13 Temmuz 24, Cumartesi

Sefine Tersanesi, zorlu çalışma koşullarında Zoomlion kule vinçler ile avantaj sağlıyor

Zorlu ve ağır çalıma koşullarına sahip gemicilik sektöründe hızlı, verimli ve güvenli çalışma için kule vinçler önemli bir işlevi yerine getiriyor. Sektörün önde gelen firmalarından Sefine Tersanesi, parkına kattığı Zoomlion kule vinçlerle sahada önemli avantajlar elde etti. Zoomlion kule vinçlerin saha performansını Sefine Tersanesi Transport Şefi Şeref Güleç’ten dinledik.

Sefine Tersanesi Transport Şefi Şeref Güleç

Yeni gemi inşa, gemi bakım/onarım/dönüşüm hizmetleri ve büyük çelik yapı projelerini aynı anda yapabilen ülkemizin sayılı tersanelerinden biri olan Sefine Tersanesi kısa süre önce yaptığı yatırımla makine parkını güçlendirdi. Firma, Zoomlion Türkiye’den 7 adet 12 tonluk WA7025-12, 1 adet 20 tonluk WA7527-20 olmak üzere 8 adet kule vinci parkına kattı. Bu makine yatırımı ile zaman, güvenlik, verimlilik ve maliyet anlamında önemli avantajlar elde eden firmanın çalışmalarını ve kullandıkları Zoomlion kule vinçlerin sahadaki performansını Sefine Tersanesi Transport Şefi Şeref Güleç ile konuştuk. Tersanenin tüm kaldırma ekipmanları ve iş makinelerinden sorumlu olan Güleç, tersanede güçlü makine parkının yanı sıra 120 kişilik de bir ekip ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Sahadaki performans doğru karar verdiğimizin ispatı

Kule vinçlerin daha çok inşaat sektöründe kullanıldığını belirten Güleç, “Tıpkı inşaat projelerinde olduğu gibi gemi sektöründe de kule vinçler son derece önemli ekipmanlar. Gemiye alınacak malzemelerin hızlı ve güvenli şekilde alınması noktasında son derece önemli bir işleve sahipler” dedi. Başlangıçta kullandıkları vinç sayısının az olduğunu ama işin kapasitesi arttıkça kule vinç parklarının büyüdüğünü de belirten Güleç, kule vinç alımı öncesine detaylı araştırmalar yaptıklarını belirterek şu ifadeleri paylaştı: “Elbette birçok marka ile görüştük alım sürecinde. Detaylı değerlendirmelerimizde Zoomlion markasının birçok noktada farklılaştığını gördük ve bu markada karar kıldık. Aldığımız kule vinçlerin sahadaki performansını gördüğümüz zaman doğru karar verdiğimiz sonucuna vardık.”

default

Ağır koşullarda sorunsuz çalışma

Zoomlion kule vinçlerin sahip oldukları donanım ve teknoloji ile sahada kendilerine önemli katkılar yaptığını açıklayan Güleç, “Aldığımız vinçler yaklaşık sekiz aydır zorlu tersane koşullarında çalışmalarına rağmen en ufak bir sorun yaşamadık. Arıza olmadığı için zaman ve maliyet kaybımız da olmuyor” dedi.
Tersanelerde insanlar için olduğu kadar makine ve ekipmanlar için de zorlu çalışma koşulları bulunduğunu dile getiren Güleç, “Konum olarak deniz kenarında bulunduğumuz için her şeyden önce nem oranı yüksek. Ayrıca kuvvetli rüzgârlar çıkıyor. Nem ve rüzgâr kule vinçler için koşulları ağırlaştıran etmenler. Bu olumsuz koşullara rağmen Zoomlion kule vinçlerin sorunsuz ve yüksek verimle çalışmaları bizi mutlu etti” şeklinde konuştu.

Yüksek kaldırma kapasitesi

Kullandıkları Zoomlion kule vinçlerin 70 metre bom uzunluğu bulunduğunu ve bu sayede geminin tamamını tarayabildiklerini de söyleyen Güleç “Zoomlion kule vinçlerin kaldırma kapasiteleri muadil rakip markaların ürünlerine göre daha iyi. Daha fazla kaldırma özelliği bizim için önemli bir nokta, işlerimizi kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor” dedi.
“Zoomilon kule vinçler muadillerine göre 12 tonluk makinalarda yarım ton fazla kaldırıyor, bizim için önemli bir fark bu” diyen Güleç “Hem tasarım hem teknik özellikleri hem performansı hem de fiyatı ile bizim için tatmin edici. Çok kuvvetli rüzg ârların olduğu havalarda dahi sorun yaşamadık. Markadan da makinelerden de memnunuz, kesinlikle başarılı bir ürün” şeklinde konuştu.

default

Küresel pazarda lider

Zoomlion, yaptığı yatırımlar ve teknolojik yeniliklerle kule vinç sektöründe global pazarda en üstlere çıkmayı başardı. Zoomlion, ürettiği yüksek kaliteli kule vinçler ile müşterileri için daha fazla değer yaratmayı hedefliyor. Zoomlion kule vinç tasarımında kullanıcı dostu olmayı temel ilkelerinden biri olarak kabul ediyor. Daha fazla iç alan ve daha geniş tek taraflı görüş, daha kullanıcı dostu bağlantı konsolu tasarımı ve kullanışlı klima ve silecek kontrolü sunuyor. Daha da önemlisi, konforlu, güvenli ve estetik ürünlerle müşterisine destek oluyor.

default

SEFİNE TERSANESİ

Faaliyetlerine 2007 yılında başlayan Sefine Tersanesi kısa zamanda denizcilik sektörünün en önemli oyuncularından biri haline geldi. Sefine Tersanesi, yeni gemi inşa, gemi bakım/onarım/dönüşüm hizmetleri ve büyük çelik yapı projelerini aynı anda yapabilen ülkemizin sayılı tersanelerinden biri. Sefine Tersanesi, Marmara Denizi kıyısında Yalova-Altınova’da bölgesinin en büyük tersanelerinden biri olarak önemli bir konuma sahip. Sefine, kurulu tersane alanı yanı sıra iş hacmi ve çeşitliliğiyle de en büyük tersane olarak öne çıkıyor. Bugüne kadar 50’den fazla gemi inşasını başarı ile tamamlamış olan Sefine Tersanesi, 43 farklı ülkeye ürün ve hizmet ihracatı gerçekleştirdi. Kurulduğu günden beri Türk denizcilik sektöründe öncü olan Sefine Tersanesi, sürekli olarak yaptığı yatırımlar, ihracattaki başarısı, öncü Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri ve dünya standartlarında sunduğu ürün ve hizmetlerle sektörüne ve ülke ekonomisine yüksek katma değer sağlamaya devam ediyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler