12 Nisan 24, Cuma

Shell, Komatsu İş Makinaları için Yeni Nesil Madeni Yağlar Üretecek

Shell, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile gerçekleştirdiği yeni bir anlaşma ile küresel iş makinaları sektörünün lider markalarından Komatsu için madeni yağ üretecek. Komatsu’nun hem orijinal ürünleri hem de satış sonrası için bakım yağları, Shell tarafından geliştirilerek şirketin Derince’deki Madeni Yağ ve Gres Üretim tesislerinde üretilecek.

Shell & Turcas Madeni Yağlar Kurumsal Satışlar Direktörü Can Ayvalıoğlu

Başta otomotiv olmak üzere enerji, demir çelik, inşaat, madencilik ve genel imalat gibi sektörlerde, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin üretimini, satış ve pazarlamasını gerçekleştiren Shell, Japonya merkezli Marubeni Corporation iştiraki olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni dönemde Shell, Komatsu için madeni yağlar geliştirecek ve üretecek. Shell’in Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim tesisi olan Derince tesislerinde üretilecek olan madeni yağlar hem orijinal bakım yağları hem de satış sonrası için geliştirilecek. Shell & Turcas Madeni Yağlar Kurumsal Satışlar Direktörü Can Ayvalıoğlu yapılan anlaşma ile ilgili şunları söyledi: “Shell’in küresel deneyimlerinden de yararlanarak şimdiye dek hem uluslararası hem de ulusal çapta sayısız ilki sektörümüze kazandırmış bulunuyoruz. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile gerçekleştirdiğimiz yeni iş birliğimizin de benzer ilklere ve yeniliklere vesile olacağına inancımız tam. Derince Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesisimizde, Komatsu iş makinalarının gücüne güç katacak yenilikçi ürünler üreteceğiz.”

Komatsu avantajlarına bir yenisi eklendi

Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO Burçak Birand

Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO Burçak Birand ise; “Yüksek üretim kapasitesi ve yakıt tasarrufu gibi birçok avantajı bir arada sunan yeni nesil Komatsu iş makinaları, sunduğu ayrıcalıklara Shell ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde bir yenisini daha ekledi. Müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile satış sonrasında iş makinalarının kesintisiz çalışmasını sağlamak önde gelen sorumluluklarımız arasındadır. Makinaların düzenli yağ bakımları, kesintisiz performans sunmaları açısından oldukça önemli. Komatsu iş makinalarının daha güçlü ve daha verimli çalışması için pim, burçların ve tüm metal alaşımların yağ ihtiyacını artık Shell’in yenilikçi ürünleriyle karşılıyoruz” dedi. Dünya genelinde Komatsu iş makinalarının yağ tedariğini yüksek oranda Shell’in sağladığını da belirten Birand sözlerini şöyle sürdürdü: “Sunduğumuz en önemli avantajlardan biri 3 yıl/6000 saat ücretsiz bakım ve uzatılmış garanti hizmetlerimize yağ bakımlarını dahil etmiş olmamız. Shell tarafından komponentlerden alınan yağlar analiz ediliyor, online veri tabanı üzerinden metal aşınım takibi sağlanıyor ve bu sayede komponentlerin kullanım ömrü uzuyor. İş ortaklarımız da kesintisiz ve sürdürülebilir hizmet almanın rahatlığını yaşıyor.”
Shell Türkiye, Marubeni Dağıtım ve Servis iş birliği kapsamında, Komatsu iş makinaları için özel üretilmiş motor yağları, hidrolik yağları ve gresler gibi çok geniş bir ürün portföyüyle inşaat ve maden sektörlerinde yüksek performans, emniyet ve verimlilik sağlamak üzere çözüm sunacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler