23 Eylül 23, Cumartesi

Scheuerle, Yeni Modüler K25 L’de güvenliğe odaklanıyor

Yeni modüler K25 L’yi geliştirirken SCHEUERLE, yüksek ağırlık merkezine sahip yüklerin nakliye güvenliği yönüne odaklandı. Bu, özellikle giderek daha güçlü rüzgar türbinleri için bileşenlerin geleceğe dönük olarak taşınmasıyla ilgili bir gereklilik. K25 L ayrıca, inşaat makinelerini veya tesislerini taşırken sunduğu maksimum stabilite ile de öne çıkıyor.
Enerji endüstrisi giderek daha güçlü rüzgar türbinleri geliştiriyor. Yükün artan boyutları ve özellikle ilgili yüksek ağırlık merkezi, düşük bir yükleme alanına sahip son derece dengeli bir taşıma aracı gerektiriyor. Heilbronn’dan Rettenmaier ailesine ait TII Group’un bir yan kuruluşu olan SCHEUERLE, bu tür ürünlerin maksimum stabil ve esnek taşınmasını sağlamak için modüler K25 L araçlarını geliştirdi. Tip tanımına L (Düşük) eklenmesi, daha büyük lastiklerin kullanımıyla birlikte özellikle düşük platform yüksekliğini gösteriyor.
Geniş palet genişliği sayesinde K25 L, büyük çaplı rüzgar kulesi segmentlerini taşırken devrilmenin neden olduğu kaza riskini önemli ölçüde azaltıyor ve böylece iş güvenliği seviyelerini büyük ölçüde artırıyor.
K25 L’nin teknik olarak mümkün olan aks yükü, 80 km / sa hızda 23 tona veya 13,9 tona kadar çıkıyor. Ek olarak, kullanılan lastikler daha büyük ve daha sağlam: 285/70 R 19.5. Daha büyük lastiklere rağmen, alçaltılmış platform yüksekliği 875 milimetre (yüklü) veya 910 milimetredir (yüksüz), bu da yükler altında kolay sürüşü kolaylaştırıyor. 680 milimetrelik yüksek aks telafisi, düz olmayan yüzeylerde sürüşü çok güvenli hale getiriyor. Dahası, +/- 60 derecelik maksimum direksiyon açısı optimum manevra kabiliyeti sağlıyor.
Piyasadaki en yüksek negatif ve pozitif eğilme momenti, ek yükleme seçenekleri ile operatör için ekonomik esneklik yaratıyor.
Ayrıca K25 L, nakliye sırasında viraj güvenliğini garanti eden benzer ürünlere kıyasla yüzde 30 daha yüksek burulma direncine sahip.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler