13 Temmuz 24, Cumartesi

Strenx®’in sıra dışı esnekliği ile yüksek erişim performansı

Daha yüksek kaldırma kapasitesine, daha yüksek uzanma mesafesine, minimum vinç ağırlığı ile ulaşmak MPG A.Ş.’nin mobil hidrolik vinç üretimindeki en temel hedefi. Bu hedefe ulaşmak için kuruluşundan bu yana Strenx® ürünlerini kullanan firma, üretim kalitesini her geçen gün yükseltiyor.

Veysel Alver-MPG A.Ş. Genel Müdürü

Ana üretim dalı mobil hidrolik vinçler olan ve Konya’da faaliyetlerini sürdüren MPG A.Ş., kuruluşundan bu yana üretim hattında Strenx® çelikleri ile ürünlerini şekillendiriyor. Firmanın uzmanlaştığı alan ise; ağır kaldırma ekipmanları. Araç üstü katlanır bomlu hidrolik vinçler ve araç üstü teleskobik bomlu hidrolik vinçler olarak iki alanda üretime yoğunlaşan MPG A.Ş., sadece Türkiye pazarına yönelik çalışmıyor aynı zamanda dünyanın çeşitli ülkelerine de ürünlerini ihraç ediyor. SSAB tarafından üretilen çelikleri kuruluşlarından bu yana tercih ettiklerini vurgulayan MPG A.Ş. Genel Müdürü Veysel Alver, “Bu kalitede piyasada alternatif zaten bulunmuyor ve yüksek mukavemetli çelik denildiğinde de ilk akla Strenx® geliyor” diyor.

Kuruluştan günümüze değişmeyen güven; Strenx®

Strenx®’i SSAB’nin ürünü piyasaya sunduğu 2015 yılından bu yana kullandıklarını belirten Alver, şu anda üretimlerinde yoğunlaştıkları mobil hidrolik vinçlerin bomlarında Strenx® 960 ve Strenx® 1100, şaselerinde ise Strenx® 700 çeliklerini kullandıklarını söylüyor. Bu alanda üretim yapıyor olmalarından dolayı yüksek mukavemetli çelik kullanmak dışında bir alternatiflerinin olmadığının altını çizen Alver, “İstediğimiz kalitede sonuç alabilmek için de tercihimizi Strenx®’den yana kullanıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Strenx® ile daha yükseğe, daha uzağa

MPG A.Ş., ürün gamındaki her üretim için temel bir amaç hedefliyor; daha yüksek kaldırma kapasitelerine, daha yüksek uzanma mesafelerine, minimum vinç ağırlığı ile ulaşmak. “Akma mukavemeti yüksek ve homojen iç yapıya sahip Strenx® çelik üretimi devam ettiği sürece hedeflerimize adım adım ulaşıyor olacağız” diyen Alver, bom tasarımlarında Strenx® 960 ve Strenx® 1100 çeliklerini kullandıklarını ve yakın gelecekte yeni geliştirilen Strenx® 1300’e geçerek, gelişim süreçlerini ileriye taşıyacaklarını ifade ediyor.

İşlenebilirlik avantaj sağlıyor

Strenx®’in bükülebilirlik özelliği, üreticiler için büyük avantajlar sunuyor. Bu avantajlardan bahseden Veysel Alver, “Bizim beklentimiz küçük radyüslerde bile sorunsuz bir büküm gerçekleştirebilmek. Bunu da Strenx® ile kolaylıkla yapabiliyoruz, büyük bir avantaj elde etmiş oluyoruz.” diyor. Alver, kaynak edilebilirlik yeteneklerinin en az bükülebilirlik kadar önemli olduğuna da dikkat çekiyor.

Teknik eğitimlerle sorunsuz üretim

MPG A.Ş., üretimin her alanında eğitime çok önem veriyor ve bu konuda oldukça aktif. SSAB tarafından temin edilen her ürünün detaylı eğitimlerini tamamladıktan sonra üretim hattına geçiliyor. Ürünlerin tasarım sürecinde bile SSAB teknik danışmanlarıyla görüştüklerini ifade eden Alver, “Strenx®’i nasıl keseceğimize, nasıl bükeceğimize, atölyemizde nasıl elleçlememiz gerektiğine kadar her türlü eğitimi alıyoruz. Özellikle Strenx®’in yorulma eğilimlerini, yorulma gerilmelerini düşürmeyi veya ömür devrini uzatmayı eğitim alarak öğreniyoruz. Bu da ürünlerimize yansıyor” diyor.

My Inner Strenx® ile pazar payı artıyor

MPG A.Ş., aldığı teknik eğitimlerin yanı sıra aynı zamanda My Inner Strenx® program üyeliğiyle de üretiminde kusursuzluğu garanti altına alıyor. Program üyeliğinin avantajlarını özetleyen Alver, programın avantajlarını şöyle anlatıyor; “My Inner Strenx® üyeliği, kullanmış olduğumuz Strenx® çeliklerinin elleçlemeden tutun da kesilip, bükülüp, kaynatılıp boyanmasına kadar her türlü sürecin SSAB mühendisleri tarafından kontrol edildiği, doğrulandığı ve onaylandığı anlamına geliyor. Özellikle henüz yer almadığımız ihracat pazarlarında bu program sayesinde önemli avantajlar elde ediyoruz.”

Kullanılan Strenx® ürünleri

– Strenx® 700 çelikleri – şaselerde

– Strenx® 960 Strenx® 1100 çelikleri bomlarda.

Strenx® ile elde edilen avantajlar

– Daha yüksek kaldırma kapasitesi

– Daha yüksek uzanma mesafesi

– Minimum vinç ağırlığı

– Kesim, kaynak ve bükmelerde daha kolay işlenebilirlik.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler