13 Temmuz 24, Cumartesi

Raimondi vinçleri Katar’ın kıyı bölgesini inşa ediyor

Raimondi marka 10 adet kule vinç filosu Katar’da The Seef projesini inşa ediyor. Raimondi Middle East’in ticari direktörü Wael Hasan, projede yer alan vinç modellerinin birer MRT294, MRT223 ve MRT189 ve tümü önceki sahibinden yükleniciye yeniden satılan iki MRT144 ünitesi içerdiğini söyledi. Ayrıca, Ocak 2020’de yükleniciye dört yeni MRT159 satıldı ve doğrudan Raimondi Middle East tarafından kuruldu. Hassan, “Şu anda, bir MRT159 Haziran ayında söküldüğü için yerinde çalışan dokuz Raimondi vincimiz var” diye ekledi. Çalışma sahasının boyutu ve yerleşiminin yanı sıra iş yerindeki kule vinçlerin farklılıkları göz önüne alındığında, kilit noktalardan biri, pergel çakışmasını önlemek ve en üst düzeyde sahayı sağlamak için her bir vincin konumunun dikkatli bir şekilde incelenmesiydi. Bu amaçları gerçekleştirmek için Raimondi’nin teknik ekibi, proje ekibi, mühendisler ve fabrika departmanı ile birlikte çalışmaya başlamadan önce bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Hassan  “Yüklenici, operasyonları hızlandırmak için vinçleri kısa bir süre içinde kurmak istediğinden, dikkate aldığımız bir diğer önemli nokta da projenin hızlı takip edilen yapısıydı. MRT159, MRT189 ve MRT223, modellerin tüm parçaları önceden monte edilmiş ve montaj aşamasını kolaylaştırmak için gömülü elemanlarla sahaya gelme özellikleri için seçildi” dedi.

70m jib uzunluğuna ve 133m HUH’ye sahip Raimondi MRT294, 16t’lik maksimum kaldırma kapasitesi ve çeşitli iklim koşullarındaki güçlü performansı nedeniyle seçildi. MRT294, aynı zamanda The Seef şantiyesinde çalışmakta olan en uzun vinç. Hassan, “Raimondi Cranes, sorunsuz operasyonlar ve başarılı proje tamamlama sağlamak için şantiyeyi sürekli servis ve aylık bakımla destekliyor” dedi. Projenin yıl sonuna kadar tamamlanması beklendiği için vinçler önümüzdeki aylarda sökülecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler