13 Temmuz 24, Cumartesi

Sistem Vinç, uzmanlığı ve güçlü makine parkı ile hizmet veriyor

Sistem Vinç, gabari dışı olan trafo, jeneratör ve türbinlerin taşımacılık ve vinç hizmetlerini tecrübeli mühendislik kadrosu ve ekibi ile gerçekleştiriyor. Firma 30 yılı aşkın tecrübesiyle ülkemizdeki ve dünyadaki birçok enerji santrali taahhüt firmasına, inşaat firmalarına, gemi üretim sanayi firmalarına destek vermeye devam ediyor.

Sistem Vinç, 30 yılı aşkın tecrübesiyle ülkemizdeki ve dünyadaki birçok enerji santrali taahhüt firmasına, inşaat firmalarına, gemi üretim sanayi firmalarına ağır yük, vinç ve taşımacılık hizmetleri sunarak destek vermeye devam ediyor.
Enerji alanındaki faal olan santrallerde revizyon hizmetleriyle, rüzgâr, termik ve hidroelektrik enerji santrallerinde yeniden kurulumlar için hizmet sunan Sistem Vinç, gabari dışı olan trafo, jeneratör ve türbinlerin taşımacılık ve vinç hizmetlerini tecrübeli mühendislik kadrosu ve ekibi ile gerçekleştiriyor.
İnşaat sektöründe vinç ve taşımacılık hizmeti sunan Sistem Vinç, inşaat ve ulaşım sektörünün buluştuğu viyadük ve köprü kirişlerinin taşımacılığında, kule vinç kurulum ve söküm hizmetlerinde, ağır sanayi üretici firmaların, demir çelik üretici firmaların, çimento üretim firmalarının kurulum, revizyon hizmetlerine vinç hizmetleri ile çelik konstrüksiyon yapı inşaatında da taşımacılık ve vinç hizmetlerini uzun yıllardır sunuyor ve kazandığı tecrübesiyle başarılı hizmetler veriyor.

Adana’da silo montaj çalışmaları
Sistem Vinç, Adana SASA bölgesinde, polyester fabrikasındaki silo montaj çalışmalarına nisan ayında başladı. Bu projedeki çalışmalar başarılı bir şekilde devam ediyor. LIEBHERR LR 1750, 75O ton kapasiteli paletli vinç 77 metre ana bom SDB konfigürasyonunda, TEREX CC2400-1, 400 paletli vinç 48 metre ana bom SSL konfigürasyonunda tandem ve ayrı ayrı olarak, 285 ton ağırlığı bulunan siloların montaj operasyonu, Sistem Vinç’in deneyimli ekibi tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.
Proje sürecinde, bütün operasyonlar teknik ekibin kontrolünde devam ediyor, her montaj operasyonu öncesinde saha mühendisi ile teknik toplantı sonucu lifting planına uyarak çalışmalar gerçekleştiriliyor. Proje gereğince, Adana sahasına 300 ton kadar counterweight, derrick ağırlıkları ve 200 ton kapasiteli spreader beam sevk edildi.

TBM nakli ve montajı operasyonları
Hatay RES sahasında 84+12 konfigürasyonu ile Terex CC2400 paletli vinç ile Gearbox değişim ve bakım operasyonu başarı ile tamamlanan işlerden biri. Yıl boyunca başarılı bir şekilde gerçekleştirilen TBM nakli ve montajı operasyonlarında son olarak mayıs ayında İstanbul’da yapımı süren Çekmeköy- Sancaktepe- Sarıgazi metro projesinde görev alındı. LIEBHERR LR 1600/2, 600 ton kaldırma kapasiteli paletli DEMAG AC 700 ve DEMAG AC 300, mobil vinçler ile TBM’in mobilizasyon ve nakil operasyonları başarılı bir şekilde tamamlandı. Operasyon boyunca ekipmanların taşınmasında 8-6 aks lowbedler de görev aldı.

Kanat nakliyeleri devam ediyor
Bunların yanı sıra TPI-Alsancak lokasyonlarında ayda ortalama 20 set/ 60 adet 72-84 metre uzunluğundaki farklı tiplerde kanat nakliyeleri aktif olarak devam ediyor. Ayrıca Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü- Bursa Bölge sorumluluğunda yapılmakta olan Balıkesir Bandırma Merkez Viyadüğü’nde toplamda 164 adet kiriş montajı Sistem Vinç Ekiplerinin özverili çalışmaları sonucunda başarılı bir şekilde tamamlandı. 86 Ton ve 69 Ton malzemelerin, Demag AC 700 mobil vinci ve özel kaldırma ekipmanları ile Gemlik Gübre tesisi içerisinde hem taşıma hem de montaj işlemleri tamamlandı.

Sistem Vinç makina parkı büyüyor
Sistem Vinç bu yıl için parkına 1 adet daha paletli vinç eklemek için gerekli anlaşmaları yaptı ve 2022 yılı içinde teslimatın gerçekleşmesi planlanıyor. 3 adet 200-300 ve 500 ton kapasiteli mobil vinçler için de gerekli planlamaların tamamlandığı belirtiliyor. Bu yıl içinde aynı kapasitelerde 3 adet vinç de firmanın makina parkına katılacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler