19 Temmuz 24, Cuma

Sistem Vinç, yeni yatırımlarla parkını güçlendiriyor

Sistem Vinç makina parkını yeni nesil makinalarla güçlendirmeye devam ediyor. Firma son olarak parkına bir adet Liebherr LR 1700-1 paletli vinci ve LTM 1230 mobil vinci dahil etti. Her iki vinç de teslimatlarının ardından işbaşı yaptı. Sistem Vinç’in yeni yatırımlarını Satış Pazarlama Sorumlusu İrem Gültaş ile konuştuk.

Sistem Vinç Satış Pazarlama Sorumlusu İrem Gültaş

Sistem Vinç’in mevcut makina parkı hakkında bilgi verir misiniz?

Sistem vinç olarak 70 tondan 700 tona kadar kapasiteli mobil vinçlere yine 180 ton kapasiteli paletli vinçten başlayarak 750 ton kapasiteli paletli vinçlere kadar geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Parkımızda uzun yıllardır Liebherr LR 1750 paletli vincimiz bulunuyordu, bunun yanına Liebherr’in yeni üretimlerinden olan LR 1700-1 model ekipmanı da kattık. Bu ekipmanların yanında şantiyelerde ve çalışmalarımızda kullandığımız endüstriyel ekipmanlarımızdan telehanderlar ve manliftlerde hali hazırda parkımızda bulunmakta.

Son olarak makina parkına kattığınız iki adet Liebherr vincin modelleri ve teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz?

Son olarak parkımıza Liebherr LR 1700 paletli vincimizi ve LTM 1230 mobil vincimizi dahil ettik .İki ekipmanımız da parkımıza ulaştı. Bu ekipmanlarımız uzun bom ve güçlü kapasiteleri dikkat çeken yeni nesil ekipmanlar,  bu nedenle parkımıza ve sektöre güç katacaklardır.

Bu vinçleri özel olarak belli bir proje için mi aldınız; öyleyse hangi proje veya projeler için alındı? Makina alım süreciniz hakkında bilgi verir misiniz? Son yaptığınız alımda neden Liebherr markasını seçtiniz?

Özel olarak tek bir proje için  aldığımız ekipmanlar değiller  ancak gelir gelmez piyasada hemen karşılığını buldular ve paletli vincimiz ilk işini tamamlayıp tekrar sahamıza dönüş yaptı. Makineleri parkımıza katmadan önce uzun zaman inceleyip halihazırda yaptığımız ya da içinde olmayı planladığımız iş modellerine göre seçmeye çalışıyoruz. Bunların  dışında ekipmanın marka değeri, teknik data değerlerinin güvenilirliği, üretimde kullanılan materyallerin kalitesi gibi tüm detayları inceliyoruz. Bu detaylı incelemelerin sonucunda uygun olduğunu düşündüğümüz ekipmanları parkımıza dahil etmeye çalışıyoruz. Liebherr seçiminde ekipmanın teknik verilerinin uygunluğunun yanı sıra Liebhherr markasının doğrudan ülkemizde olması ve her türlü teknik desteğe hızlıca ulaşabiliyor olmak oldukça etkili oldu. Dünyaca kendi kanıtlamış bir ekipman üreticisinden bir ürünü parkımıza kattığımız için mutluyuz.

Liebherr marka vinçleri, size sahada sunduğu avantajlar ve servis hizmetleri açısından değerlendirir misiniz?

Yukarıda da bahsettiğim gibi doğrudan ülkemizde kendi ekibi ile var olması, üreticinin zaten kendini kanıtlamış bir dünya markası olması, ekipmanın kompakt yapısı ve kalitesi sebebiyle tercih ettik. Gerekli durumlarda, herhangi bir talebimiz olduğunda, hızlıca destek verdikleri için tercihimiz bu yönde gerçekleşti.

Yakın zamanda planlanan yeni makina yatırımlarınız var mı?

Yatırımını tamamladığımız ancak parkımıza henüz ulaşman 2 adet daha mobil vincimiz var. 1 adet LTM 1230 yine parkımızda olan ekipmandan ve 1 adet LTM 1300 300 ton kapasiteli ve 90 mt ana bom uzunluğuna sahip mobil vinci Liebherr ekibinden sipariş ettik.

Sistem Vinç için 2022 yılı nasıl geçti ve gelecek yıla ilişkin öngörüleriniz nelerdir?

2022 yılı şirketimiz açısından hedeflerimize ulaştığımız ve yoğun çalışmalarımızın olduğu güzel bir yıl oldu. Tüm sektörde bizler gibi yoğun çalışmalar gerçekleştirdi, umarım 2023 yılı da aynı iş potansiyeline ulaşacak şekilde geçer. Bizler Sistem Vinç ailesi olarak tüm plan ve yatırımlarımızı bu hedefe göre hazırladık  ve gerçekleştirdik. Seçim döneminin yaklaşıyor olması  bir miktar durgunluk yaratabilir ancak ben işlerimizin durmadan devam edeceğine inanıyorum . Umarım herkes için sağlıklı güzel bir yıl yaşarız.

LR 1700-1.0

Liebherr, LR 1600/2 boyutlarına dayanarak yeni LR 1700-1.0 temel makinesini tamamen yeniden tasarladı. Ürün, 8.7 metre palet genişliği ile öncekinden biraz daha büyükken, paletli taşıyıcıların uzunluğu 11.35 metreye ulaştı. LR 1700-1.0 özelliklerinde, seçenek olarak hızlı bağlantı da mevcut. Bu, döner platformun (SA çerçevesi ve vinçler olmadan) taşıma ağırlığının, düşük maliyetli ağır nakliyede 45 ton sınırının oldukça altına, yaklaşık 42 tona düşürülebileceği anlamına geliyor. Bu özellik, 2 metrelik palet pedleri ve 4’lü tahriki ile sadece 43 ton ağırlığındaki paletli taşıyıcılar için de geçerli ve yeni 700 tonluk vincin düşük maliyetle taşınmasını güvence altına alıyor. Yeni 700 tonluk vincin yüksek performansı, yüzde 10 ila 15 arasında daha fazla kaldırma kapasitesi sağlayan yeni ana makineye dayanıyor. Ayrıca, ana gövdenin altındaki 3,5 metrelik H kafes bölümleri, tüm sistemin yanal stabilitesini önemli ölçüde iyileştiriyor. Bu, yeni LR 1700-1.0’ın tipik sanayi işleri ve rüzgar enerjisi için kafes vinçlerde 600 ila 750 ton sınıfında yeni kriter haline geldiği anlamına geliyor. Bom, 102 metrede ana bom ve 96 metrede bir orsa jib olmak üzere 198 metreye kadar yükseltilebiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler