi. Aksaç, “Mini makina grubunda toplamda satış adedimiz 112 oldu. Bu rakam, 2022 yılında bu ürün grubunda Türkiye pazarında 655 adetlik satış yapıldığını düşündüğümüzde bunların 112’sini bizim satmış olduğumuz anlamına geliyor. Yani 2022 yılı satışlarına göre yüzde 20 payımız olduğunu söyleyebiliriz” dedi. Aksaç, Sunward’ın Türkiye’deki tek temsilcisinin Karyer Tatmak olduğunun da altını çizerek “Bizim dışımızda Sunward’den ürün alma yetkisine sahip başka bir şirket yok. Karyer Tatmak üç yıl boyunca Sunward’ın Türkiye’deki tek yetkili temsilcisidir” şeklinde konuştu.

Başarı satış sonrası hizmete bağlı

Aksaç, iş makinası sektöründe satış sonrası hizmetlerin önemine de dikkat çekerek “Satış sonrası hizmetler hızlı ve kaliteli olmaz ise markanın başarı şansı kalmaz. Bu nedenle biz bir taraftan satış çalışmalarımızı yürütürken satış sonrası ve yedek parça hizmetini de en üst kalitede sunmak için gerekli adımları attık. Yedi ayrı bölgede yetkili servis oluşturduk” dedi. Şu anda Tuzla ve Ankara’da bulunan merkez servisler dışında bunlara ek olarak 22 adet yetkili servisin olduğunu da söyleyen Aksaç “Ancak biz bununla da yetinmedik. İstanbul’da 7/24 bize bağlı Çinli teknisyenlerden oluşan bir ekibimiz bulunuyor. Bu teknisyenler Türkiye’nin neresinde olursa olsun gerekli durumlarda bizim arkadaşlarımızla sahaya giderek makinalara servis desteği veriyor. Ayrıca yedek parça da bizim hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Mini, orta ve yüksek tonajlı ekskavatörlerin en çok ve en az yıpranan parçalarını belirleyip ona göre stok oluşturduk. Tuzla ve Ankara’daki tesislerimizde 500 bin dolarlık yedek parça stoğu bulundurmayı da garanti altına aldık” ifadelerini kullandı.

“Sattığımız makinanın arkasında 71 yıllık tecrübe var”

Sunward markasının fore kazık ürün grubunda da pazara hızlı bir giriş yaptıklarını ve bu ürün grubundan sorumlu ayrı bir ekip kurduklarını da aktaran Aksaç, “Şu anda SWDM 160S, SWDM 240SW, SWDM 300SW, SWDM 400SW olmak üzere dört model sunuyoruz. Fore kazık makinası Sunward’ın amiral ürünlerinden biri. Her ne kadar fore kazık makinaları diğer iş makinaları gibi satılması kolay makinalar olmasa da biz 2023 Mart ayından bu yana 9 adet fore kazık makinası satışı gerçekleştirdik” dedi. Tıpkı iş makinası grubunda olduğu gibi bu üründe de işin satışla bitmediğini belirten Aksaç şunları söyledi: “Biz Karyer Tatmak olarak 71 yılı geride bırakmış, başarısını ve kalitesini ispat etmiş bir firmayız. Bizim sattığımız makinanın arkasında 71 yıllık başarı dolu bir geçmiş ve tecrübe bulunuyor. Karyer Tatmak’ın finansal gücü, tecrübesi ve eğitimli ekibi, oturmuş satış sonrası hizmetler ve yedek parça organizasyonu bizim pazardaki avantajlarımızı oluşturuyor”.

2yıl/2000 saat garanti

Makinaların teknolojik anlamda kendini ispatlamış, verimli ve yüksek performanslı makinalar olduklarını da söyleyen Aksaç, “Bizim artılarımızdan birisi dediğim gibi servis hizmetimizin kalitesi. Satış sonrası servis ve yedek parça hizmetlerinde rakiplerimizden farklılaşıyoruz. Diğer ürün gruplarında olduğu gibi fore kazık grubunda da müşterimizin mağdur olmaması, işinin aksamaması için ayrı bir yedek parça ürün stoğu tutuyoruz” ifadelerini kullandı. Fore kazık ürün grubunda Karyer Tatmak’ı rakiplerinden ayıran bir diğer önemli noktanın da verdikleri garanti olduğunu aktaran Aksaç şunları söyledi: “2 yıl/2000 saat garanti veriyoruz. Bu ürünlerin ağır yük altında çalıştığını düşünecek olursanız bu çok ciddi ve herkesin altına giremeyeceği bir garanti. Ayrıca bu makinayı alan her firmada, makinayı kullanma yeterliliğine sahip yetkin operatör bulunmadığını da göz önünde tuttuğumuzda verdiğimiz garantinin önemi daha iyi anlaşılabilir. 2 yıl/2000 saat boyunca bir makinaya Karyer Tatmak ve Sunward garantisi verilmesi müşteri açısından da son derece çekici bir nokta.”

“İsme değil performansa yatırım yapın”

Fore kazık grubunda pazarda birkaç markanın öne çıktığını ve bu markaların isimleri ile ünlü markalar olduğunu da söyleyen Aksaç, bu markalarla onlara göre daha alt seviye olarak bakılan markaların makinalarının iç ve yürüyen aksamlarının neredeyse bire bir aynı olduğunu aktardı. Buna rağmen ünlü markaların çok daha yüksek fiyata satıldığını söyleyen Aksaç, “Yani müşteri kaliteyi değil markayı satın alıyor. Elbette kullanıcı marka isimlerine para vermeyi tercih edebilir. Ama biz diyoruz ki aynı performansı alabileceğiniz eş değer bir başka ürün var bu da Sunward. Aynı kaliteyi, performansı ve hizmeti çok daha uygun koşullarda sunuyoruz.”

Sahadaki performans satışları artırıyor

Sattıkları makinaların kullanıldıkları projelerde sergilediği performans ile kullanıcıdan tam not aldığını da belirten Aksaç, bazı müşterilerin ikinci hatta üçüncü makinalarını aldıklarını, bunun tek sebebinin de aldıkları ilk makinanın projeye önemli katkılar sunması olduğunu söyledi. En önemli referansın makinanın sahadaki performansı olduğunu da söyleyen Aksaç, “İnşaat sektörünün önde gelen firmalarının önemli projelerinde makinalarımız sorunsuz olarak görev yapıyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde çalışan makinalarımızı ziyaret ederek sahada gözlemledik. Gösterdikleri performansı ve müşterinin memnuniyetini sahada gördük. İlk verdiğimiz makinalar 1500 saatin üstüne çıktı ve sorunsuz şekilde çalışmaya devam ediyorlar” dedi

Sunward zemin makinaları

Dünya sınıfında lider teknolojisi ile SUNWARD zemin makinaları kolay taşıma, borularla entegre taşıma özeliğine sahip. Sunward’ın temel makineleri ve ekipman teknolojileri, temel kazıklarının yapımı, temel çukuru desteğini yapımı zemin iyileştirme, delme, duvar koruma, statik presleme, statik kazık çakma, boru itme, karıştırma, delme gibi 70’ten fazla inşaat tekniğini uygulama imkanı sunar. Sunward fore kazık makinaları döner genleşme, dinamik sıkıştırma, püskürtme (jet grouting), titreşimli uygulama ve benzeri uygulamaları yapar. Sunward fore kazık makinaları hem kara ve hem de deniz uygulamalarına uygun donanımdadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler